Культура чоловічого та жіночого сучасного одягу

Найголовніша тенденція в моді останніх років як чоловічої так і жіночої — постаратися знайти свій стиль в одязі, який би підкреслював достоїнства й індивідуальність особистості

Індивідуальність — головне багатство особистості. Віра в себе, відчуття своєї неповторності — основне джерело самоповаги. Це відноситься не тільки до зовнішнього вигляду, але і до тому, як людина мислить. Треба приймати себе такими, які ми є і постаратися свої недоліки перетворити в достоїнства. Мода на одяг, зачіски і навіть спосіб життя була і буде засобом підкреслення індивідуальності людини.

Один відомий французький модельєр сказав: «Мода — це те, що вам йде». Існують різні стилі одягу, що залежать від віку, зовнішності і манери поводження людини.

Культуру людини підкреслює її одяг. Вона тим доцільніше і ліпше, чим більше відповідає правилам етикету. Зі смаком підібраний одяг, охайний вид роблять людину упевненим, зібраним і енергійним. Щоб вдягатися красиво, не обов'язково мати повний гардероб речей. Тут слово за модою і смаком.

Мода - це сполучення законів стильової єдності, колірної гармонії. Вона додає зовнішньому виглядові природність і респектабельність, мода вимагає почуття міри, обліку факторів часу, смаку, віку. Ще в старовину говорили: намагайся бути витонченим, але не чепуруном. Одяг не буває просто красивим. Його краса в призначенні: для роботи, будинку, свята, заміської прогулянки. Елегантний одяг є таким тільки з елегантним хазяїном, що має гідну поставу, володіє гарними манерами і красивою мовою.

Гардероб жінки

Кращі прикраси жінки - краса і природність. Програє та жінка, що завішує себе коштовностями. Є крилате вираження: успіх має не плаття, а Попелюшка в платті. Гардероб жінки відповідає її способові життя, вікові, захопленості. Головне гармонія.

Нині жіноча мода повстала проти довго пануючої ідеї: чим старше жінка, тим темніше кольору її одягу. Білий одяг тим більше потрібний дамі, що далеко переступила «бальзаківський» вік. Половиною своєї краси жінка, як говорять, зобов'язана кравчині – що має гарний смак. А гарний смак - це розбірливість. Потрібно не себе підганяти до речей, а речі до себе.

Наші українські жінки - одні із самих привабливих жінок світу. Незважаючи на нинішній складний час, вони зуміли залишитися чарівними, по-сучасному одягненими.

     

Одяг жінки поліпшують аксесуари - взуття, шарфи, капелюхи, сумочки. І чим різноманітніше вони, тим легше винайти варіант одягу, що личить, її гармонії. Головний убір - ведуча частина жіночого туалету. Оцінюють красу жінки і по тому, які в неї зачіска і взуття. В ансамблі важливий каблук. Стертий каблук - ворог елегантності. Гарне взуття для жіночої ноги - взуття зручне. Француженки говорять: «Нічого так сильно не відбиває на особі, як біль у ногах».

Завершують зовнішній вигляд жінки тонкі парфуми. Їхнє вживання - вкрай стримане, інакше може викликати підозру: немає чи тут прагнення заглушити інші запахи. Природа створила жінку гармонічної, творчою і красивої. І цю гармонію забезпечує її одяг. Правила етикету жадають від жінки вдягатися елегантно, але не краще інших. Удягатися для того, щоб жити, а не жити, щоб удягатися.

Гардероб чоловіка

Одяг чоловіка скромний, модний, доцільний, без надмірностей і яскравих фарб. Сучасний костюм, свіжа сорочка, уміло підібрана краватка вже створюють гармонію чоловічого одягу. Один - два костюми, дві - три сорочки, спортивний костюм, куртка, пара туфель - це майже весь чоловічий гардероб.

Це адже тільки французький дворянин XVI в. мав 300 костюмів, тобто майже щодня новий, щоб не повторитися і не випробувати в суспільстві почуття сорому. Але в народів Сходу є приказка: “Не витягай ніг далі ковдри”. Це наказ порівнювати свої бажання з можливостями, а можливості з розумною необхідністю.

Чоловіки-модники створюють ансамбль із трьох предметів: сорочки, краватки і носків - і виглядають елегантно. До сірих, сіро-блакитних, синіх костюмів підходять сорочки білі, ясно-сірі, блакитні, однотонні і з дрібною смужкою, тоненькою клітинкою. До костюмів коричневих, бежевим, теракот - сорочки білі, беж, кремові, сірувато-рожеві. До чорних - сорочки білі. Чоловіки пам'ятають: сорочка краще виглядає і зручніше себе почуваєш, якщо розмір її коміра на номер більше, а рукава впору або трохи більше.

Особлива увага в гардеробі чоловіка - краватці. Вона - візитна картка чоловіка. Багато жінок бачать у краватці чоловіків витонченість смаку. Краватка вибирається по кольору і малюнку, щоб підходив до костюму і сорочки. До однотонної сорочки йдуть краватки з малюнком, до сорочок у смужку або клітку - однотонні, спокійних тонів. Добре з костюмами світлих тонів носити яскраві краватки. Краватка повинна сполучитися також і з тоном капелюха і носків. Нині в моді краватки, що вільно прилягають до сорочок, не занадто затягнуті, без шпильок і прикрас.

Костюм завершує взуття, адже добре одягнена людина - це насамперед добре взута людина, до темних костюмів - темно-коричневі або чорні туфлі; до світлих костюмів - взуття кольорове: бежеве, кремове, сіре, червонясто-коричневе.

Отже, красива хода, стрункий зовнішній вигляд, елегантний костюм створюють вигляд сучасного культурного чоловіка.

Литература

1. Комиссаржевский Ф.Ф. «История костюма». Минск, «Современный литератор», 2000 г.

2. Янсон К.В. Основы истории искусств. АОЗТ «Икар», Санкт - Петербург, 1996 г.

3. Власов В. Стили в искусстве. Словарь. Изд-во «Лита», Санкт - Петербург, 1998 г.


05.10.2010