Osvita.ua Вища освіта Реферати Реклама Як навчитися аргументувати й переконувати. Основні поради
Загрузка...
Як навчитися аргументувати й переконувати. Основні поради
PR

Ця стаття містить основні правила за якими ви зможете дійти згоди з будь-ким

Як навчитися аргументувати й переконувати. Основні поради

Кожного дня ми хочемо різних речей від інших людей. З кимось у нас виходить легко знайти спільну мову, з кимось - ні. Ця стаття містить основні правила за якими ви зможете дійти згоди з будь-ким.

Трапляються такі ситуації, коли нам необхідно відстояти свою точку зору, що далеко не завжди вдається, якщо навички аргументації залишають бажати кращого. Але що робити, якщо всі наші аргументи, як би багато їх не було, не призводять до потрібного результату?

Що для цього потрібно робити? Давайте подивимося:

Отже, по-перше, не варто занадто покладатися на вдачу. Якщо вам завжди не щастило в переговорах, ймовірність того, що все само собою почне виходити, невелика. Якщо ситуація не виникла несподівано, у вас є час підготуватися до майбутнього розмови.

Постарайтеся використовувати його по-максимуму і продумати аргументи, а так само контраргументи для роботи з ймовірними запереченнями. Візьміть блокнот і дайте відповідь на такі прості питання:

 • Що я хочу отримати в результаті переговорів.
 • Що захоче отримати інша сторона.
 • Що я готовий йому запропонувати.
 • Аргумент на користь мого рішення.
 • Що може відповісти на ваш аргумент співрозмовник.
 • повторюйте пункти 4-5 до досягнення угоди.

Можна навести короткий приклад такої підготовки:

 • Я хочу приходити на роботу не на 9.00, а на 10.00
 • Мій начальник хоче, щоб робота була зроблена вчасно і якісно.
 • Я запропоную зрушити мій графік на 1 годину і закінчувати роботу о 19.00.
 • За можливість працювати за персональним графіком я готовий взяти частину роботи колеги, що звільнився до часу виходу нового працівника.
 • Начальник може послатися на правила внутрішнього трудового розпорядку і сказати, що графік один для всіх.
 • продумайте інші аргументи і продовжуйте переговори.

На жаль, саме цей перший етап багато людей схильні недооцінювати. Але така підготовка в рази збільшує вашу впевненість у результаті і допомагає не розгубитися при потоці зустрічних заперечень. Інша справа, якщо у вас немає часу і діяти потрібно прямо зараз.

По-друге, говорите просто і ясно. Уникайте надто складних і хитромудрих понять, якщо ваша справа переконати, а не заплутати співрозмовника.

По-третє, будьте приємні. Ця рада багатьом може здатися несуттєвою. Але, якщо ви подивіться на ситуацію об'єктивно, обов'язково помітите, що саме вміння уникати сплеску негативних емоцій і доброзичливе ставлення допомагає донести до опонента свою точку зору. Не примусити людину погодитися з вами, а саме переконати, щоб він зробив це за власним бажанням.

По-четверте, намагайтеся знайти такі аргументи, які б вказували на які-небудь вигоди для співрозмовника. Зробити це не завжди просто, але якщо ви це зробите - шанси переконати опонента зростуть у кілька разів. Щоб навчитися використовувати такі аргументи, вам потрібно приміряти на себе роль свого опонента. Коли ви зможете поставити себе на місце іншого, ви зможете зрозуміти, чого насправді і чому він хоче.

П'яте, слухайте вашого опонента. Під час вашої бесіди більшу частину часу повинен говорити саме він. Таким чином, ви дізнаєтеся, чого саме хоче інша сторона. Тоді ви зможете запропонувати рішення, яке влаштує вас обох.

Шосте, задавайте питання. Ви можете привести співрозмовника до потрібного вам рішення за допомогою одних лише питань. Це вже "вищий пілотаж", якому найпростіше навчитися на тренінгу з переговорів.

Сьоме, будьте також готові протидіяти впливу на вас. Існує маса прийомів, які ви навіть можете не усвідомлювати, але вони впливають на ваше рішення. Наприклад, вам в ресторані разом з чеком приносять діжестів або жувальні гумки, і вже незручно не дати офіціантові на чай, навіть якщо вам не дуже сподобалося обслуговування.

Знайти інші статті по темі переговори ви можете на моєму сайті www.karpov.com.ua

Бізнес-тренер Олександр Карпов

Освіта.ua
15.02.2008

Загрузка...

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!