Нові підручники для 8 класу 2016 року
PR

В цьому році в Україні буде запроваджена навчальна програма для 8 класу за новими стандартами

Нові підручники для 8 класу 2016 року

Ледве переживши минулий рік з новиними підручниками (верніше без них) для четвертого та сьомого класів, в цьому році на нас чекає нове випробування. Згідно плану міністерства освіти України цьогу року буде запровадженна нова програма для учнів 8 класу та надруковані нові підручники для 8 класу за новими програмами. Нагадаємо, що з 2012 року, коли були надруковані підручники для 1 класу, кожен рік друкуються нові підручники для шкіл.

За словами міністра освіти України Сергія Квіта, були зроблені серьозні висновки з тогорішнього "провалу" в забеспеченні підручниками учнів четвертих та сьомих класів. Планується вже зараз розпочати головний фронт робіт і вже в середині літа розвести нові підручники для восьмого класу по школам України.

На початку лютого було оголошено конкурсний відбір проектів нових підручників для 8 класу, згідно нових програм, розробленних міністерством. Щоб значно прискорити цей процес, цього року до 
конкурсного відбору будуть допущені не лише оригінал-макети підручників, але й рукописи підручників. Усі вони будуть викладені у відкритий доступ, для іхнього оцінювання спеціальними експертами.

Експертна оцінка буде проходити у два етапи. На першому етапі усі зацікавлені особи (експерти, вчителі, батьки та інші) зможуть ознайомитися з електронними версіями оригінал-макетів підручників. За словами міністра освіти Сергія Квіта, дуже важливо почути думку звичайних вчителів. Бо саме вони будуть з ними працювати. У другому етапі будуть брати участь підручники для 8 класу, які будуть друкуватися за кошти державного бюджету. Кінцевим документов буде заповнена форма з обраними 
підручниками від кожного загального навчального закладу. Ця процедура повинна буди виконана до кінця травня 2016 року.

Що стосується фінансування, то у бюджеті на друк нових підручників було виділино лише 38 млн гривен. Про це заявила Наталія Вяткіна, головний заступник директору Інституту модернізації змісту освіти. Цього явно недостатньо для забеспечення усіх школярів безклштовними підручниками. За її словами грошей, виділинних з бюджету, вистачить лише на друк нових підручників для пільгових верст населення. Дефіцит складає майже 280 млн. гривен. І існує велика ймовірність, що більшості школярів всеж таки прийдеться придбати нові підручники за власний рахунок.

Прес-центр центру навчально-методичної літератури.

Освіта.ua
21.01.2008