Ігор Лікарчук: хворий учитель на уроці – подвиг чи злочин?

У вчителя має бути почуття відповідальності та елементарної культури поведінки у соціумі

Ігор Лікарчук: хворий учитель на уроці – подвиг чи злочин?

Автор: Ігор Лікарчук, екс-керівник Українського центру оцінювання якості освіти.

Дуже цікава дискусія розгорнулася в коментарях до цього посту.

Одні педагоги вважають, що вони, маючи гострий перебіг хвороби чи перші ознаки того ж грипу, мають бути в класі з учнями аж до того часу, поки їх (не дай Бог, звичайно), не винесуть звідти на медичних носилках.

Інші вважають, що можуть хворими прийти в клас і попросити учнів, щоб ті зважили на хворобу й тихесенько сиділи. Ще інші переконані в тому, що вони стануть ворогом для дирекції школи, якщо захворіють. І т.д. й т.п. Я також розмістив кілька коментарів до цього посту, але хочу їх дещо узагальнити.

1. У випадку поганого самопочуття та наявності відкритих ознак захворювання, особливо інфекційного характеру, педагог не повинен йти до учнів. Бо може стати джерелом інфекції для всіх, хто сидить у класі. Цю вимогу, навряд чи знайдете в чинних нормативних документах, але ж у вчителя має бути почуття відповідальності та елементарної культури поведінки у соціумі.

2. Якщо директор школи примушує/умовляє хворого педагога йти в клас до дітей - він скоює службовий злочин. Педагог має повне право не виконувати таку вимогу, оформивши це належним чином документально.

3. Не потрібно вважати, що буде «всьо пропало», якщо ви через хворобу не прийдете на роботу. Більше буде збитків та неприємностей, якщо зробите навпаки. Крім того, повірте моєму багаторічному досвіду: ваш «подвиг» ніколи і ніким оцінений не буде. Тож думайте про власне здоров’я та здоров’я тих, кого навчаєте.

4. У нас майже при всіх школах створені благодійні фонди. Якби директори шкіл дійсно думали про педагогів та турбувалися про те, щоб вони не хворіли, то можна було б за рахунок цих коштів зробити щеплення проти того ж грипу всім працівникам школи. На це могли б дати кошти і профспілки, які не соромляться з ваших зарплат щомісяця забирати свої внески. Оце буде турбота про вчителя.

Оригінал

Освіта.ua
06.12.2016

Популярні блоги
Д. Коптило: реформатори не винні, що змін не відбувається Далеко не Клопотенко, Супрун чи Гриневич винні в тому, що змін на краще не відбувається
В. Онацький: репетиторство як альтернатива школі Боротися з репетиторством не варто, але треба покращувати освітній процес у школах
Олег Фасоля: на скільки ж зросла зарплата вчителя? Держава не може забезпечити рівень зарплати, який має відповідати статусу педагога в суспільстві
О. Костюк: Польщі потрібні таланти, а Україні – ні? Система вищої освіти України приречена продукувати масовий освітній продукт, а не унікальний
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Світлана
Ось із цим у нас все в порядку. Адміністрація завжди підтримує якщо захворів. Навіть якщо прийшов без ознак хвороби, а потім відчув, що занедужав, завжди знаходиться кому замінити. Люблю наш колектив, ще разу не було такого, щоб не підтримали.
Местный
Для Світлана: По-доброму Вам завидую.
Коментувати
Марина Петрівна
Згадую злощасні курси в Білій Церкві. Тоді перед нами повинен був виступити пан Лікарчук (він тоді завідував обласним відділом освіти). Опалення ще не було ввімкнено, на вулиці холоднеча, аудиторію перед приїздом великого начальника гарненько провітрили, а нас ЗАСТАВИЛИ зняти верхній одяг. Дуже змерзла тоді і захворіла, проклинала інститут і Лікарчука. Якось так, згадалося.
ЕМІЛІЯ
Пане Ігорю!Завжди читаю усе,що пишете,бо є у ваших словах правда.Знаю,що вам добре відомо про реалії сьогоднішньої школи та становище вчителя у ній.Мудрі і ваші постійні рекомендації,та,крім нас.учителів,їх певно ніхто не читає.Нема належної профспілки в районі,області,яка б думала про інтереси вчителя.Нема серед наших "мудрих" умів тих,хто може знати та оцінити працю педагога.Просто учителям нашого НВК повезло з директором-дбає про здоров`я кожного вчителя,розуміє , порадить і підтримає,коли хтось захворіє. А це для вчителя- головне.
Наталя Борисівна
А чи вважається директорським злочином ситуація, коли той закриває очі на вчителя, який через хворобу ніг, зокрема, пояснює дітям математику! під диктовку (які можуть бути знання?), коли йому тяжко навіть до кінця класу пройтися. Крім цього має групу і заслужену пенсію. Його привозять в школу і забирають зі школи на машині. По школі він рухатись не може. І любові до дітей, яка зазвичай тримає вчителів в школі, не спостерігається. І нужді в грошах, як видно, не має. Як розглядати такі хвороби?
Маразм
Учитель уже хворий,тому що ходить на роботу за таку зарплату.
ольга
Болюча проблема, вчора моя донька вимушена була поїхати на курси підвищення кваліфікаціїї в Кропивницький з температурою, бо хворіти не можна, курси - понад усе, а вчитель - не людина...
Ой
Якби наша держава дійсно думала про педагогів та турбувалася про те, щоб вони не хворіли, то вона б виплачувала щорічно оздоровчі (не оту тисячу до відпустки, яку не знаєш, куди діти - чи на нові чоботи, чи зуби полікувати, чи комуналку заплатити...), такі оздоровчі, щоб вчитель міг РЕАЛЬНО оздоровитися раз на рік в санаторії, наприклад, або, хоча б пролікуватися, прокапатися раз на рік (бо в учителів поголовно хворі спини, серця, тиск зашкалює......). А чи знає пан Лікарчук, що в багатьох школах заміни уроків просто не оплачують. А чи знає він, що виходячи з лікарняного, вчитель часто повинен відчитати всі свої пропущені уроки, а це значить, працювати додатково у дві зміни, виснажуючи себе ще дуже хворим, і хворіючи далі. Дуже легко говорити, жодного дня не працювавши в школі. Цікаво, коли пан Лікарчук працював у школі, і чи працював взагалі.
Михайло
Для Ой: Шановний(а) Ой, пан Лікарчук вступив в дискусію про інше, а Ви задаєте йому питання не по темі (якщо Ви вчитель), то розумієте про що я. Моя думка абсолютно співпадає з думкою пана Лікарчука, хворий вчитель на уроці - злочинець і ніяк інакше. А щодо думки адміністрації, то у даному випадку, вона мене хвилює менш за все.
Ніна
А куди йти хворому вчителеві, якщо лікарняний у поліклініці відкривати відмовляються, бо невисока температура, а всі симптоми хвороби присутні?
Ларік
А чи розуміє пан Лікарчук,щоб отримати лікарняний треба поїхати до районної лікарні за 50км,померзнути спочатку в автобусі,потім побігати по кабінетах з температурою і повернутися додому в другій половині дня вже майже напівмертвому.Чому не можна отримати лікарняний в місцевому ФАПі?!Незрозуміло...
Коментувати