Імідж секретаря: основні складові. Реферат

Елегантний костюм, гарна мова правильні жести – це ще не все, якщо немає самоповаги, любові до себе, віри в свої сили і відвертого бажання відчути проблеми співрозмовника, тобто шарму

Професія секретаря займає третє місце в рейтингу професій, або 7,06% попиту. На протязі місяця центр зайнятості одержує більш ніж 60 заявок на вакансію секретаря. Зараз користується популярністю "ідеальний секретар", який вміє поводитися з офісним обладнанням, має навики діловодства, володіє феноменальною пам’яттю на всі номери телефонів, фамілії та посади. Якщо театр починається з вішалки, то будь-який офіс – з секретаря. Секретар – візитна карточка шефа.

Отже, давайте проаналізуємо деякі не менш важливі елементи, які відносяться до іміджу секретаря. Почнемо з одягу:

Як говорить народна приказка – "зустрічають по одягу". І це дійсно так. В момент зустрічі з кимось новим для нас ми відразу ідентифікуємо – порівнюємо, зіставляємо його з усіма людьми, яких ми зустрічали до цього. Відбувається своєрідна "класифікація": зім’ята сорочка, бахрома на штанях, заношені туфлі – бомж; класичний костюм, краватка, дипломат у руках – бізнесмен. Про це в першу чергу говорить одяг.

Як підказують психологи – перше враження дуже часто залишається домінуючим протягом довгого періоду.

Одягатися гарно необхідно завжди – справляти хороше враження на оточуючих.

В гардеробі секретаря повинно бути декілька костюмів нейтральних кольорів на всі випадки і пори року. Діловий одяг обов’язковий навіть влітку. Колір костюму такий ж важливий як і фасон. Колір може не тільки покращувати зовнішність, а й діяти на оточуючих. Найкраща тканина для нього – шерсть, твід, полотно. У запасі у неї завжди буде довга шерстяна спідниця, і тоді повідомлення про вечір або банкет не застане її зненацька: таку спідницю вона зможе одягнути до любої із своїх блузок.

Влітку бізнес-леді не з’явиться на службу у строкатому платті, вона віддасть перевагу костюмові світлих тонів.

Кращі кольори для ділового костюму жінки – темно-синій, темно-коричневий, сірий, світло-синій, рудувато-коричневий. Найбільш приємними для чоловічого ока рахуються блідо-жовтий, рожевий, темно-синій, бежевий. Можна відмітити ще три кольори: чорний, білий та червоний. Однак з червоним кольором треба бути дуже обережною. Костюм цього кольору краще одягати на багатолюдні свята, презентації, конференції, зустрічі. Тоді Ви ні в якому разі не залишитеся непоміченою.

     

Ні при яких обставинах не надягайте костюм яскраво жовтого чи помаранчевого кольору – вони нервують навколишніх. Найгірший колір для костюму ділової людини – білий. Він надасть вам несумісний на роботі парадний вигляд, а крім того, найменша плямка може "зап’ятнати" вашу репутацію. Білою може бути тільки блуза.

Одне з головних правил – чим менше оголеного тіла, тим більше до вас довіри. Ідеальна довжина для спідниці – до коліна. Довше можна, коротше – ні в якому випадку.

Але діловий костюм – це не тільки суворі костюми. В ньому повинні бути речі, які можуть трохи відступати від ділових канонів. Це плаття, якому дозволено бути трохи яскравішим і довшим ніж звичайне.

І так, бізнес-леді запам’ятає, що темно-коричневий, темно-синій, колір іржі та бежевий є найбільш підходящими як для службового плаття, так і для плаття, викликаючого цікавість та увагу чоловіків.

Поєднання в одязі двох або більше кольорів свідчить, що ви людина, яка не знає почуття міри. М’які тони (бежевий, білий, зелений) створять про вас враження, як про людину спокійну, врівноважену. Яскравий одяг вкаже, що ви бажаєте бути в центрі уваги і надаєте перевагу колективній роботі. У взутті і про всілякі вільності нема і речі. Скажіть "ні" "шпилькам", туфлям на плоскій підошві і босоніжкам з відкритим носком. Скажіть "так" лодочкам чорного, коричневого чи темно-синього кольору на середньому каблуці.

Друге, і не менш важливе – це прикраси.

Найкращими є прикраси з золота (найважливіша з яких обручка). Але надаючи своєму вигляду вишуканості, пам'ятайте, що почуття міри – закон елегантності. А з аксесуарів буде доцільним носити кейс.

Цікаві дослідження провели американські спеціалісти. Вони помітили, що дуже багато навіть незаміжніх бізнес-леді при контакті з новими знайомими у діловій сфері одягають обручки. Цим самим вони викликають повагу у спостережливих і проникливих партнерів, йдуть до вирішення ділової задачі, не відволікаючись на обговорення особистих тем.

У повсякденному спілкуванні, на службі краще носити тільки одну каблучку плюс ще одну – дві прикраси, які не надто кидаються у очі і не надто великі. Тому, що не слід забувати, що прикраси не повинні заважати роботі. Секретарю, у якої всі пальці у каблучках, буде нелегко друкувати на машинці, працювати з листами, документами і т. д.

Багато дорогоцінних прикрас в денний час видасть ваше незнання ділового етикету та відсутність смаку. Крім того, такий перебір в гардеробі може стати ознакою хитрості, бажання домінувати в усьому.

Здавалося б яка різниця зроблений манікюр чи ні. Співрозмовник можливо й не зверне уваги на ваші нігті, але підсвідомо відчує неприязнь.

Доглянутий зовнішній вигляд включає в себе і акуратну, але разом з тим просту зачіску. З розпущеним довгим волоссям із завитушками ви можете створити враження впевненої в собі особи. Прямі гладко зачесані волоси середньої довжини – ідеальний варіант ділової зачіски. Вони виглядають акуратно і в міру консервативно та легко укладаються. Ніяких локонів, але якщо волоси крутяться від природи їх краще випрямити за допомогою гребінця і фену. Темно-русий і каштановий – ідеальний колір для ділової жінки. Рахується, що чим темніше волосся тим строгіша характеристика жінки.

В діловому макіяжі існує чіткий етикет: ваш вигляд повинен відповідати іміджу фірми і посади яку ви займаєте. Потрібно підбирати помаду в пастельних тонах, без блиску і перламутру. Щоб вас сприймали як ділову жінку, слід робити акцент на очі, а не на губи. Пудра і капля рум'ян нададуть обличчю здорового вигляду.

Слабинка кожної жінки – парфуми. Коли ділова жінка зустрічається з впливовими чоловіками, вона намагається показати себе як розумну і чарівну жінку. Ніщо так не сприяє цьому враженню, як хороша французька косметика. Тонкі, дорогі парфуми зроблять чоловіків Вашими прихильниками, а майже невідчутні аромати квітів закріплять Ваш авторитет.

Секрет успіху – в хорошому іміджі, незмінними складовими якого є вірний макіяж, одяг, манера розмовляти та жестикулювати. Можна мати відповідну освіту, яскравий талант і небачені можливості, але якщо імідж не продуманий ваші замисли можуть залишитися тільки мріями. Зовсім не потрібно шукати поради в іміджмейкера – варто спробувати самотужки, спираючись на свої кращі особисті дані.

Щоб не розвіяти приємне враження, необхідно привабити до себе слухача з першого слова. Навряд чи дуже різкий голос викличе у партнера симпатію – він вирішить, що ви нав’язуєте йому свою думку; не зрозуміле бормотання не тільки викличе злість, але й охарактеризує вас як невпевнену в собі особу, ну а високий голос заставить співрозмовника засумніватися чи можна вам довіряти.

Так що, якщо хочете створити гарну думку про себе швидше потурбуйтеся про те, щоб ваш голос звучав привабливо. Найпростіший спосіб це – записати свою мову на магнітофон, а потім прослухати її. Але мати приємний голос мало. Для того щоб знайти спільну мову з співрозмовником, підлаштовуйтеся до тембру і темпу. Дійти до взаєморозуміння з співрозмовником буде набагато простіше, якщо ви дасте йому зрозуміти, що він почутий і пам’ятайте увага повинна бути чистосердечна.

Про те, чи встановився між вами контакт, можна судити по очах. Якщо співрозмовник дивитися в очі, це значить він зацікавлений і уважно слухає, а якщо уникає погляду то або щось приховує або думає про щось своє.

Однаково важливо не тільки те як ви говорите, а й що ви говорите. Необхідно продумати свою промову до найменших дрібниць. Також мова жестів може сказати більше чим будь які слова. Жести можуть розповісти навколишнім про ваші почуття і навіть настрій.

Отже, елегантний костюм, гарна мова правильні жести – це ще не все, якщо немає самоповаги, любові до себе, віри в свої сили і відвертого бажання відчути проблеми співрозмовника, тобто шарму.

Це велика сила, яка може піднести будь-яку жінку до вершини успіху. Імідж, пронизаний чарівністю, зачарує особу з якою ви спілкуєтеся, і вона вже бачить перед собою не "діловий костюм", а яскраву Особистість. Не автомат з завченими жестами і фальшивою посмішкою, а Жінку, окутану ореолом загадковості.


18.09.2011