Іллінойс як один з головних штатів США. Реферат

Іллінойс - один із головних центральних індустріальних штатів США. Назва штату походить від індійського племені Ілліні. Іллінойс - "Земля Ілліні". Першими європейцями, що з'явилися в Іллінойсі у 1673 році, були французи Луї Жольє і Жак Маркет

Малюнок 1. Озеро Мічиган.

Малюнок 2. Ріка Огайо.

Столиця - Спрінгфілд (Springfield).

Населення - 12 045 326 чол. (1998 р.).

Народна назва: Штат Прерій. Поштове скорочення - IL. Податок на продаж - 6.25%.

Іллінойс - один із головних центральних індустріальних штатів США. Назва штату походить від індійського племені Ілліні. Іллінойс  - "Земля Ілліні". Першими європейцями, що з'явилися в Іллінойсі у 1673 році, були французи Луї Жольє і Жак Маркет.

     

Перше постійне французьке поселення Каскаскія було збудоване в 1720 році. Французи підтримували дружні стосунки з індіанцями, і не починали спроб колонізувати територію. У 1763 році територія Іллінойсу за Паризькою угодою відійшла до Великобританії.

Однак тільки через кілька років англійці змогли установити контроль над нею. Індіанський вождь Понтіак Паризький договір не підписував і очолив збройний опір англійцям.

У 1778 році під час Американської Революції ополченці з Вірджинії захопили британські гарнізони в Іллінойсі. Після численних територіальних переділів, Іллінойс став самостійним 21-м штатом США в 1818 році. Рельєф штату, в основному, рівнинний. На півночі штат має вихід до озера Мічиган.

Ріка Міссісіпі проходить по західному кордону штату. Клімат в Іллінойсі континентальний. Штат розташований у поясі торнадо.

Вони з'являються, за звичай, у період з березня по червень, й іноді роблять значні руйнації. Комбінація ґрунтів і клімату в Іллінойсі ідеальна для сільського господарства.

Тут нараховується 82000 ферм. Середня площа ферми - 141 гектар. Фермери в Іллінойсі звичайно вирощують 2 або 3 культури. Продуктивність фермерських господарств у штаті значно вища, ніж у середньому по країні. Основними культурами є соя, кукурудза, пшениця, яблука, томати.

Розвинене промислове вирощування квітів. Знамениті сорти троянд і гладіолусів з Іллінойсу.

Іллінойс - один із найрозвиненіших промислових штатів Америки. На березі озера Мічиган знаходиться найбільший мегаполіс Чикаго - один із найважливіших культурних і промислових центрів США.

В Іллінойсі прекрасно розвинені транспортні системи. Залізниці з'єднують Чикаго з найбільшими містами США.

Аеропорт О'Хара - самий завантажений аеропорт світу. В Іллінойсі 697 аеропортів і 225 вертолітних портів.

Чикаго - найважливіший водяний транспортний вузол: через систему Великих Озер і річку Св. Лаврентія є вихід до океану.

В Іллінойсі розвинене промислове машинобудування, виробництво сталі, транспортного устаткування, автомобілів, електронна і хімічна промисловість, точне машинобудування.

У штаті 166 університетів і коледжів, в яких навчається 709900 студентів. Серед найвідоміших навчальних закладів - Американська Консерваторія Музики, Чиказький Державний Університет, Університет Лойола, Університет Де Пол, Університет Бредлі, Державний Іллінойський Університет.


04.09.2011