ВНЗ Польщі - чи доступні вони для українців?
PR

Університети Польщі завжди готові забезпечити кращі умови навчання для українців

ВНЗ Польщі - чи доступні вони для українців?

Здавалося б, ціни на навчання та проживання в Польщі мали б бути набагато вищими за українські, проте хочемо вас здивувати – вартість навчання у провідних вітчизняних ВУЗах практично рівна вартості навчання в Польщі, як дослідили представники проекту «Moja Edukacja». Пропонуємо розглянути витрати на навчання за кордоном, а також інші супутні витрати, які потрібно буде покривати безпосередньо студенту або його батькам.

Ціни на освітні послуги у ВНЗ Польщі.

Ви зможете обрати, у якому вищому навчальному закладі Польщі навчатися. Звичайно, необхідно враховувати ціни на таке навчання, адже різниця може бути суттєвою. Якщо ви хочете навчатися у державному ВУЗі Польщі, орієнтуйтеся на ціну біля 2-х тисяч євро за рік; якщо ваш вибір зупинився на приватному закладі – навчання буде коштувати менше і становитиме від 800 євро (та більше) за рік. Враховуйте, що оплачувати навчання в університеті в Польщі буде простіше, оскільки така оплата розбивається за семестрами, отже всю суму одразу сплачувати не доведеться.

Чи може бути навчання в Польщі для українців безкоштовним?

Безумовно! Особливо це стосується державних університетів Польщі. Особливі умови отримують українці, які мають карту поляка. Вона прирівнює умови навчання польських та українських вступників, отже майбутній студент зможе не тільки безкоштовно навчатися (за умови проходження конкурсу), а й отримувати стипендію. У разі, якщо навчання буде платним, можна буде отримувати знижку 40%. В українських абітурієнтів, у яких немає карти поляка, все одно є можливість навчатися в Польщі безкоштовно. У багатьох університетах Польщі для українців відкривається можливість участі у стипендіальних програмах. Також можна спробувати виграти грант, аби забезпечити собі навчання на безоплатній основі. Окрім цього, практично кожен університет продумує спеціальні знижки для іноземних студентів, аби залучити їх до вступу у свої лави. Отже, вища освіта в Польщі для українців може бути безкоштовною, кожен університет піде вам назустріч у вирішенні фінансових питань.

Доступність продуктів харчування також турбує багатьох абітурієнтів.

Ви напевно уже могли помітити цікавий факт, що багато польських товарів за ціною є нижчими за вітчизняні. Тому переживати стосовно високих цін не варто. Кожен ВНЗ Польщі має свою їдальню, отже студентам, які ще не навчилися готувати, буде нескладно знайти де комплексно поїсти. Загалом потрібно розраховувати, що витрати на придбання продуктів харчування та на інші побутові потреби будуть становити до 150 євро на місяць.

Витрати на проїзд міським транспортом теж необхідно враховувати.

Як і в українських містах, у Польщі транспортна система є досить розгалуженою. Найкращим варіантом для проїзду буде придбання проїзних на цілий місяць або навіть на півроку Ціна на місячний проїзний становить біля 50 злотих та враховує проїзд одразу у всіх видах транспорту. За наявності студентського квитка передбачається знижка, що допоможе зменшити витрати студента.

Витрати на проживання

Залежатимуть від місця, куди збирається поселитися молода людина та можуть коливатися від 350 до 700 злотих на місяць.

Якщо студент буде жити у звичайному гуртожитку, ціна за таке проживання буде мінімальною, якщо обере приватний гуртожиток, можна очікувати на ціну від 500 до 650 польських злотих. Також можна винаймати квартиру або ж кімнату, проте враховуйте: до щомісячної орендної плати потрібно буде додавати витрати на комунальні послуги.

Медичне страхування 

Буде обходитися на рік біля 30-ти євро.

Воно є обов’язковим та дасть змогу у разі хвороби чи виникнення якихось проблем зі здоров’ям покрити витрати на лікування.

До кого можна звернутися за консультацією при виборі ВНЗ Польщі та пошуку місця проживання?

Впродовж семи років в Україні діє проект «Moja Edukacja», спрямований на вирішення питань з підбором спеціальності та найкращого ВУЗу в Польщі для абітурієнта, допомогою зі збором усього пакету документів, їх нострифікацією та перекладом. Офіційна співпраця між проектом та ВУЗами Польщі дозволяє подавати всі необхідні документи через представників проекту, у результаті чого буде отримано свідоцтво про зарахування до обраного університету. Проект гарантує вступ до обраного абітурієнтом ВНЗ, забезпечує безкоштовними консультаціями щодо вибору спеціальності. Таким чином, увесь процес вступу та поселення майбутнього студента буде надійно контролюватися спеціалістами проекту, що дозволить уникнути зайвих витрат та зекономити кошти.

Освіта.ua
03.01.2008