Система роботи міжнародних каналів в інформаційному просторі. Реферат

Концепція подачі інформації на CNN. Інформаційна політика ВВС

Концепція подачі інформації на CNN

Принцип віщання CNN став прикладом для її послідовників: міжнародні новини цілу добу в режимі реального часу з максимальним включанням репортажем з місця подій.

Віщальна парадигма телеканалу новин включає:

  • цілодобове віщання;
  • робота в реальному часі за принципом інформаційного агентства: новини в заголовках формирують повістку дня;
  • ексклюзивне віщання подій, де б вони не відбувались;
  • проведення телемостів між інформаційними центрами світу;
  • гнучке програмування сітки віщання центрами світу: люба програма переривається, уступаючи екстреним випускам новин;
  • трактування подій в глобальній перспективі.

В основі віщання полягає концепція новинної винятковості: "Новини-це головний продукт CNN, CNN – це новини"

"Будьте первыми, кто узнает" - це салоган постійно супроводжуючий трансляцію. Всі передачі, що прив’язані к новинам і орієнтовані на тікучі події в світі. В центрі уваги – політика, економіка, екологія, соціальні питання та культура. Такі передачі, як "Ваш мир сегодня", "дипломатическая лицензия", "Журналисты – международники", "Инсайт" и конечно же знаменитые ток-шоу Лари Кинга "Лари Кинг в прямом эфире" и "Уикенд с Лари Кингом", користуються популярністю в усьому світі. На цьому каналі виходять багато программ, стосовно бізнесу, економіки та фінансів ("Международный бізнес", "Путешествующий бізнесмен" и др. Информацтонные тенденции "Индустрия новостей", "Люди в новостях" передачи о спорте, музыке, моде).

До виходу на інформаційну арену конкурентів таких, як BBC? Euronews, CNN приписували роль єдиного ЗМІ, по-справжньому об’єднуючого фрагментований світ. "Если на планете происходит что-либо значительное, это обязательно появится в эфиреCNN"

CNN дійсно стала єдиною впливаючу телекомпанію в світі. Після огляду в Персидському заливі медиааналітики вперше заговорили про ефект CNN, що укладався в перетворенні подій в силу агресивного впливу прямого ефіру.

CNN бачить себе в якості новинного миссіонера, що забезпечує людей інформацією з самих віддалених куточків світу. "Новости CNN – это глобальный продукт для мирового рынка, они позволяют по-другому взглянуть на мировую историю, служат добру, объединяют страны мира. CNN изобрела снова новости"

     

Інформаційна політика BBC World

BBC World - це дайджест программ новин, які виготовлює штат міжнародної телеслужби за допомогою ресурсів ВВС, аналітичних программ та документальних фільмів, що транслюються також на суспільних каналах ВВС. ВВС завжди відрізнялись підвищеною увагою до своєї аудиторії, відповідальністю за свої програми та ефекти, які вони виготовлюють. В репортажах новин ВВС рідко можна побачити сціни насильства, але вони демонструються дуже коректно. "Освещаемая в новостяхсмерть реальна. Существует крайне мало обстоятельств, оправдывающих показ по телевидению казни и других сцен, в которых гибнут или умирают люди…"

Ведучі программ новин ВВС – авторитетні професіонали, які давно зазнали знаменитості: Нік Гоуинг (медиааналітик), Стівен Коул, Ліз Дусет, Джон Сімпсон – ветерані британської журналістики. Серед постійних програм ВВС можна виділити: "Серьезный разговор с Тимом Себастианом", "Корреспондент", "Репортеры", "Коробка передач", "Беседы о кино".

Багато рівність редакторського колективу здійснює фільтрацію новосних репортажів. ВВС-телемережа, що змогла завоювати позицію на інформаційному ринку практично без допомоги комерційних партнерів, завдяки журналістської майстерності співробітника.


30.10.2011