Osvita.ua Вища освіта Реферати Всесвітня історія Встановлення фашистської диктатури в Італії. Реферат
Загрузка...

Встановлення фашистської диктатури в Італії. Реферат

Беззаперечним лідером фашистів в Італії був Б. Муссоліні. Але спочатку фашистські, як, власне, й більшовицькі групи в Росії та націонал-соціалістичні – у Німеччині, були мало-чисельними й малопомітними в політичному житті

Зневіра як в монархії, так і в демократії спричинила те, що тисячі знедолених і невдоволених результатами війни італійців звернули свої погляди до новонародженої політичної сили – фашизму (термін "фашіо" у перекладі з італійської – "зв’язка", "пучок", у переносному значенні – "союз", "єднання". У Давньому Римі зв’язаний у жмут хмиз символізував владу).

Беззаперечним лідером фашистів був Б. Муссоліні. Але спочатку фашистські, як, власне, й більшовицькі групи в Росії та націонал-соціалістичні – у Німеччині, були мало-чисельними й малопомітними в політичному житті.

1919 р. у своїй партійній програмі фашисти запропонували італійцям привабливі й прості для розуміння цілі: встановлення республіки, запровадження Законодавчих зборів, передання землі селянам, боротьба проти "буржуазії", підвищення зарплатні, створення "народної міліції", ліквідація банків і бірж, відродження "Великої Італії" та ін. За умов, коли Комінтерн проголосив головним ворогом комуністів, соціалістів і соціал-демократів, ситуація для зростання популярності фашистів була дуже сприятливою.

Проте перший досвід боротьби за владу став для них холодним душем – на виборах 1919 р. вони не здобули жодного місця в парламенті, й навіть у рідному селі Б. Муссоліні за них не було подано жодного (!) голосу. Здавалося, що партії разом з її вождем настав кінець – наприкінці року в ній залишилося лише близько 4 тис. членів і вона була за крок від саморозпуску. Та в цей час рятівне коло фашистам кинув сам парламент, який через між-партійну боротьбу в ньому виявився неспроможним прийняти бодай одне вдале рішення для виводу країни з катастрофічного становища.

На виборах 1921 р. фашисти діяли нахабно та агресивно й здобули відразу 35 депутатських мандатів (близько 7%). Потрапивши до парламенту, депутати-фашисти своїми хуліганськими діями фактично паралізували його роботу, демонструючи народу і королю, що парламентська демократія остаточно вичерпала себе й настав час "сильної влади" – диктатури. Звісно, під цим малася на увазі фашистська диктатура.

Цими гаслами фашисти влучили в "десятку" – суспільство стомилося від безпорадності влади й невизначеності власної долі й було готове прийняти будь-який режим, який забезпечив би йому стабільність і чітку перспективу на майбутнє.

Готуючись до захоплення влади, фашисти створили бойові групи – сквадри (наприкінці 1921 р. Б. Муссоліні заявив, що у них налічувалося понад 400 тис., але це було безсоромним перебільшенням). Проте він відверто блефував – "сквадри" були мало-чисельними й погано озброєними, і достатньо було кількох підрозділів поліції, щоб розігнати їх.

Як форму одягу сквадристи запровадили чорні сорочки (звідси їхня назва "чорносорочечники"), вступили в контакт з рядом вищих армійських офіцерів.

     

Б. Муссоліні головним ворогом "простих" італійців вважав заможні західні демократії та сусідні країни, які нібито стали на перешкоді Середземного моря у "внутрішнє італійське море". З іншого боку, фашисти обіцяли негайно знизити податки, підвищити платню й ліквідувати безробіття. Увірувавши у свою зірку, Б. Муссоліні активно готувався до походу своїх прихильників на Рим, щоб взяти владу силою. На одному з мітингів він фактично пред’явив королю і уряду ультиматум: "Або нас добровільно допустять до управління, або ми захопимо владу, здійснивши похід на Рим".


06.08.2012

Загрузка...

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!