Характерні риси сучасного перукарського мистецтва

У рефераті наведено описання основних тенденцій перукарської справи на теперішній час. Вказано сучасні напрямки, визначних майстрів світу та особливості модних зачісок

Аналізуючи роботи провідних зарубіжних майстрів, спочатку потрібно виділити найбільш популярних та найбільш відомих перукарів світу. Ними вважаються Луї Лонгераус, Відал Сасун Олександр де Ларі, Pivot Point, Альда Копала, Patrick Cameron.

Нагороджений титулом «людина легенда» Відал Сасун. Він справді відомий по всьому світу, навіть поза межами перукарської майстерності.

Patrick Cameron вважається найталановитішим стилістом по виготовленню зачісок з довгого волосся.

На сьогоднішній день перукарі модельєри пропонують лаконічність форм в вікторіанському стилі. Стрижки на основі видовженого квадратного силуета з використанням техніки слайсінга. Виконуються завивки за допомогою різноманітних накруток сворюються оригінальні форми, насичені кольори. Також модними є природні, плавні лінії.

Є нові способи стрижок – це поінтінг, слайсінг, pointeut. Також з’являються нові методи укладки – брамінг, бомбаж, політинг.

Сем Макнайт (Лондон) запропонував завитки, які повинні бути блискучими розділеними. В покрасці I. Bogatti (Aduachic) (Франція) пропонує медові відтінки в співвідношенні з жіночою неповторною лінією.

Jean Marc Joubert (Франція) пропонує чотири варіанти ультра сексуальності для вечора: гладке і пряме, витягнуте за допомогою праски волосся або супернакручене, в безпорядку мілке та хвилясте чи викликаючий контраст між прямою та густою чілкою і по начесаними пасмами які підібрані на потилиці.

Щодо українських центрів моделювання зачіски, то до них можна віднести школи Тарасюка, та Дюденка. В сучасному світі вони найбільш відданіші з усіх інших. Світ моди в 2006 році характеризують чотири тренди: Tehno Nature («Техно природа»), Real Daydream («Сон на яву»), World Fusion («Етно Фюжн), Gothic Luxury («Готична розкіш»).

     

Ці напрямки символізують зв’язок різних світів, які демонструють дивовижний потяг протилежностей, який подібний багатогранній мозаїці.

Tehno Nature

Тісний взаємозв’язок природи та техніки створює нову естетику. «Техно природа» пропонує чисті пастельні тони і металічні відтінки, які викликають моціацію з прозорою водою, краплинами дощу, блакитним небом, льодовитим вітром чи світлозеленою весняною листвою яка купається в сонячних променях. Матеріали, як природні, так і штучні, передають чуттєвий настрій. Тканини які переливаються, вироблені з урахуванням високих технологій, підкреслюють прочерки тіла. Майже невагоме волосся спадає ніжною хвилею. Обличчя підкреслює стрижка майже ідеальної форми.

Real Daydream

Аромат свіжого хліба, знайомі обриси і звуки можуть переносити з реальності в далекий і майже забутий час дитинства. «Сон вочевидь» - це ностальгія по безбуремності, душевній теплоті і гармонії. Тонкі бавовняні і напівпрозорі тканини символізують стрімкий потяг до комфорту та поезії, легкості та свободи. Вишивка та інші класичні елементи декору переплітаються з дизайнерськими знахідками сучасної моди. Мереживо та бархат делікатно підкреслюють фігуру. Кольори волосся: вигорівший на сонці «блонд», легкі відтінки міді, кориці, шоколаду, горіха та карамелі. Пряме чи кучеряве волосся ігриво спадає на плечі, створюючи легку і чуттєву еру форми і кольору.

World Fusion

Співвідношення різноманітних культурних напрямків Перу, Лапландії, Кенії, Гаваїв і Індії…Образи форми і фарба створює справжній етнічний феєрверк. Сліпучий блакитний, лимонно – жовтий і блискучо – розовий нагадують спекотний гавайський день. Розкішні легкі тканини з малюнком екзотичної тропічної флори гармонує з вишуканими прикрасами з діамантів. Блискучий жалкард викликає асоціацію з атмосферою Сходу: етнічною музикою, ароматами кави та прянощів. Образ доповнюється аксесуарами, які виконані в стилі африканського і індійського мистецтва: кольорові стіклянні бусинки, каміння, ракушки. Для макіяжу використовують: блискучі блідо-жовтуваті і червонясті відтінки.

Подібні тони, але з добавкою інтенсивного коричневого, чорного та мерехтиво синього, підходить і для фарбування волосся. Об’ємні кучері, які підкреслюють рух зачісці, виключать енергію та спокусу.

Gothic Luxury

Надоїдлива раціональність буденного життя приводить нас до таємниць магії. «Готична розкіш» допомагає створити інший, декілька екзальтований та екстравагантний світ, в якому панують розкіш і чуттєвість. Уява полонить чудесні декоровані інтер’єри, витвори мистецтва, рідкісні та дорогоцінні тканини: важкий шовк, легкий бархат, атлас. Чорна шкіра і мереживо, контрастують з сяючою білизною тіла. Шкіру ласкають вільні туніки і дорогі міха. Чудесним доповненням до образу є діаманти, перлини і яскраві срібні кольца. Колір волосся: елегантний чорний, глибокий червоний і холодний платиновий «блонд».

Звертаючи увагу на моду зачісок не можна не звернути увагу на моду та одяг та аксесуари. Жодна зачіска не може існувати без одягу та аксесуарів.

З’явилася мода на кепки – на вершині популярності всі її різновиди – твідовий картуз чи шкіряна фуражка.

Модними залишаються шкіряні куртки, які все більше віддаляються від спортивного стилю і наближаються до елегантності.

Знову в моді твід і смужка

В сучасній моді в жіночих стрижках почали з’являтись густі чубки та рвані форми; пишні та об’ємні кучерики, креативні фарбування; стрижки видовжені на обличчя та вкорочені на потилиці. Також в моді залишаються модними такі зачіски, як консервативні – це ті, які відповідають «вчорашній» моді.

Всі перукарі світу говорять, що сьогодні, так як і у всіх сферах діяльності, чоловіки задають тон в моді на зачіски. Toni & Guy пропонує стиль metrosexuals, який продиктований традиційною культурою brith-pop, яка диктує свій набір чоловічих якостей. Чоловіки носять волосся різної довжини від короткого до довгого. На короткому вибривають різноманітні малюнки та викрашують їх у екстремальні кольори, вибривають ірокези.

Дитячі зачіски повинні виглядати гарно, прикрашати дитину та водночас вони повинні бути простими у виконанні та не заважати дітям при грі чи за уроками. В дівчаток це можуть бути різноманітні стрижки, але без чітких, нависаючих на очі чубків, асиметричних стрижок. А в хлопчиків-короткі стрижки.

Так, як темою дипломної роботи передбачено вечірню зачіску –це зачіска нарядна, яка має складну форму, технологію виконання, виконується на один вечір, її можна доповнювати поступовими виробами, аксесуарами. Зачіску можна доповнити різноманітними джгутами, плетінням, накрутками на бігуді і т.д.

На сьогоднішній день з’явилися нові методи стрижок, таких, як слайтинг, градуїровка, pointcut, поінтінг; нові методи укладок – «бомбашинг», «брашинг», «полішинг».

Хімічна завивка стала простішою у виконанні і не так сильно пошкоджує волосся. Фарбування волосся виконується від простою (хрестоподібний проділ) до самих екстравагантних (риб’яча кістка, у вигляді букви, по діагоналі).

Всі ці технологічні прийоми змінилися завдяки новим технологіям, новим косметичним препаратам, які стали доступними у використанні і легкими у застосуванні.

Так, як темою дипломної роботи передбачено розроблення зачіски на основі стародавньої Греції, то вона буде виконуватись у тренді Real Daydream (Сон вочевидь), тому що він співпадає з модою саме цеї історичної епохи. В ньому присутні легкі напівпрозорі тканини, кучеряве волосся, а також колір волосся.

Таким чином, можна побачити, що перукарська майстерність з кожним роком йде до своїх злетів. Саме завдяки високій майстерності сучасних майстрів, перукарське мистецтво набуло престижності і ввійшло до елітних професій.

На сьогоднішній день перукарська справа є популярною і високо цінується. Щодня перукар не може обійтись без постижного виробу при виконанні зачіски, тому що за допомогою цих виробів можна збільшити об’єм, зробити довшим волосся, доповнити зачіску прикрасами з волоссям чи плетінням.

Постижні вироби широко використовуються у вечірніх, конкурсних, весільних та фантазійних зачісках. З волосся можна зробити різноманітні квіточки, листочки, грона винограду, навіть створити цілу композицію. При виконанні постижних виробів, особливо прикраси, постижер має мати добре розвинену уяву. Постижний виріб може надати зачісці довершеного вигляду.

За допомогою сучасних косметичних препаратів постижні вироби будуть виглядати доглянутими і виблискуватимуть на світлі. Також їх можна фарбувати в різноманітні кольори; від природних до самих найекстримальніших відтінків.

До постижного виробництва можна віднести тресування, тулірування, виконання постижних прикрас, тамбурування вій, перук, накладок, борід, вус.

Темою дипломного проекту передбачено виготовлення та нашивання тресу. Виготовлення тресу заключається в його довгому плетінні з достатньо тонких пасем волосся. Цей процес потребує терпіння і окремих зусиль. Довжина волосся тресу вибирається за бажанням. Частіше за все для тресування використовують довге натуральне волосся однієї структури.

Перед початком роботи здійснюють попередню обробку натурального волосся, яка зводиться до таких операцій:

 • Сортування за кольором, довжиною, якістю;
 • Дезінфекція;
 • Визначення положення головок і кінців;
 • Складання волосся в одному напрямку;
 • Розчісування на карді;
 • Знебарвлення, тонування або фарбування;
 • Промивання після фарбування;
 • Просушування;
 • Розчісування закатаних головок;
 • Змішування волосся різного кольору;
 • Зв’язування пасмом.

Під час підготовки волосся визначають положення головок і кінців, волосся складають в одному напрямку, щоб запобігти заплутуванню.

Далі волосся розчісують на карді – це пристрій у вигляді пластини з рядами металевих зубців для первинної обробки стриженого волосся, розчісування та змішування волосся різних відтінків.

Пасмо починають розчісувати з кінців. Його кладуть на зубці карди, тримаючи за середину, кілька разів просмикують крізь зубці. Коли кінці волосся почнуть вільно проходити крізь карду, пасмо перевертають і прочісують волосся з боку голівок. Тривалість розчісування в обох напрямках залежить від довжини та ступеня заплутаності волосся.

Зістрижене волосся в пасмі має різну довжину. Цю різницю зберігають і у тресі, для чого після розчісування на карді відокремлюють, довге волосся від короткого й чергують при тресуванні.

Тресування – виготовлення тресу вплетиним в пасмо волосся за певною системою між міцними нитками та подальше пришивання готового тресу до основи постижерних виробів. Виготовлення тресу виконуються на тресбанку – це основний пристрій для тресування, який складається з двох металевих або дерев’яних стійок для натягування ниток тресу. Стійки кріпляться до робочої поверхні струбцинами, які утримують їх у вертикальному положенні. Одна стійка (права) має три отвори – гнізда, в які вставляють спеціальні кілки з намотаними нитками. Номер нитки повинен бути №10, (синтетична).

Розпочинаючи тресування, треба зауважити те що технологія постижерних робіт передбачає виконання декількох виробів тресу. Тресувати можна на один оберт три нитки, покришка – це коли тресують в один оберт, це верхній зовнішній шар коси або шиньйону, п’ять ниток, сім і т.д. Також можна виконувати трес «у два оберти – три нитки» становить основу більшості виробів з волосся.

На міцність тресу впливає міцність його ниток і якість плетіння.

Для плетіння тресу використовують, як натуральні так і синтетичні нитки. Останні не лише перевищують за міцністю звичайні нитки, а й стійкіші проти впливу хімічних речовин. При обробці пасма волосся окисником, бавовняні нитки швидко руйнуються, а синтетичні витримують його дію без зміни властивостей.

При виконанні тресу також потрібно враховувати колір волосся. Так як модель має світло-русий колір на рівні 8 і не хоче фарбувати своє волосся, то сам трес можна промілірувати або просто затонувати.

Трес буде доповнювати зачіску якимось елементом. Це може бути плетіння, джгути, кіски та багато іншого.

Також будуть використовуватися вії, які на сьогоднішній день користуються дуже великою популярністю. За призначенням вії бувають повсякденні, вечірні, конкурсні та фантазійні.

Щоб розпочати виконання вій, потрібно спочатку розчесати волосся на карді, а потім починати тамбурування – це безпосереднє закріплення волосся тамбурною петлею способом «вив’язування гачком» на основі виробу тамбурування робиться гачком. Номери гачків є від першого по п’ятий. Також гачком можна виконувати перуки, накладки, вуса, брови, бороду.

Таким чином постижна справа є найпопулярнішою в цьому сезоні. Найбільш виражено це в журналі «Долорес». Кожен майстер доповнив свою зачіску авангардними пасмами шиньйонами з екстравагантним фарбуванням. Також стали дуже широко використовуватися вії, особливо це помітно конкурсних та фантазійних макіяжах.

Мода з кожним роком йде все в перед, не зупиняючись на минулому. Цьому допомагають сприяти нові напрямки та тенденції в моді.


16.10.2010