Українські студенти стануть мобільними

Міносвіти затверджено положення про академічну мобільність студентів ВНЗ, що передбачає навчання у вишах-партнерах в Україні та за кордоном

Українські студенти стануть мобільними

Затверджене положення регламентує діяльність вищих навчальних закладів України щодо організації академічної мобільності студентів на території України і за кордоном.

Академічна мобільність передбачає участь студентів у навчальному процесі вищого навчального закладу в Україні або за кордоном, проходження навчальної або виробничої практики, проведення наукових досліджень з можливістю перезарахування в установленому порядку освоєних навчальних дисциплін та практик.

Академічна мобільність студентів здійснюється на підставі укладення угод про співробітництво між вищими навчальними закладами або групою навчальних закладів різних країн, а також в рамках міжурядових угод про співробітництво в галузі освіти.

Основними видами академічної мобільності є зовнішня та внутрішня мобільність студентів, переважним способом здійснення якої є направлення студентів до вищих навчальних закладів-партнерів для навчання або проходження мовної, навчальної та виробничої практик.

У Міністерстві освіти зазначають, що основними цілями академічної мобільності студентів є підвищення якості вищої освіти, ефективності наукових досліджень, конкурентоздатності випускників, збагачення індивідуального досвіду студентів та встановлення внутрішніх та зовнішніх інтеграційних зв’язків.

До участі у програмах академічної мобільності допускатимуться студенти з другого курсу освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавра та студенти освітньо-кваліфікаційного рівня магістра.

Відбір студентів для участі в програмах академічної мобільності здійснюватиметься конкурсними комісіями вищих навчальних закладів.

Також, відповідно до положення, вищі навчальні заклади визнаватимуть еквівалентними та перезараховуватимуть результати навчання студента у навчальних закладах-партнерах. Документом визначені особливості визнання результатів навчання студентів та обов’язки ВНЗ, які братимуть участь у програмах академічної мобільності.

Керівники вищих навчальних закладів III-IV рівня акредитації мають у місячний строк розробити положення про академічну мобільність студентів свого навчального закладу.

Освіта.ua
30.05.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів