МОН розробить Концепцію з підготовки спеціалістів

МОН розпочало роботу зі створення Концепції державної політики з підготовки молодших спеціалістів

МОН розробить Концепцію з підготовки спеціалістів

У Міністерстві освіти створено робочу групу з розроблення проекту Концепції реалізації державної політики щодо підготовки фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста. Відповідний наказ підписаний міністром Лілією Гриневич.

Передбачається, що проект Концепції буде розроблений не пізніше до 31 травня цього року.

Після розробки проекту документа його буде винесено для громадського обговорення.

До складу робочої групи включено чиновників міністерств і відомств, а також керівників навчальних закладів.

Освіта.ua
24.02.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Tet-a-tet
Пропоную раз і назавжди викреслити такий тип н.з. як технікум і вище ПТУ, перейменувати їх на коледжі(якщо мають відповідну м.т. базу) або на ліцеї. Коледжі інженерного та гуманітарного напрямку повинні бути при ВУЗах, спеціалізовані(торгівля, побутове обслуговування, швейне виробництво,стоматологія, деревообробка, с/г можуть існувати автономно, але мають мати право видавати диплом бакалавра(3 роки навчання) плюс диплом кваліфікованого робітника не нижче 5го розряду. Адже ніхто випускника коледжу не призначить відразу майстром чи нач. цеху, йому потрібно попрацювати за фахом. Вступ до коледжу за державний кошт(особливо медичний) має здійснюватися за результатами ЗНО, бо слабакам там робити нічого. Приватні коледжі повинні самі визначати умови вступу. Прийом у коледжі має відбуватися тільки після отримання повної середньої освіти. Прийом у ліцеї- після 9 або 11 класів, залежно від особливостей професії. Потрібно оптимізувати мережу ПНТЗ аби ліквідувати нездорову конкуренцію між НЗ.
Микола
Як розпереживалися хабарники. Негайно треба вводити ЗНО після 9-го класу, бо ті вступи-взятки вже дістали!
Ольга
А чи будуть входити ці зміни до Концепції http://znoclub.com/novyny/814-pro-reformi-v-shkilnij-osviti.html?
гість
Для Громовий: Вивчайте самі матчасть. Навчання в коледжах Штатів тільки після повної середньої освіти, це раз. Коледж з навчанням 4 роки це аналогія нашого бакалавра це два. Коледж з навчанням 2 роки це аналогія нашого молодшого спеціаліста це три. Навчання в дворічному коледжв можде бути зараховане при вступі в чотирьохрічнмй, це чотири. А у нас що за три роки і середню і молодшого, рік економимо.
Ван-таймер
"Концепції буде розроблений не пізніше до 31 травня" - тобто невизначеність з правилами набору та формою існування коледжів буде тривати ще до літа????
надія
Для Олександра.Ніколи молодший спеціаліст не прирівнювався до вищої освіти! Не всі можуть вчитись у ВИШІ. Великий процент випускників 9-го класу хочуть отримати спеціальність типу - мед.сестра.бібліотекар. викладач музики, вихователь садочка і т. д. Тепер, виходить , що для цього потрібно закінчити 12 класів, а потім ще 5 років ВИШу ?
Олександр
Для надія: Молодший спеціаліст був у нас неповною вищою освітою!
Олександр
Для надія: Бути вихователем, бібліотекарем можна буде з дипломом молодшого бакалавра. Хто не давав змоги технікума ставати коледжами? Чого сиділи на дупі? Хто захотів, той зробив!
Голосzнарода
Для надія: викладачі музики без вищої освіти ?:0? вихователі садочка без вищої освіти??? а в тому ж віці починається інтелектуальний розвиток дітей, бібліотекарі без вищої освіти?:0?, а я то думаю, чого вони весь час хамлять, а вони просто недоосвічені та недовиховані, ну ніяк сучасні радянського типу бібліотеки не можуть конкурувати із інтернетом серед сучасних дітей; моя дальня родичка, емігрантка в США, 4 роки вчилась у їхньому коледжі на медсестру, недопускають у них до такої відповідальної роботи недоучок. А людей, які не мають належного рівня інтелектуального розвитку, щоб вчитися у виші, повинні чекати на фабриках, заводах, фермах в якості робітників, це принаймі справедливо.
Коментувати
Сенатор
А як же бути із законом в якому сказано, що останній набір на молодшого спецаліста був у 2016 році? Чи вже продовжили до 2020? А як бути із вступною компанією? З державним замовленням? Як може область дати державне замовлення, якщо невідомо, що це за рівень і де можуть працювати випускники коледжів. А як бути з акредитацією спеціальності, якщо в цьому році закінчується ліцензія? Хто її має проводити: МОН чи область? Як можна скласти навчальний план, якщо невідома концепція підготовки спеціалістів цього рівня? І насамкінець: хто коледжі з технікумами має фінасувати: республіканський бюджет, чи місцевий? Якщо місцевий, то концепцію можна вже і не розробляти. Марна витрата паперу. Поки вона розробиться, то таких навчальних закладів вже не буде.
Alyona Saveskul
А що буде з абітурієнтами, які бажають вступати цього року в коледж? До моменту прийняття згаданої концепції може пройти не один місяць, а може й рік. Найкращі спеціалісти-практики виходять саме з коледжу, це вже доведено власним досвідом та досвідом знайомих. Студенти ВНЗ теоретики, а коледжів - практики.
Голосzнарода
Для Alyona Saveskul: це міф про найкращих спеціалістів-практиків, яких готує саме коледж, можливо радянські училища в радянські часи готували і справді хороших практиків для тогочасної економіки, але та країна сама давно розвалилась із такими спеціалістами. Сучасні ж коледжі на ламаній радянській матеріальній базі не здатні підготовити кваліфікованого фахівця для сучасного ринку праці.
Коментувати
надія
Молодшого спеціаліста необхідно зберегти!Велика кількість учнів не бажають вчититсь у сеоедній школі 12 років, отримавши молодшого спеціаліста -отримують і середню освіту і спеціальність. Кому це заважає? Після скасування рівня молодшого спеціаліста виникає ряд питаня і проблем. Хто придумав цю дурню, що всі повинні поступати у ВИШІ піся середньої школи, що буде з сотнями навчальних закладів, з педагогами і т.д.Назвіть ім"я такого "новатора"!
Олександр
Для надія: для цього є ПТУ, ніхто не забороняє технікумам та коледжам розпочати підготовку робітників у т.ч. і майбутніх молодших спеціалістів, як осіб з повною професійною освітою, а не з вищож освітою. Не були технікуми ВНЗ і готували чудово робітників з високою кваліфікацією, то нехай так і буде. Технікуми повині повернутся в систему ПТО.
Освітянка
Для олександра: Технікуми ніколи не готували робітників! Для того, щоб технікуми, коледжі ліцензували кваліфікованого робітника, треба мати відповідну матеріальну базу, т.т майстерні. Навчальні плани ПТУ і технікумів відрізняються! Просто знищать все! І вищу освіти в тому числі! Скоро випускник ВНЗ буде заледве вміти читати!
Освітянин
Для Освітянка: Але ж коледжі набрали ліцензій на підготовку кваліфікованого робітника. І цим переманюють учнів з ПТУ
Коментувати
Голосzнарода
Там тільки один крок зробити треба та не тратити велику кількість коштів платників податків і тривалий проміжок часу : відмінити освітньо-кваліфікаційний рівень, якого нема у високо економічно розвинутих країнах світу. Все інше - лише непродуктивне гаяння часу та ресурсів на чиновницькі шабаші.
Громовий
Для Голосzнарода: у США в муніципальних коледжах (2-річних) навчаються 13 млн. Осіб. А ще є 4-х річні. Аналогічні заклади є в усіх розвинутих країнах. Як казав мій учитель "учіть матчасть"
Голосzнарода
Для Громовий: вони там отримують бакалавра із високим рівнем професіоналізму, а у нас якусь дивну істоту рівну мамонту
Юрій
для Голоснарода. Який Ви Голос народа, коли народ (див.більшість коментарів) якраз за те, щоб були коледжі. А щодо бакалавра - то якраз тут і виникає питання - а чи здатен він виконувати виробничі функції на посаді, скажімо, майстра дільниці, механіка гаража з його нульовим обсягом виробничого навчання?? Якраз молодший спеціаліст і виконував цю функцію. До речі - в Україні до початку ваших "реформ" була класична двохступенева освіта : інженер і технік. Ви ж наробили молодшого спеціаліста, молодшого бакалавра, бакалавра, спеціаліста і магістра. Тепер, коли пів-Європи з нас сміється - почали закривати якраз те, що напрацьовувалось десятиліттями.
Коментувати