Принципи та методи укладання волосся

Волосся укладають з урахуванням певних елементів проділ. У зачісках застосовують різноманітний проділи, які перетворюються в звичайну гладку зачіску або в оригінальну і сучасну. Для цього досить використати існуючі проділи: зігзаг; прямий проділ; боковий; двійний; простий зігзаг і паралельний

Хвиля – це частина зачіски для волосся, має плавний згин і обмежується двома лініями, які називаються криві хвилі. Бувають низькі, широкі, глибокі, плоскі Розрізняють хвилі відносно обличчя своєю виступаючого дугою – це лицьові хвилі відносно направлені на обличчя. Зворотні йдуть від обличчя також розрізняють косі. Прямі та поперечні хвилі чілки як і проділ являється важливим елементом, який вносить різноманітність у звичайні зачіски змінюючи її форму. Чілки розрізняють за густиною та довжиною.

Крон – найвища частина хвилі місце згину. Волосся змінює свій напрямок на зворотній і виділяє одну хвилю від іншої. Крони бувають високі, низькі, гострі, тупі, тонкі, товсті.

Локон – пасма волосся завивають у трубочку та вкладають у формі спіралі. Локони можуть бути закручені в гору або вниз. Розрізняють вертикальні, косі та опуклі.

Буклі – тупіроване, вичесане та викладене в тугі валики волосся.

Валик – начесане та викладене у вигляді валика по крайовій росту волосся.

Завиток – частина локона в один оберт пасма навколо форми або кінець пасма завитий.

Рельєф – розділяють пасма волосся.

Засоби для владання волосся

     

Для створення об’єму пишності, еластичності волосся, легкого розчісування пінка добре для тих в кого тонке рідке волосся. Лаки та спреї для волосся, для закріплення зачіски зберігає та захищає, надає блиск та пишність.

Лосьйони – мають властивість кондиціонера, надмірна м’якість, пишність, блиск, забезпечення укладання та фіксація зачіски. Лосьйони наносять на мокре волосся.

Гель – може служити не тільки для вкладання короткої стрижки і створення мокрого ефекту але й для моделювання різноманітних зачісок. Існує багато різновидностей гелей назначено для легкої або сильної фіксації мокрого волосся. Природний ефект сильної фіксації, наданням блиску, кольорів. Гель з бльосками не рекомендується для тонкого і слабкого волосся.

Моделюючі креми – наносять гребінцями перед укладанням зачісують, збільшують об’єм, та не обтяжує зачіску.

Віск – ремонтують на коротке волосся, допомагає сформувати пасма. Надає волоссю гнучкості та блиску. Розприділяють долонями або пальцями. Рекомендують для окрашеного і хімічно-завитого волосся.

Способи та техніка укладання волосся:

 • Холодний спосіб укладання волосся хвиль пальцями та гребінцем.
 • Вкладання волосся кільцями та фіксування шпильками.
 • Вкладання волосся за допомогою бігудів.
 • Вкладання за допомогою фена.

Гарячий метод:

 • Плойками.
 • Начісування.

Загальна послідовність процесу укладання волосся:

 • Визначення типу волосся, форми голови.
 • Вибір методу вкладання.
 • Види та підготовка інструментів.
 • Вибір засобів для укладання волосся та його фіксації.
 • Миття голови.
 • Нанесення на волосся фіксуючих засобів.
 • Здійснення накручування.
 • Висушування волосся.
 • Розчісування волосся.
 • Надання форми.

Виконання начісування, тонірування волосся

Начісування виконують після ретельного розчісування волосся. Беремо пасмо 1-1,5 см вводимо гребінець на 5-6 см від кореня волосся та нагічуєм. Наступні рухи починають на 1 см вище попереднього рівня. При тоніруванні пасма перпендикулярно витягують до того місця яке буде займати в зачісці. Пасмо начісують до половини довжини з того боку де буде формуватися зачіска. Після тонірування волосся пригладжують і викладають хвилею локонів буклями та фіксують.

Укладання волосся на бігуді

Необхідно враховувати якість волосся та його довжину, також форму обличчя, форму стрижки та призначення зачіски. Сучасні фени та засоби для вкладання полегшення використання і втримують зачіску на протязі довгого часу. Не використовується бігуді із щетиною, вони хоч і закріплюють краще пасма, але можуть розчеплювати пасма чи пошкоджуватиме їх роблячи тьмяними. Якщо пасмо неправильно було завито, достатньо було б бризнути фіксуючим засобом, накрутити на бігуді у потрібному напрямку і висушити феном. Основним методом накручування є горизонтальний і вертикальний.

Горизонтальний піднімає коріння волосся, а вертикальний формує спускні локони без об’єму. Якщо довжина менша 12-15 см накручування волосся не допускається.

Інші методи:

 • Лицьовий – бувають однакового або різного діаметру, надає стійкі, м’які хвилі.
 • Рельєфний – чергування різного діаметру, різний напрямок, формує великі стійкі хвилі.
 • Зустрічний – різко спрямоване накручування, стійкі хвилі і локони довгого волосся.
 • Ялинка – чергування зустрічного і протилежного напрямку накручування, пишність біля обличчя на довге волосся.
 • Шаховий – для довгих каскадних стрижок виді шахматної дошки.
 • Радіальний – бігуді розміщуються на однаковій відстані від центру.

Правила накручування

Ширина пасма біля основи дорівнює довжині бігудів, товщина пасма біля основи повинна бути не більшою від діаметру бігудів.

Класичне укладання бігудів:

 • Якщо вимите волосся збризнути водою підсушити з допомогою щітки і фену.
 • До накручування пасем на бігуді збризнути водою волосся по всій довжині.
 • Хвостиком щітки або просто пальцем розділити волосся на пасма і накрутити їх по одні по направленню вверх або вниз в залежності від укладки.
 • Накрутити посхідні пасма, зчільно збризнувши волосся лаком, прогрівання під ковпаком для сушки волосся 15 хв.
 • До зняття бігудів волосся швидко охолодити феном.
 • Акуратно розкрутити пасма і розчисати.
 • Збризнути волосся лаком для закріплення укладки.

Причини не якісного вкладання за допомогою бігудів:

 • Порушення вимог щодо накручування на бігуді.
 • Не вимите волосся.
 • Недостатнє або надмірне нанесення засобу для вкладання.
 • Заломи кінчиків волосся.
 • Нещільне накручування бігудів відносно поверхні голови.
 • Недостатнє висушування або пересушення волосся.
 • Недостатнє остигання волосся перед розчісуванням.

Вкладання волосся за допомогою фена

Висушують сушкою волося волосся, надають напрямок кінцям волосся. Підняти волосся біля коренів надаючи йому об’єму. Укладання волосся за фасоном і стрижкою, випрямляють та витягують волосся. Зачіски, які владають феном точної стрижки дозволяють створити різновиди зачісок, зберегти рухливість та натуральність.

Деякі виконуються за допомогою пальців. Більшість базуються на щітках і гребенях, використовується різновидність щіток зумовляються довжиною волосся і відповідно метод «Балхаш» застосований на підніманні кореневого волосся та його фіксації, висушується за допомогою плоскої щітки.

Метод «Брашенг» - техніка вкладання волосся з допомогою фену та круглою щітки використовується для вичісування волосся і створення об’єму використовують для волосся різної довжини і густоти. Потрібно мати декілька щіток з різним діаметром.

Вкладання волосся феном дифузори

Дифузор на відміну від інших насадок для фену забезпечує рівномірність розповсюдженого потоку нагрітого повітря зменшує тиск і швидкість нагрітого струму тим самим береже волосся. Цей спосіб вкладання особливо рекомендується для створення природних хвиль на кучерявому та хвилястому волоссі. Волосся після миття і нанесення фіксуючого засобу розчісують гребінцем із широкими зубцями та надають або гребінцем або пальцем форму наближену до бажаної. Волосся акуратно висушуємо для чого дифузор то під видоять то відповідять від волосся.

Причини неякісного укладання до допомогою фену

Надмірно або недостатньо засобу для вкладання волосся. Невимите волосся, недостатнє просушення волосся, недостатньо підняте коріння та кінчики волосся. Кінці пасма вкладаються в направленому напрямку, надмірне нанесення лаку для волосся.

Укладання волосся гарячим методом

Для надання волоссю форми та створюючи застосовують спеціальні електроінструменти, електрощипці різної конструкції. На сухе волосся що знаходиться у природному стані діють температурою підвищеною. При нагріванні змінюється роговий шар волосся і розм’якшується. Волосся стає еластичним, легко піднімається, розтягується, завивається, формується в хвилі. Після охолодження волосся зберігає надану форму.

Укладання волосся за допомогою електрощипців

Перед тим як розпочати роботу електрощипцями треба вимити і висушити волосся. Небажано наносити пінку лак, або гель, щоб волосся не прилипало до металевих стержнів електрощипці не рекомендується використовувати на блондованому абохімічнозавитому. Щипці бувають звичайні, за допомогою цього інструменту роблять тугі і різноманітні локони. Локони бувають прямі, косі і вертикальні. Метод завивання буває вертикальним вниз, в гору і 8-кою. Двійні щипці – цей вид щипців служить для того щоб зробити волосся хвилястим. Робить великі, м’які хвилі.

Плоскі щипці – служать для створення бездоганного прямого волосся від коріння до самих кінчиків.

Щипці для гофрування – роблять волосся пишним, цей метод дозволяє не тільки видовжувати, накручувати волосся але зробити його густим.


25.10.2010