Ігор Лікарчук: про подолання «цифрового розриву»

На подолання «цифрового розриву» мають бути спрямовані організаційні, матеріальні та кадрові ресурси

Ігор Лікарчук: про подолання «цифрового розриву»

Автор: Ігор Лікарчук, екс-керівник Українського центру оцінювання якості освіти, в. о. директора Навчально-методичного центру забезпечення якості освіти.

Найважливішим, навіть архіважливими, стратегічним завданням закладів освіти, їхніх власників, органів управління освітою у літній період має бути подолання «цифрового розриву» в середовищі здобувачів освіти та педагогів.

Це набагато важливіше від метушні навколо оцінювання учнів за наслідками поточного навчального року чи технологій заповнення класних журналів.

На подолання «цифрового розриву» мають бути спрямовані серйозні організаційні, матеріальні та кадрові ресурси.

У іншому випадку освіту в нових умовах чекає крах.

Оригінал

Освіта.ua
07.05.2020

Популярні блоги
С. Новікова: ЗНО з математики для вступників-медиків При вступі на всі спеціальності галузі знань «Охорона здоров'я» другим предметом є математика
В. Громовий: в освіті вже пройдена межа незворотності Негативний відбір і зворотна селекція в освіті тривають, адже йдуть кращі, а «лава запасних» практично порожня
Є. Стадний: ідея збільшення ваги атестата хибна по суті Чим більше враховуватимуть атестат, тим меншими будуть шанси дітей з хорошими знаннями з суворіших шкіл
Д. Бабурін: реальність освіти за ширмою рейтингової шкали За ширмою рейтингової шкали 100-200, яку нам кожен рік презентує УЦОЯО, ховається реальний стан освіти в Україні
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Володимир
Запланований дерибан субвенції.
Бронин
Дєда Лєкарчука в цифру! А еще лучше в Министерку = главным. Он всех соросошкодников плетью выпорет. Ох и умеет.
Математик
Закінчився той час,коли молоді працювали. Це теперішні пенсіонери. Зараз рідко зустрінеш молодь, яка б відповідально ставилась до своїх обов’язків. Залиште пенсіонерів в споко’ї-хоч хтось працює в цей страшний для школи час.
Вестерман
Для Математик: Деменція певно дається взнаки раз таку ахінею пишете? Відповідальність не тотожне тільки педагогам пенсійному віку! Це все залежить від совісті педагога, як людини, а не від віку. І зараз в основному працюють онлайн ті, хто з новими технологіями "на ти", а не ті, які навіть з основними функціями смартфону не можуть розібратися!
Коментувати
Віконт
На рідкість слушні зауваження від в. о. директора Навчально-методичного центру забезпечення якості освіти. Розрив між учнями і педагогами, які застрягли ментально десь в СРСР просто колосальний. Більшість педагогів-пенсіонерів в моєму навчальному закладі просто зігнорувала дистанційне навчання, оскільки крім тупої вичитки лекційного заняття зі свого конспекту вони освоїти не можуть. Навіть тим же Вайбером користуватися не вміють і навіть не хочуть освоювати. Про які там освітні онлайн-платформи може йти мова? А навіщо їм напрягатися? Завжди їх атестують, пишуть фейкове знання володіння ІКТ. Зарплата капає + пенсію нараховують! Кайф. А працювати за них мають молоді. Як же потрібен закон, який би переводив пенсіонерів-педагогів на контракт у всіх навчальних закладах, а не тільки в школі.
Eugen Zimmermann
Для Віконт: ага, а учні такі продвинуті, такі продвинуті, що аж страшно, як казав старий Сірко шз "За двома зайцями". Тільки продвинуті вони у інстаграмі, тєлєгє, дискорді та інших соцмережах. А як треба відкрити тест, розроблений у гугл формах у Google Classroom - отут їхня продвинутість разом закінчується! Або ж дурня клеють, хоча одна учениця прислала фото відповідей на тест у зошиті. Один-єдиний учень пройшов тест як треба і надіслав його. Так що досить травити байки про суперпродвинутість учнів на теренах інформаційних технологій, та відсталість вчителів. Вчитель ЗОБОВ’ЯЗАНИЙ здати купу звітів, в тому числі і електронних, і колеги йому не допоможуть навіть при бажанні - бо у них такі ж звіти, тому вчитель змушений вчитися користуватися технологіями, бажає він цього чи ні. А учнів цього не примусиш робити - їм інстаграма вистачає.
Коментувати
odmin
Як?
Салтановка
Дєд мыслит глобально . Надо его двигать в министры вместо Манзийки или даже Игорки Стаднюка. Крепкий бес.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!