Володимир Співаковський: пам'ять тепер - не головне

Всі іспити, тестування і ЗНО колись відімруть, тому що не відповідають вимогам життя

Володимир Співаковський: пам'ять тепер - не головне

Автор: Володимир Співаковський, президент корпорації «Гранд».

Каким быть экзаменам?

Работодателей меньше всего интересует, насколько легко человек запоминает факты и варианты ответов. Хотя именно этому учат в школе и вузе.

Поэтому все экзамены, тестирования и ЗНО когда-то отомрут, как неадекватные требованиям жизни. Потому что память теперь – не главное.

Главное, чтобы студент/школьник/работник хорошо синтезировал идеи и умел быстро их воплощать в дело.

В будущем задание на экзамене будет выглядеть примерно так:

  • Используйте поисковики и Википедию, чтобы найти информацию, необходимую для ответа на поставленный вопрос.
  • Отфильтруйте лишнее и дополните главный смысл своими идеями.
  • Выясните, каких фундаментальных знаний и умений вам не хватает, и отыщите их в учебниках или лекциях.
  • Доведите решение задачи до результата.

Тогда это будет совсем иное усвоение знаний.

Оригінал

Освіта.ua
06.02.2017

Популярні блоги
О. Мірошниченко: батьки не вороги освітянам Для батьків проблеми освітньої системи не є найголовнішою справою у житті
В. Онацький: які предмети зникнуть з розкладу шкіл? Кожен намагається знайти рецепт лікування освіти, хоча до школи мав дотик, лише будучи школярем
І. Лікарчук: освіта вижила лише завдяки вчителям Популізм і дилетантство в освіті руйнують педагогічну творчість і продукують вчителя-урокодавця
Тамара Горіха Зерня: роль учителя стає визначальною Реформа, по суті, вимагатиме повної професійної перепідготовки всього викладацького складу
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Матвій
Зараз вчитися дуже легко. Але вчитися необхідно, без знань не продукуються ідеї, не формуються справжні життєві цінності та не розставляються правильні пріоритети. Ніякий Інтернет не допоможе, якщо в голові пусто, нетренована пам"ять і ти не докладаєш зусиль в навчанні. Пане Співаковський, якщо Ви перестали вчитися, бо в Інтернеті все можна знайти, то не за горами ваш маразм.
Влад
Відчувається, що автор ніколи не працював у школі. Якщо і працював то дуже давно і не довго. Та людина, яка не працює в освіті може погодитися з автором. Але насправді все далеко не так. Я, своїм учням, часто даю до дому "заковиристі" питання, відповіді на які потрібно шукати в інтернеті. Таке поприносять ... . Питаю: а ти хоч сам думав про що пишеш? Відповідь: так написано в інтернеті. Висновок: для того щоб знайти якусь інформацію, потрібно чітко знати, що шукати. І те що знайшов - проаналізувати. А для аналізу без знань - ніяк.
Anna
Полностью согласна с автором статьи. Зачем учить кучу фактов, если загуглить их занимает 10 секунд
совесть
Ну що ще таке придумати пану Співаковському, щоб зайвий раз вкусити ЗНО. Погоджуся лише з тим, що розвиток і доступність різного роду шпигунської техніки стане реальною загрозою сучасним процедурам зно. Але ж і в центрі тестування не дрімають...
Родион
Ви можете уявити водія, який не пам"ятає дорожних знаків, розмітку, правил їзди, паркування і т.д.? І все це доведено до автоматизму.
Vladimir Che
Для Родион: Але я можу уявити собі водія який не чув про логарифми, про мітохондрії, не читав " Війни і миру", не знає про Олександра Македонського, і не знає що таке нотний стан.
Ірина
Та ні, з водієм, що чув про логарифми і читав "Тіні забутих предків" значно комфортніше їздити!
Vladimir Che
Кх.... якщо він за сумісництвом ще й Ваш чоловік...
Коментувати
Олекса Позняк
Як не головне то запускаємо на ЗНО з довідниками
Vladimir Che
Для Олекса Позняк: А чому ні ? єдина проблема, - надрукувати кожному довідник чи дати кожному комп’ютер. Головне - всім рівні умови !
Коментувати
Віктор
Для И.А.Батый: повністю згоден з Вами. Виходячи зі статті автора можна провести аналогію в спорті: тренування для спортсмена не потрібні. Перед стартом головне правильно підібрати допінговмй препарат та його дозу. Як не маючи пам’яті можна бути гарним спеціалістом. Колись чув, що з українців хочуть зробити ринок дешевої робсили. Невірив. Зараз, аналізуючи подібні статті і все, що робиться в освіті, все більше схиляюся до думки, що з наших дітей хочуть на державному рівні зробити безмозглу керовану спільноту.
Vladimir Che
Для Віктор: Аналогія зовсім недоречна . А що таке гарна пам’ять ?? І навіщо шоферу пам’ятати як там танцювала на балу Маша Ростова ??? Чи скільки нот у музиці ?? І звідти переконання що пам’ять можна розвивати , завантажуючи в неї безліч непотрібної інформації? Процентів 5 людей справді може запам’ятати чи не весь обсяг сучасної навчальної програми і , навіть , більше . Цього досить щоб людство розширювало свої знання. Решта повинні бути майстром у своїй справі і це не означає що вони "безмозгла керована спільнота".
Учитель
Янукович нічого не знав про Наташу Ростову і ще багато про що. За вашою логікою, він оптимальний президент.
Vladimir Che
Це Ваша логіка , а не моя. Точніше - відсутність Вашої логіки чи намагання видати її за мою. Дивіться вище : " повинні бути майстром у своїй справі ". Зовсім не обов’язково знати президенту про Наташу Ростову. А от до знань економічних , юридичних і ін. зовсім не завадила б присутність порядності , честі . Одне одного не виключає як і не гарантує
Коментувати
И.А.Батый
Понравился суперэкзамен будущего. Но считаю, что память главное качество учащегося. Как можно дать знания тому, у которого краткосрочная память? Он не обучаем. Думаю, что всё главное, а быть всесторонне развитой личностью нет так уж неплохо.
Anna
Для И.А.Батый: суть не в том чтобы дать знания, а в том чтобы научить добывать их самому и использовать потом в жизни.
И.А.Батый
Думаю, суть в том чтобы давать знания и учить добывать знания. Автор отрицая роль памяти, забывает, что именно благодаря памяти расширяются познавателные возможности человека.
Коментувати
Сергий
Роботадателю потрібно ,щоб людина мала професію. Зараз школа вчить чому завгодно , тільки б не готувати випускника до вибору майбутньої професії.
pasufik
Для Сергий: Тому, що продовжує працювати конвеєр по підготовці майбутніх абітурієнтів для ВУЗів, а не раціональне виховання майбутніх громадян. Якщо ти маєш в руках ремесло ти завжди зможеш отримати вищу освіта, якщо у ній виникне потреба. В Німеччині лише 5% випускників СШ поступають у ВУЗи, а якою заможною є ця країна. А все у правильній профорієнтації, націленій на виховання трудівника, а не кабінетних працівників для паризутування на праці тих, хто ще генетично не забув працювати.
Коментувати