МОН опублікувало розподіл фінансування університетів

Опубліковано детальний розподіл коштів держбюджету між закладами вищої освіти

МОН опублікувало розподіл фінансування університетів

Міністерство освіти і науки опублікувало детальний розподіл коштів з державного бюджету між закладами вищої освіти в 2020 році.

За інформацією відомства, всього на університети у 2020 році держава витратить понад 16 млрд грн.

За словами міністра освіти і науки Ганни Новосад, цього року Міністерство освіти і науки зробило важливий крок до прозорості та відкритості фінансів.

«Вперше Міністерство освіти і науки опублікувало дані про розподіл державних коштів між закладами вищої освіти та чіткими критеріями цього розподілу. Кожен університет отримав фінансування залежно від результатів своєї роботи та стимул розвиватись динамічніше», – відзначає міністр.

З 2020 року заклади вищої освіти фінансуватимуться за формулою, де університети з кращими результатами діяльності отримують більше фінансування порівняно із бюджетом минулого року. Відповідне рішення схвалив Кабінет Міністрів наприкінці грудня 2019 року.

Розрахунок обсягу фінансування у 2020 році робився МОН за конкретними показниками, серед яких: масштаб університету, контингент студентів, регіональний коефіцієнт, позиції у міжнародних рейтингах, обсяг коштів на дослідження, які університет залучає від бізнесу чи з міжнародних грантів.

З 2021 року до цих показників додасться працевлаштування випускників, які МОН буде відслідковувати через онлайн-систему. Для поступовості переходу у 2020 році були запроваджені обмеження для мінімальної та максимальної зміни бюджету кожного закладу вищої освіти – 95% та 120% від 2019 року відповідно.

розподіл державного фінансування між вишами

Освіта.ua
24.01.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Юрій
Керівництво МОН не має права говорити, що університети помруть і вимагати для себе великих зарплат. Такий підхід у 90-х роках використовували "червоні директори", які знищували заводи і фабрики. У селах знищили ферми і господарства. Все зробили, щоб нічого не дісталося для самостійної України. Вкрали собі все майно за злочинними схемами. А можна було здійснити цивілізовану приватизацію через акціонерні товариства, щоб усі працівники могли мати акції і брати участь в управлінні і отриманні дивідендів. Тепер ми маємо бідну державу, яка не може утримувати ні освіту, ні охорону здоров’я, ні культуру, ні інші галузі. В той же час кошти, які вкрадені в українського народу працюють на інші країни. Олігархи їх вивели за кордон і вклали у розвиток інших країн. А тепер Уряд змушений позичати і просити гроші кошти у Міжнародного валютного фонду під відсотки і далі втягувати державу у кабалу. Знищення не є державницьким підходом. Освіту потрібно розбудовувати. Шукайте шляхи залучення інвестицій.
ТАРАС
Фінансування освіти має здійснюватися за рахунок коштів вивезених в офшори і підприємств украдених олігархами у держави. Поверніть украдене і все стане на свої місця. Дірка від бублика не ділиться. Не дуріть людей!!! Тікайте геть, не руйнуйте державу. Якщо не любите Україну, то тікайте звідси геть!!! Землю не чіпайте, вона не ваша!!! За неї воювали мільйони людей!!! Ви хто такі, щоб її продавати. Ваші дії показують, що ви є скритими ворогами України.
Дурять громадськість
Ця система розподілу дірки від бублика. 16 млрд грн - це 670 млн дол на 196 вузів- це сльози!!! Всі американські універи кожен має більше міліарда доларів!! КОЖЕН!!! Показники розподілу евфемерні, руйнують систему вищої освіти, вбивають необхідні професії- вчителів, філологів, економістів... Формулу придумали для відмазки , переведення стрілок.
Ірина
Спробуйте потрапити на роботу у педколедж. Ніколи так просто туди не візьмуть не свого. Там десятки зайвих ставок. Їх ділять прибічники адміністрації. А пари - халтурять, дописують., зі студентів деруть як не гроші на рецензії, відгуки на дипломні, то забирають проектні, курсові , дипломні і торгують ними без грошей. Від міністерств до вишів. Порахуйте, що кожна курсова не менше вартує 1,5 стипендії . А ще прокуповують студенти оцінки. Крім того вступ по списках директорів ще й досі триває. Сміх і гріх. Хтось іще платить гроші. але як дирекція відстоює неуків!!!! І місця роботи отримують за протекцією... А все в освіті гниє з директорів.
М
1)Через пів року перевірте, чи - ці гроші були правильно використані ? 2) А про яке працевлаштування можна говорити (МОН буде відслідковувати через онлайн-систему),якщо робочих місць -немає,ще й ті,що є скорочують.Вчителі-сільські школи закривають,що всі вчителі після того мають роботу?Щось в це мало віриться. Професія лікар.В нас в міські поліклініці 2 роки тому Лор-лікаря -скоротили ,минулого року -дерматолога-це все треба їхати в район.Але так як міська лікарня відділилася від районної - то ЛОР лікар,не хоче приймати,потрібно платити,або йти в приватний кабінет,або їхати в лікарню-області. Робочі місця,потрібно створювати ,а тоді ,щось там,десь колись відслідковувати. Ще раз повторюсь,місць не має ,дитина виходить (це про вищу освіту-лікар,вчитель),за місце потрібно заплатити(вчитель-міська школа,лікар-область,район,бо в міські лікар -гроші не відробить і місця скорочені),за робоче місце,платять батьки-то,що відслідковувати,університет-дасть роботу,де?За тамтих часів -направляли,а зараз все скорочують. В мене таке питання -наш диплом про вищу освіту ,з-за границею не рахується(мед-точно).Що робиться для того ,щоб так не було.
Розум
Для М: мед диплом визнається навіть у США
М
Для Розум:не знаю.Знайома виїхала в США -заново вчилася,з нашим дипломом,не взяли на роботу.Польща.Диплом,провізор,минулого року-не взяли на роботу,тільки запитали,де вчилися-відповіли:-Україна-ні.
Коментувати
Бойко Ольга
Це лотерея. Не більше і немеше. Системний підхід до освіти приказує довго жити. Отож , можна констатувати в перспективі зниження рівня освіти , а головне кваліфікації випускників . Питання - кому це потрібно і навіщо ? Якою б не була відповідь - хитрість такого кроку буде багато коштувати саме державі в першу чергу .
Fd
Це буде більше бюджетних місць в цих вузах,чи на що витратять гроші? .
Мирський
В результаті нового фінансового механізму з‘явився винуватий в безгрошів’і - погані професори, декани, ректор...: Уряд , Мон ні при чому!!! Все по Формулі!!
Небайдужий
Хоч тема про ЗВО, але: коли виплатять аванс вчителям в більшості шкіл України? Це такий кінець епохи бідності? Спочатку відмінюють підвищення, а тепер навіть ті копійки вчасно не можуть виплатити?!?!?! Кого ж ви обрали???
Олена
Для Небайдужий: ці виплати залежать від місцевих органів. У нас аванс виплатили ще тиждень тому, хоча попереджали, що в січні може бути затримка через початок року, нові перерахунки тощо. Досить всіх у всьому звинувачувати
Небайдужий
Для Олена: 1. А що, місцеві органи у нас уже не підпорядковані центральній владі??? А може це взагалі якісь окремі позаземні структури??? Бідний бубочка, як йому з цим всім справитись??? Тут від своїх купа проблем, і ще прибульці додаються! Сидів би був собі в своєму кварталі... Зараз заплАчу, так бубочку стало шкода... 2. А може вам і зарплати підвищили? 3. У дружини 37 років стажу, вчитель-методист, постійно має учнів-переможців міських і обласних олімпіад. І зарплата 8 053 грн 67 коп. Це нопмально по-вашому???
Лікар
Ого, про таку зарплату медики можуть тільки мріяти
Коментувати
Коліївщина
Цей «новий» фінансовий механізм - повна фікція. Вбили пед вузи . Спочатку Нушом школу, а тепер і виші. А взагалі- це димзавіса від Соросят . Якщо Кпі на3 млн $ збільшили фінансування , а бюджет Кембриджа -десь 30 млрд $ , то про що мова?? Відволікають від головного- знищення освіти . Кинуть кістку в десять млн грн примітивному філіалу Харківського політеху - нині Сумському техуніверу і верещать про прогрес!!! А ці придурки - ректори, приголублені Стадним, вже як цуцики стоять раді . Ура!! Ура!!! Все це обман!!
Маріуполь наш
Для Коліївщина: Тепер скажуть - бач он сусіди отримали, а ми ні. Хто винуватий- викладачі, декани, ректорат... А по правді - уряд, який знищує так вузи
Коментувати
Андрей
А где КНУ имени Шевченка?
Оракул
Для Андрей: він фінансується окремим рядком КМУ
Мирса
КНУ - в ЖоПУ
Бец
Для Андрей: ну судя по всему не заслужил КНУ надбавки)))) Одними понтами уже денег не заработаешь)
Коментувати