Екологія: забруднення водойм. Реферат

У рефераті розкрито проблеми забруднення водоймищ

Проблеми питної води. Вода становить майже 70% маси нашого організму. Втрата її організмом дуже небезпечна. Без води різко погіршується обмін речовин, що загрожує всім життєвим процесам. Без їжі людина може прожити понад місяць, без води вона гине через кілька днів.

Відомий факт, описаний французьким письменником Антуаном де Сент-Екзюпері в повісті "Планета людей", герой якої, зазнавши катастрофи при перельоті над пустелею, переживши передсмертну агонію від зневоднення організму і відчувши радість спасіння, вигукнув: "Вода! В тебе немає ні смаку, ні кольору, ні запаху, тебе неможливо описати, тобою насолоджуєшся, не знаючи, що ти таке. Не можна сказати, що ти потрібна для життя: ти саме життя. Ти наповнюєш нас радістю, яку не пояснити нашими почуттями, з тобою повертаються до нас сили, з якими ми вже розпрощалися... Ти найбільше багатство на світі..."

В Україні, за старим народним звичаєм, нареченим на весіллі, бажають: "Будьте здорові, як вода!" Можна навести безліч висловлювань мудрих людей, видатних учених, поетів, які підкреслюють значення води для життя.

Нині людство стурбоване нестачею води. У багатьох може виникнути питання: "Хіба мало води на Землі? На глобусі майже три чверті його поверхні зафарбовано в синій колір". Все так, але це здебільшого солоні води океанів і морів, що становлять 97,75% усіх водних запасів планети. Для мешканців суходолу, об'єктів енергетики, індустріального та сільськогосподарського виробництва потрібна не солона морська, а прісна питна вода. А чи багато її?

Здавалося б, що решта 2,25% водних ресурсів планети - це також вагома цифра: 48 млн. км3. Але половину цих ресурсів становлять льодові масиви Антарктиди, Арктики, Гренландії, високих гір на різних континентах. 23,4 млн. км3 - це підземні води, приховані від нас. А запаси доступної прісної води обчислюють вже не мільйонами, а тисячами кубічних метрів. Найбільша кількість поверхневої прісної води міститься в озерах - 176 400 км3. У руслах річок водночас протікає 2120 км3 води, 10 300 км3 прісної води міститься в болотах, 13 тис. км3 її несуть у собі хмари.

У найзаселеніших і найосвоєніших у господарському відношенні районах води явно недостатньо, особливо якщо врахувати, як багато споживають її атомні та теплові електростанції, заводи й фабрики, зрошувальні системи, тваринницькі комплекси, міста-гіганти.

Ще не так давно, менше ста років тому, вода більшості річок була придатною для пиття. Тепер з рівнинних річок та їхніх приток небезпечно не лише пити, але й купатися в них. Із чим це пов'язано?

Насамперед, із потраплянням до водних артерій шкідливих викидів промислових підприємств, комунальних господарств тощо.


05.07.2011