Ігор Лікарчук: чи варто довіряти кожному сертифікату

Чи варто довіряти кожному сертифікату, навіть якщо він дуже гарно оформлений та підписаний професорами

Ігор Лікарчук: чи варто довіряти кожному сертифікату

Автор: Ігор Лікарчук, екскерівник Українського центру оцінювання якості освіти.

Зробив сьогодні цікаве «відкриття». Воно стосується сертифікатів про так зване «Підвищення кваліфікації», які багато вчителів масово скуповують, як голодні студенти смажені пиріжки в базарний день.

Мене зацікавило питання, чи мають ті, хто видає сертифікати, ліцензію на право здійснення післядипломної освіти, як то передбачено чинним законодавством.

Зайшов на сайт ЄДЕБО, де концентрується подібна інформація, і ….оппа: переважної більшості суб’єктів приватного права, котрі в сертифікатах пишуть, що вони тими суб’єктами є, у переліку ЄДЕБО немає.

Іншими словами, їхня освітня діяльність з підвищення кваліфікації вчителів без ліцензії на таку діяльність, мабуть, можна вважати незаконною.

У цій історії для вчителя, який «підвищився», певно, не було б нічого поганого, якби не одне «але»: що буде тоді, коли фінансові аудитори зафіксують факт встановлення категорії (відповідно, і збільшення оплати праці) на підставі документів про проходження кваліфікації, які видали установи чи організації, котрі не мають права таку діяльність здійснювати?

Думаєте, що допоможе рішення педради, яка визнала такий документ легітимним? Сумніваюся в тому, адже за подібні порушення колективний орган не відповідає.

Відповідає лише посадова особа. Іншими словами – керівники закладу освіти.

Замість епілогу.

Панове вчителі! Дивіться, у кого купуєте сертифікат і кому віддаєте свої гроші.

Панове керівники закладів освіти! Подумайте, чи варто довіряти кожному так званому сертифікату, навіть якщо він дуже гарно оформлений та підписаний докторами і професорами. Гроші не пахнуть.

Оригінал

Освіта.ua
08.03.2023

Популярні блоги
І. Редько: про ненормовану розумову роботу школярів Когнітивний дисонанс на фоні любові до своєї країни і бажання жити, вчитись і розвиватись саме тут
Віктор Мисан: про що думають українські учителі У школах – повний розгул «демократії» та «академічної свободи», що зверху, що знизу
Т. Єфімова: коли зникне зі шкіл совдепія з подарунками? Коли зникне зі шкіл совдепія разом з подарунками, підлабузництвом і нікому не потрібними активностями?
Н. Борисенко: чарівна паличка й валеріана для вчителя Учителі просто вигорають, і в них не вистачає життєвих сил дати дітям все те, що вони могли б
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Світлана
Таке враження, що Пан Лікарчуку, не розуміє, що таке ліцензія та кому її дають (зобо’язують мати), а що таке КВЕД 85.59. та хто може його мати!!! Радила б йому почитати лист-роз’яснення, щодо процедури підвищення кваліфікації та визнання результатів, щоб не вводив в оману вчителів та керівників закладів освіти. https://mon.gov.ua/.../shodo-pidvishennya-kvalifikaciyi... Відповідно до частини другої статті 59 Закону України “Про освіту” педагогічні працівники мають право підвищувати кваліфікацію у закладах освіти, що мають ліцензію на підвищення кваліфікації або проводять освітню діяльність за акредитованою освітньою програмою, та інших суб’єктів освітньої діяльності фізичних та юридичних осіб. При цьому частина одинадцята статті 18 Закону зобов’язує отримати ліцензію на підвищення кваліфікації та або акредитувати відповідні освітні програми лише заклади освіти. Тому наразі безпідставно є вимога до будь-яких інших юридичних осіб, які не мають статусу закладу освіти фізичних осіб-підприємців чи фізичних осіб щодо наявн...
Вчитель
Що таке важливе на тих державних курсах, що вчителю з 20-30 річним стажем молоді педагоги в піджаках впарють? Може досить вчити вчителя, показуючи що всі вчителі нездари, і тому і вчительський хліб такий дешевий . Голодний вчитель ніколи не буде краще вчити, голодний учень ніколи не почне краще вчитися.
Роман
Для Вчитель: Може годі давати поради вчителям як вчити і вчитися! Справжній вчитель своє навчання не припиняє ніколи і ніколи не відмовляється навчитися чогось нового у своїй нелегкій спеціальності. У сучасному світі неперервне навчання протягом всього життя - це запорука професійності всякого фахівця, не тільки вчителя. Кожного дня з’являються нові технології, кожного дня робляться нові відкриття, наука не стоїть на місці. Сьогодні не можна вчити як вчора, а завтра не можна буде вчити як сьогодні - це розуміє кожен вчитель-фахівець. А якщо Вам як "вчителю з 20-30 річним стажем" нічому повчитися не тільки у своїх учнів, а і у молодих колег, то мені шкода ваших учнів, та й Вас теж. Учнів - через те, що вчитися їм у Вас не цікаво - то каторга. Вас - через те, що вчителювання для Вас - то каторга, а піти на іншу роботу не можете.
Яна Євгенівна
Для Роман: дивлячись які колеги... Є такі, що вчора лише отримав диплом, а з ним спілкуватися - одне задоволення. Є такі, хто пів віку працює, а від нього нічого не візьмеш. Дуже жалкую, що зараз у нас лише онлайн. Катастрофічно не вистачає живого спілкування. Іноді можна краплиночку побачити, почути.. Але вона ой яка корисна стає! Сама розумію, що за рік онлайну багато втратила як учитель. Тому й вирішила звільнятися.
Коментувати
Олена
1. А чи можна довіряти на 100% сертифікатом, виданим ІППО? Проходила курси без можливості вибору альтернативи ще до реформи - урочистостей значно менше, ніж зараз від тих, у кого немає ліцензії (і законодавство її не вимагає - читайте уважно нпа), втім натиску поставили 2. Пан Лікарчук плутає м’яке з теплим, оскільки присвоєння нової кваліфікаційної категорії відбувається за результатами проходження атестації, регулюється іншою постановою. 3. Перш ніж затягувати фінансовими передвісниками варто все ж таки прочитати закон і відповідні постанови. Вимог ліцензування суб’єктів підвищення кваліфікації НЕМАЄ. 4. Чому такі непрофесійні статті публікуються на цьому сайті? Вчителі заслуговують на достовірну та верифіковану інформацію.
Дана
100%! Є пропозиція, є попит. Або навпаки. Ф всім на все начхати. Лиш би папір був)))
Тарас
Як казав Кучма - та це вже було!!!! Пам’ятаєте продаж індульгенцій попами. Ти дурак дураком а накупив сертифікатів і св’ятий вчитель, Гринєвіч і Крємєнь - агенти ФСБ в Україні. Створили фейкову педагогіку і розвинули системну корупцію. Дармоїди пожирають освітянський бюджет а вчитель має 38 учнів у класі які не можеш навчити ніякими технологіями. Кількість переходить у нову якість - це вже не клас а вокзал де по одному слову скажуть і вчителя не чутно. Доктора педнаук які жодного разу не друкувались в солідних наукових журналах , тупі псевдонауковці знищують нашу освіту
Науковець
Для Тарас: а що ти зробив пане Тарасе крім заперечення всього і всіх? Який твій рівень Гірша? Можливо ти авторитетний вчений? Можливо маєш купу статей індексованих в науково-методичних базах? То чому ти ще не міністр і не втюхуєш свою освітянську рехформу :)
Aлиса
Для Науковець: Ну не мешайте поциентной меншине в угаре по-азовски вертеть очком, чтобы попасть в турецкий гарем или даже в семью подсосов для сватов Кучмы, Вальцмана или Зельцмана. Оно генетический выкыдыш аналога ера столицы 404 и американской половой сотрудницы с печеньками, поэтому иногда ошибочно кажется немного умнее зигующих солнцеликих.
Aлиса
Для маразматик Та-рабс Ковидыч: Кому ты жалуешься, чумка? И помогли тебе клятые натовцы запанувать? Ваши палачи-хозяева давно продали всю страну и прекрасно знают ситуацию, поэтому неприятно удивлены, что такие лишние вроде тебя почему-то живы. А это всего лишь Судьба пока даёт последний шанс понять и исправиться перед Смертью.
Коментувати
Іван
Давно пора відмовитись від написання тих докторських дисертацій. Це буде колосальна економія бюджету України. Яка користь з тих псевдонаукових дисертацій та фейкових професорів? Тепер в еру штучного інтелекту дисертації перетворюються в макулатуру за яку ми, як платники податків, маємо платити надбавки докторам наук.
Тарас
Для Іван: а навіщо академія педнаук з півмільярдним бюджетом? Яка користь учителю, хто скаже?
Коментувати
Вчитель
Пане, Лікарчук.. Ви, мабуть, ніколи не читали постанову 800. Вчитель має вільно обирати де йому підвищувати свою кваліфікацію. А на разу маємо ситуацію що усі кошти, які виділяються на підвищення кваліфікації департаменти змушують віддавати так званим "Інститутам удосконалення вчителів ", у яких, із власного досвіду, курс не найкращої якості, інколи просто жахливі... Вчитель має право обирати, це жива конкуренція, і знаю багато ТОВ, ФОП з КВЕД 80.59, які проводять курси, на подядок якісніше ніж ІУВ. Ці організації потрібно "розігнати", вони не дають ні знання, ні навички, а тимпаче підвищення кваліфікації...
Тарас
Для Вчитель: раби не кажуть навіщо мені колодка на шиї. Раби кажуть не давайте мені колодку з інституту вдосконалення, дайте мені від ФОПУ
Коментувати
Алла Кузьменко
А як щодо таких сертифікатів від ,,На урок ", " Всеосвіта"??? Чи можна їх зараховувати, як підвищення кваліфікації та самоосвіти? Чи вони дійсні?
Тарас
Для Алла Кузьменко: яка тупа. Але тупа сертифікована
Коментувати
Наталія
Доброго дня. Якщо людина закінчила університет,-то цього цілком достатньо, щоб навчати, розвиватися і не потрібно ніяких підвищень кваліфікації. Для чого це? Замість того, щоб думати про навчання дітей, -вчителі в постійному стресі, а чи здам іспити, а чи пройду кваліфікацію? Кваліфікація-це кількість успішних учнів!!!! Університет-це і є кваліфікація!
Науковець
Чим може держава допомоги доктору наук? Обкласти додатковими податками? Якщо доктор наук має визнання своїх заслуг своєю працею і науковою роботою, то що забули чиновники у кишені науковців? Чиновники собі через державу ,створюючи так звані різні державні структури , данину собі збирають....
Тарас
Для Науковець: Який твій індекс Гірша , вчйоний? Клопи на тілі України. Іди заробляй чесною працею, ворюга. Повідкривали при Вузах газєтьонки і передруковують перескази робіт зза кордону , в основному російських, бо англійська для дебілів не дається Я тебе Вася в своїй газєтке надрукую а ти мене надрукуй в своїй. І тепр ми оба вчьониє
Коментувати