В Україні створять центри з робітничих професій

Держава виділила 50 млн гривень на підвищення якості підготовки робітничих кадрів

В Україні створять центри з робітничих професій

На базі професійно-технічних навчальних закладів у різних регіонах країни будуть створені 25 навчально-практичних центрів із робітничих професій. Про це, за інформацією прес-служби МОН, під час наради з питань професійно-технічної освіти повідомив заступник міністра освіти Павло Хобзей.

За його словами, навчально-практичні центри будуть створенні для таких професій, як «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва», «Монтажник санітарно-технічних систем та устаткування» та «Швачка. Кравець. Закрійник».

«Створення навчально-практичних центрів – це інвестиція в якість підготовки робітничих кадрів, що задовольнить потреби працедавців у висококваліфікованих працівниках», - підкреслив Хобзей.

На створення таких центрів Уряд уже виділив 50 млн гривень. Зокрема, на створення кожного із 9 навчально-практичних центрів із професії «Монтажник санітарно-технічних систем та устаткування» буде надано 630 тис. грн. 6 навчально-практичних центрів із цієї спеціальності вже створені за підтримки українсько-швейцарського проекту державно-приватного партнерства. Кожне із професійно-технічних училищ, при якому діятиме навчальний центр із професії «Швачка. Кравець. Закрійник», отримає 330 тис. грн. На 2 центри із професії «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва», що будуть функціонувати в Херсонській і Дніпропетровській областях, виділять 38 млн гривень.

У Міністерстві освіти зазначають, що виділені кошти підуть на закупівлю сучасного обладнання для майстерень навчальних центрів, орієнтовний перелік якого підготував департамент професійної освіти МОН спільно з Мінагрополітики, представниками роботодавців та ПТНЗ.

Професійно-технічні навчальні заклади, де будуть розташовані навчально-практичні центри, обиралися на основі пропозицій департаментів освіти і науки обласних державних адміністрацій.

Освіта.ua
21.10.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
pasufik
Гройсман каже, що зараз уряд вкладає чималі кошти у розвиток мат.техн. бази ПТУ. Насправді вкладати потрібно лише у ті заклади, які потрібні державному сектору економіки, промисловості та С.Г. Для сфери обслуговування давно слід передати профільні ПТУ у власність громад або приватних фірм.
Vera Rouz
В нашому районі є учбово-курсовий комбінат в ньому і трактори з грузовими авто, і швейні машинки, і комп’ютери.Але в наступному році його закривають.Питання про те куди все це дінеться висить у повітрі....А тепер получається, що в одному місці закривають і зничтожають, щоб витратити гроші із бюджету і відкрити таке саме в іншому мсці.Страна ідіотів.
Сапсан Смирнов
Вкрали... Списали на центри з робітничих професій... Більше ніж зрозуміло!
Накипелов
Треба було вкрасти з бюджету 50 млн грн... Вкрали... Списали на центри з робітничих професій... Що не зрозуміло?
зінгер
Для кого створюватимуть центри по підготовці кравців, коли вже сьогодні в училищах немає набору на ці професії? Магазини заповнені швейними виробами імпортного виробництва, атнльє індпошиву знищені або перепрофільовані, працювати просто ніде, то для чого ці центри? Таке враження, що МОН живе у яеійсь іншій реальності.
Светлана
Так в яких закладах будуть створенi научно-практичнi центри?