Уряд внесе зміни у контракти з ректорами вишів

Контракти ректорів вишів доповнять положеннями про досягнення цільових показників вишів

Уряд внесе зміни у контракти з ректорами вишів

Міністерством освіти і науки розроблений проект урядової постанови, що передбачає внесення змін до Типової форми контракту з керівниками державних закладів вищої освіти. Відповідний проект постанови винесений для громадського обговорення.

Положення нового Типового контракту регулюватимуть трудові відносини, пов’язані з виконанням керівником вишу своїх обов’язків, а також встановлюватимуть цільові показники діяльності закладу вищої освіти, досягнення яких повинен забезпечити його керівник.

Окрім цього, положення контракту також визначатимуть відповідальність сторін та умови розірвання договору, в тому числі дострокового між уповноваженим органом управління та керівником.

Після ухвалення Кабінетом Міністрів відповідного рішення, міністерствам та іншим органам державної влади, в сфері управління яких є заклади вищої освіти, буде необхідно внести зміни до діючих контрактів з керівниками державних вишів, дія яких закінчується не раніше ніж через три роки від дати набрання чинності Законом України № 392-IX від 18 грудня 2019 року «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення освітньої діяльності у сфері вищої освіти», доповнивши їх положеннями стосовно досягнення керівниками таких закладів вищої освіти цільових показників діяльності закладу вищої освіти.

Як відомо, наприкінці грудня 2019 року Верховна Рада ухвалила законопроект щодо вдосконалення освітньої діяльності у сфері вищої освіти, норми якого передбачають необхідність підписання контрактів з усіма керівниками вишів із зазначенням цільових показників ефективності (KPI), строками їхнього виконання та механізмів перевірки.

Планується, що цілі в програмах керівників вишів стануть індикаторами ефективності, а невиконання програм – підставою для розірвання контракту.

Зауваження та пропозиції до проекту постанови КМУ можна надсилати до 31 січня 2020 року на e-mail: pyzhov@mon.gov.ua.

Освіта.ua
17.01.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Валентин
Пропонуємо нову програму "Ректор у смартфоні" або краще "Cмартфон замість ректора", а може "Ректор без смартфона" або "Смартфон без ректора". Вибирайте, яка краща.
Чебукин
Вузы живут на грани выживания. Никто не выделяет денег на командировки, книги, оборудование, публикации, ремонты, на тепло , зарплаты мизерны... .. Но зато введут показатели контроля для ректора, т.е.для преподавателей и будут давить последние соки. Демократия, однако. А как новый формульный подход- 80% от бюджета предыдущего года? А как повышение зарплаты?? Ее удельный вес - 90% ???
Сергій
Зате це шлях скорочення докторів наук. Я ось кинув роботу у зво, обрав роботу в зсо, там зарплата така сама, колеги-керівництво не тиснуть що для кафедри треба скопуси-вебуси, посібники і монографії, бо вони не в змозі їх писати, а рейтинг кафедри роби як молодший працівник. А саме головне, коли контингент - випускники з села напиваються, матюкаються, а їх мамочки на заробітках, а таточки ніякі, їх не виховані і жорстокі дітки провокують викладачів і виставляють їх на посміх, а ректор рятує свою шкіру, командної співпраці не зіскати, то така робота не треба, бо це призводить до скорочення життя. Працював у зво 15 років, на пів ставки доцента - 3 900 грн. 5 200 - це мабуть за стаж роботи понад 30 років. Може поїду на роботу за кордон чорноробочим. Ось така "справедливість", умови, мотивація - ніяка. В Україні виживає не доброчесна людина, а нахабна і жорстока, ледача і хитра, без розуму!
Світлана
Для Сергій: на теперішній час 5200, доплати за кандидата, доцент а та стаж. Підтримую Ваші слова, геніально. Добивають написання статтей Скопус, якщо немає виконаних пунктів станом на вересень, на грудень, а тепер на квітень 2020, то тоді треба їхати чорноморське за кордон, бо з собою контракт не підписують. Ось такі справи.
Коментувати
Світлана
Тобто, ректор має права виживати соки з підлеглих, щоб вуз був престижним, а зарплати у 0,5 ставки на сьогоднішній день кандидат наук 5200, а виганяти людей, якщо не подобаються, бо виступають проти діяльності ректора та його профанів. Освіта вмирає !
Малюска
Турборежим обрав і Мон - поспішають зруйнувати все до основи. Наймитську освіти із знанням англійськоі мови вибудовують.
Чмошники при владі
А які контракти , показники Кпі для для міністра , цього нещастя- Стадного , інших чмошників ? Вони ж дегенерати, не патріоти, не професіонали ,профани, руйнатори, шкідники... що вони зробили для учня, вчителя, майстра, професора???