У Європі розроблений єдиний атестат онлайн-освіти

Проект VMPass офіційно легалізує досягнення в неформальному онлайн навчанні

У Європі розроблений єдиний атестат онлайн-освіти

Європейська Комісія підтримала проект VMPass, покликаний об'єднати сертифікати MOOC, а також інші досягнення у формальному і неформальному навчанні. Студентам, провайдерам оналайн освіти і роботодавцям залишається тільки дочекатися масового застосування нового стандарту.

Незважаючи на значне зростання віртуальної мобільності і відкритого онлайн навчання у навчальних закладах по всій Європі, недостатнє визнання досягнень у такому навчанні все ще залишається головною перешкодою для поширення цих гнучких форм навчання.

Сучасні студенти все частіше користуються неформальними можливостями навчання за допомогою різних відкритих освітніх практик, таких, як використання відкритих освітніх ресурсів (ВОР) і Масивних відкритих онлайн-курсів (MOOCs).

Хоча ці гнучкі неформальні можливості навчання часто створюються викладачами в системі вищої освіти, до недавнього часу, як правило, не існувало формального зв'язку між установою, що надає курс і досягненнями студента. Вони рідко можуть бути прийняті в інших місцях, обмежуючи його мобільність.

Крім того, для багатьох людей здобуття вищої освіти залишається недоступним. Проект VM-Pass (VM - Virtual Mobility) припускає, що це неформальне навчання має значення і цінність і заслуговує на офіційне визнання.

Місія проекту полягає в тому, щоб надати досягненням в неформальному навчанні зміст і значення в системі формальної освіти.

Проект дозволить визнавати навчання ВОР і MOOCs і таким чином підтримувати віртуальну мобільність студентів шляхом створення інноваційного «Паспорта навчання», який представляє собою стандартний шаблон, де неформальне навчання та оцінки можуть бути задокументовані таким чином, що він може вважатися кваліфікацією вищої освіти.

Виходить свого роду атестат, який заповнює заклад, що надав навчальний матеріал, і онлайн-студент самостійно. При цьому документуються не лише предмети і курси, а й конкретні навички такі як, наприклад, освоєння мов програмування.

Професор з Лейстера, який виступив з ініціативою єдиного паспорта для цифрової освіти, виклав приблизний варіант оформлення VMPass. Інструкції щодо заповнення VMPass вже запропоновані.

Освіта.ua
17.12.2014