Скільки коштуватиме житло для студента в різних містах України?
PR

До нового навчального року залишилося трішки менше ніж півроку. Самій час для абітурієнтів та студенів визначитися, де саме вони його будуть проводити. Тобто, замислитися про житлові умови.

Скільки коштуватиме житло для студента в різних містах України?

На сьогоднішній час більшість вишів надають своїм студентам місця у гуртожитках. І якщо ви готові дізнатися, як проходять справжні студентські роки вам туди пряма дорога. За новим положення про гуртожитки від 19 серпня 2015 року його власник повинен надати вам не менш ніж 6 кв. м. житлової площі та забезпечити необхідними меблями. Вартість проживання в гуртожитках України коливається від 250 до 600 грн. на місяць. Не слід забувати також и про пропускний режим. Він є стандартним для всіх: з 8.00 по 23.00.  Нажаль, більшості гуртожиткам в нашій державі ремонт лише проходить уві сні, тому краще заздалегідь перевірити своє майбутнє помешкання.

Якщо ж ви шукаєте житло поза межами території вишу, то для вас є два шляхи: купити або орендувати квартиру. Всі пропозиції щодо купівлі квартир можна знайти проглянувши каталог новобудов України. Оберіть потрібне вам місто і зорієнтуйтеся в вартості обраного житла. Та які б перспективи не були перед майбутніми власниками квартир, більшість студентів все-таки  обирають найдоступніший варіант - оренда квартири.

Зараз студент може обрати один з двох видів оренди:

  • Оренда кімнати.

Орендуючи житло в такий спосіб розраховуйте отримати у своє розпорядження лише одне приміщення і незнайомих сусідів поруч. Різниця з гуртожитком тут лише в комфортності та ціні. Зовнішній вигляд такого житла досить непоганий, майже в кожній є пральна машина і доступ до інтернету. Ціни на житло такого типу становлять від 500 до 2000. Звісно, дорожче ніж в гуртожитках, але за комфорт треба платити. Мінусом є те, що проживати ви будете разом з іншими орендарями квартири, або навіть з її власником.

  • Оренда квартири.

В такий спосіб можна знайти однокімнатні та дво- або трьокімнатні квартири. В Україні традиційно дорого орендувати квартиру у столиці та містах-мільйонниках: Харкові, Одесі, Львові, Дніпропетровську. Вибір однокімнатних квартир є дуже широким. Більшість з них мають все хатнє потрібне начиння. Вартість оренди такої квартири приблизно 2000 грн., проте у великих містах їх пропонують майже за п’ять а то й шість тисяч. Звісно, оренда більшого житла коштує дорожче. Проте зняти таку квартиру можна спільними зусиллями 2 або 4-5 осіб. Такий спосіб є одним з найекономніших. Якщо завчасно знайти собі компанію можна відносно дешево та комфортно провести навчальний рік. Таким чином завжди можна знайти альтернативу проживанню в гуртожитку.

Освіта.ua
22.01.2008