Лікування захворювань травами, плюси та мінуси
PR

Багато людей звертають свою увагу на достоїнства натуральних лікарських засобів, а зокрема на фітопрепарати

Лікування захворювань травами, плюси та мінуси

Сучасна медицина пропонує використовувати медикаментозні препарати при більшості захворювань. Але незважаючи на новітні фармакологічні розробки, використання таких речовин може бути досить небезпечно. Пов'язано це з штучністю речовин і з безліччю побічних дій. Саме тому багато людей звертають свою увагу на достоїнства натуральних лікарських засобів, а зокрема на фітопрепарати.

Лікарські трави використовувалися з давніх часів. Природа створила величезну кількість речовин, які впливають на різні процеси в організмі людини, нормалізує і покращуючи їх. Велика частина таких речовин міститься саме в рослинах.

Усе про лікування народними засобами та довідник лікарських рослин і трав - http://healthday.in.ua/travi.

Переваги використання лікарських трав для лікування

Зараз народне лікування травами набуває популярності в противагу стандартним хімічним лікам. Натуральні речовини, що містяться в рослини, впливають на організм більш м'яко. Звичайно, і вони можуть викликати алергічні реакції і побічні ефекти, але в значно меншій мірі. Якщо дотримуватися дозування препаратів з лікарських трав, то шкоди вони не принесу. У той же час медикаментозні препарати діють жорстко: при лікуванні одного органу нерідко страждає кілька інших.

При лікуванні народними засобами можна забезпечити комплексний вплив відразу на всі захворювання, що є у конкретної людини. Найголовніше правильно підібрати рецепти чи скласти трав'яний збір, який буде охоплювати максимальну кількість проблем. Дія лікарських трав не вузько направлена. Одна і таж рослина може позитивно впливати відразу на кілька органів. Велика частина трав добре між собою поєднується.

Недоліки фітотерапії

При лікуванні відварами трав слід пам'ятати, що у них є і певні мінуси. Вони також пов'язані з особливостями впливу даних препаратів.

По-перше, лікарськими травами не лікуються важкі, запущені захворювання. У цих випадках фітотерапію можна використовувати як підтримуючий, додатковий спосіб, але не в якості основного лікування. Не слід лікувати виключно травами рак, цукровий діабет і багато іншого.

По-друге, м'який і поступовий вплив препаратів з лікарських трав, а також складність точного дозування робить їх марними для екстреної допомоги. Коли потрібно термінове і сильне вплив ліків на який-небудь орган, трави не підходять. У багатьох з них ефект накопичувальний, приймати потрібно тижнями, а в деяких випадках і місяцями.

По-третє, у препаратів з лікарських трав також є протипоказання, які слід обов'язково враховувати. Деякі рослини по одному з впливів здатні взаємовиключні один одного, що не дозволяє їх використовувати в одному зборі. Складати збір повинен фахівець, який добре розбирається у всіх особливостях такого лікарської сировини.

По-четверте, далеко не завжди є можливість отримати якісне лікарську сировину.

Освіта.ua
29.01.2008