У МОН відхрестилися від ідеї зміни норм педагогічного навантаження

Заступник директора департаменту вищої освіти заявив, що збільшення показника кількості студентів на одного викладача до 18 не є ініціативою Міністерства освіти

У МОН відхрестилися від ідеї зміни норм педагогічного навантаження

Про це Микола Фоменко сказав у ефірі 5 каналу. За його словами, Спілка ректорів вищих навчальних закладів України за участю голів рад ректорів з усіх регіонів уже прийняла рішення щодо внесення змін до пункту національного плану дій, яким передбачено збільшення показника кількості студентів на одного викладача до 18 осіб.

Фоменко повідомив, що міністр Табачник підписав листи до Кабінету Міністрів та Адміністрації Президента України з проханням викласти цей пункт Національного плану в інший редакції, яка не містить посилання на кількісні показники.

При цьому Фоменко не зміг відповісти на питання, як саме буде змінюватись показник кількості студентів на одного викладача.

"В кожному вищому навчальному закладі, в кожному університеті це співвідношення буде різним, тому що різні кафедри, різні дисципліни, різні курси. Тому ситуація не є однозначною на кожному напрямі", - наголосив чиновник.

Він також висловив сумнів щодо ймовірних скорочень викладачів, що можуть відбутися у зв’язку з зміною показника навчального навантаження.

У свою чергу голова Київської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України Олександр Яцунь повідомив, що столична профспілка вже зібрала більше 15 тисяч підписів викладачів вищих навчальних закладів, які відображають негативну думку до такої реформи.

"Є відповідне звернення до гаранта Конституції про вилучення повністю підпункту 39.2, а не тільки цифри 18", - заявив Яцунь.

Голова столичної профспілки зазначив, що після виключення "цифри 18", збільшення показника кількості студентів на одного викладача "буде додумувати Міністерство фінансів і звичайно не в меншу сторону".

Він висловив переконання у необхідності вилучення пункту 39.2, яким передбачено збільшення показника кількості студентів на одного викладача до 18 осіб, з національного плану дій.

Як відомо, 12 березня президент затвердив Національний план дій на 2013 рік, яким в рамках реформування освіти передбачено перегляд навчального навантаження викладачів.

14 березня у Міносвіти і науки відбулось засідання робочої групи з розроблення проекту нормативного документа відомства щодо педагогічного навантаження у вищих навчальних закладах, під час якого перший заступник міністра Євген Суліма наголосив присутнім, що роботу щодо унормування педагогічного навантаження слід провести якомога швидше.

Освіта.ua
25.04.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів