Чого очікувати від навчання за кордоном

Навчання за кордоном є пригодою, повною несподіваних сюрпризів - як хороших, так і поганих. У цій статті описані ситуації з якими можуть зіткнутися студенти за кордоном

Чого очікувати від навчання за кордоном

Якщо відразу настроїтися, що все буде сильно відрізнятися від обстановки в рідній країні, буде легше адаптуватися до відмінностей і звикнути до нового середовища. Попередній збір інформації про життя в країні призначення також полегшить процес пристосування. Ось деякі з потенційних відмінностей, з якими може зіткнутися студент:

Академічні відмінності

Студенти, які бажають здобути освіту за кордоном, мають врахувати, що заняття будуть відрізнятися від тих, до яких вони звикли, незалежно від того, де вони навчаються. Дізнавшись заздалегідь про структуру навчальних занять у зарубіжному вузі, буде легше до них пристосуватися. Ось деякі з відмінностей:

Структура програми - те, як структурована навчальна програма, залежить від конкретної країни. У Франції та Іспанії, наприклад, навчальний план студента добре структурований, і практично немає необхідності відвідувати факультативи за межами основної спеціальності. В Австрії - навпаки - студенти можуть вибирати кілька спеціалізацій та факультативні курси на вибір з будь-якої області.

Методи навчання - хоча лекції є найбільш поширеною формою навчання у всьому світі, навчання за підручниками, в малих проектних групах та незалежне навчання акцентується різною мірою, залежно від країни і вузу. Доступ до професорів може бути не таким, до якого студенти звикли на батьківщині.

Оцінки - оцінки визначаються по-різному в залежності від країни, а іноді і вузу. У США, наприклад, оцінка студента, як правило, заснована на поєднанні іспитів, наукових доповідей і презентацій, у той час як у Великобританії оцінки найчастіше виставляються за випускний іспит. Оцінки також представлені по-різному: в Австралії це відсотки від 0 до 100, а в Швейцарії бали від 0 до 6 з кроком 0,25.

     

Завдання з читання - в США всім студентам будуть дані конкретні завдання з читання для доповнення лекцій, в той час як у Європі більш поширена практика надання професорами списку додаткових матеріалів для прочитання студентами за їх бажанням.

Іспити - в деяких країнах, студенти мають пройти попередню реєстрацію на іспит. На такі деталі слід звертати увагу для успішного навчання за кордоном.

Правопис - хоча це може здатися і дріб'язковою річчю, але написання англійських слів відрізняється в Сполучених Штатах та інших країнах. Студенти мають зробити все можливе, щоб знати правопис, що використовується в країні їх перебування.

Стиль життя і культура

Незалежно від того, де студент навчається, повага і сприйняття місцевих звичаїв, культури і способу життя є ключем до позитивного досвіду. Критика або спроби змінити поведінку місцевих жителів - вірний спосіб їх відштовхнути. Деякі потенційні відмінності включають в себе:

Проживання, ванні кімнати, сучасні зручності - в усьому світі люди живуть в абсолютно різних типах будівель, з різними типами і рівнями зручностей, включаючи речі, які багато хто сприймає як належне. Житло може бути не настільки новим і сучасним або не мати зручностей, таких, як мікрохвильові печі або сушарки для одягу. У багатьох країнах, включаючи Великобританію і Францію, стандартну ванну кімнату з душем, який є універсальним у США, навряд чи можна знайти - ванні кімнати, швидше за все, будуть складатися тільки з ванної з ручним душем. Туалети в деяких частинах світу мають застарілий вигляд у порівнянні із західними країнами, і в багатьох випадках як і раніше переважають туалети, де потрібно сидіти навпочіпки.

Продукти харчування - деякі студенти з нетерпінням бажають спробувати різні види їжі і вважають, що це буде однією з найприємніших частин їхнього досвіду, в той час як інші студенти намагаються з усіх сил знайти їжу, до якої вони звикли, і яка їм подобається. Готовність звикати до нових продуктів необхідна, якщо студенти збираються насолодитися своїм перебуванням у країні, інакше вони будуть витрачати багато енергії в пошуках звичної їжі і можуть упустити культурні можливості, які зосереджені навколо їжі.

Розпорядок дня - в ряді країн, таких як Іспанія, Мексика, Аргентина, Китай, Греція та Індія, заведено відходити до післяобіднього сну. Студенти можуть виявити, що деякі магазини та послуги недоступні на початку другої половини дня, а також те, що деякі з їхніх занять заплановані на вечірній час. Крім того, ресторани в деяких з цих країн не подають обід до 8 вечора.

Особиста гігієна - така базова річ, як особиста гігієна значно варіюється в усьому світі. Наприклад, в Індії, Північній Африці і деяких частинах Азії, туалетного паперу ніде немає. У деяких країнах, плювати в громадських місцях є культурно прийнятним явищем, у той час як в інших місцях щоденний душ є рідкістю. Щоб уникнути неприємних сюрпризів, студенти мають зробити невелике дослідження перед від'їздом.

Темп життя. Студенти, які збираються з культури з високим темпом життя зануритися в культуру з повільним темпом мають підготуватися до такого уповільнення. Якщо ви будете нервувати через повільне обслуговування або запізнень ви не поладите з місцевими жителями, і не будете мати ніякого авторитету. І навпаки - студенти, що переходять від повільного темпу життя до швидкого, мають бути обережні, щоб не затримувати людей, які чекають.

Психологічні чинники

Розглянемо психологічні наслідки, що стосуються студентів, які навчаються в місцях, що сильно відрізняються від їхньої батьківщини, де говорять іншою мовою, і які обмежені в можливості поговорити з представниками схожих культур. Від особистості людини та її рівня адаптивності залежить, як глибоко він піддається впливу таких факторів.

Туга за Батьківщиною - найчастіше відчувається в перші кілька тижнів після прибуття. Вона може бути більш вираженою для тих, хто занурився в культуру, що дуже відрізняється від своєї. Більшість студентів вважають, що підтримка зайнятості та пошук нових друзів зробить тугу за батьківщиною тимчасовим явищем.

Культурний шок - не наступить негайно, якщо студент вважатиме відмінності культур захоплюючими і цікавими. Але згодом новизна стирається, і студенти можуть бути розчаровані тим, що люди не поводяться так, як, на їхню думку, мали б поводитися. Не маючи можливості отримати їжу, до якої вони звикли, вільно говорити зі своїми однолітками чи використовувати зручності, доступні в домашніх умовах, студенти можуть відчувати себе нещасними, втомленими і не в змозі повною мірою брати участь у житті далеко від дому. Зрештою, студенти пристосовуються до нового життя і починають приймати відмінності цілком нормально.

Ізоляція - студенти, які не володіють мовою вільно і мають мало однолітків з аналогічного культурного середовища, можуть відчувати себе ізольованими й самотніми. Щоб подолати це, вони мають докласти значних зусиль, для налагодження дружніх відносин з іншими студентами або знайти заходи, які можуть познайомити їх з людьми, з якими у них більше спільного.

Акліматизація – врешті решт майже кожен студент, який навчається за кордоном пристосовується до нових умов і починає цінувати можливість жити і дізнаватися про культуру, що відрізняється від його власної. Може бути навіть так, що після прибуття додому, він має заново акліматизуватися до своєї домашньої обстановки.

Поради

  • Будьте готові до стереотипів - місцеві жителі, можливо, мають помилкові судження про людей з країни походження студента, що може призвести до ніяковості на початку спілкування.
  • Тримайтесь - незважаючи на труднощі на ранніх етапах, більшість студентів врешті решт зав'язують міцну дружбу і мають в цілому позитивний досвід.
  • Задавайте питання - будь то сумніви щодо завдань з навчання або питання щодо прання білизни, завжди краще запитати, ніж робити припущення.
  • Потоваришуйте з місцевими студентами - знайомство з місцевими жителями прискорить відновлення після культурного шоку і допоможе у студентському житті.

Освіта.ua
21.11.2011