Гриневич вимагає пояснень щодо нової вартості доступу до ЄДЕБО

Голова освітнього парламентського комітету просить Азарова пояснити, на яких підставах Міносвіти підвищило вартість щоквартальної плати за доступ вишів до єдиної електронної бази з питань освіти

Гриневич вимагає пояснень щодо нової вартості доступу до ЄДЕБО

Про це йдеться у депутатському зверненні голови освітнього парламентського комітету до прем’єра Азарова.

Лілія Гриневич зазначає, що отримує звернення від керівників навчальних закладів, у зв’язку з тим, що напередодні вступної кампанії, Міністерство освіти підвищило вартість послуг за організацію та підтримання доступу до Єдиної електронної бази з питань освіти для вищих навчальних закладів.

Вона наголошує, що послуга з підключення кожного додаткового робочого місця для доступу навчального закладу до ЄДЕБО у 2013 році коштуватиме 537 грн. (у 2012 році 477,12), а підключення системи (програмного захисту) навчального закладу через програмний інтерфейс доступу до Єдиної бази - 9 578,52 грн. (у 2012 році – 9 297, 12 грн.).

Депутат зазначає, що вартість щоквартальної плати за послуги ДП "Інфоресурс" з підтримання доступу навчальних закладів до єдиної бази у 2013 році зросла на 75% і становить 0,63 грн. за одного студента/учня.

Голова парламентського комітету нагадує, що у 2013 році, окрім вищих навчальних закладів III-IV рівня акредитації, до системи будуть підключені вищі навчальні заклади І-ІІ рівня акредитації та професійно-технічні навчальні заклади.

Виходячи з цього, Гриневич звертає увагу на те, що кількість навчальних закладів, які підключені до системи зросла, а вартість послуг, які надаються ДП "Інфоресурс" не тільки не знижено, а навпаки необґрунтовано підвищено у порівнянні з минулим роком.

"Якщо врахувати, що у 2012-2013 р.р. у вищих та професійно-технічних навчальних закладах навчається понад 2393,4 тис. осіб, то щоквартальна плата навчальних закладів з підтримки доступу до ЄДЕБО у 2013 р. з розрахунку 0,63 грн. на студента/учня становитиме 1633842 грн, або збільшиться на 700218 грн.", - зазначає народний депутат.

Звертаючись до прем’єра, голова Комітету Верховної Ради з питань науки і освіти зазначає, що Міністерством освіти не надано жодних пояснень з цього приводу та просить надати інформацію про причини підвищення вартості щоквартальної плати з підтримання доступу до Єдиної державної електронної бази з питань освіти.

Як повідомлялося раніше, наприкінці травня Державне підприємство "Інфоресурс", яке є розпорядником Єдиної державної бази з питань освіти, повідомило керівників навчальних закладів про зміну вартості послуг з організації доступу навчальних закладів до електронної бази.

Освіта.ua
12.06.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Вероника Татаренко
Пояснення цьому одне - "демократчна" влада з сміливими вкрапленнями олігархії. Звучить, як діагноз. лікування одне -прислухатися до комуністів і прийняти їх антикризову програму. або хоча б основні її положення, бо ТАКЕ ПОЛОЖЕННЯ речей веде до краху.