Європейський союз студентів шокований діями чиновників МОН

В Брюсселі шоковані намаганнями контролювати студентський рух в Україні та перепонами, що створені на шляху студентського самоврядування

Європейський союз студентів шокований діями чиновників МОН

Про це йдеться у заяві Європейського союзу студентів, яку цитують в Українській асоціації студентського самоврядування.

Реакція Європейського союзу студентів викликана ситуацією з виборами координатора Студентської Ради Києва та нав’язуванням окремого кандидата органам студентського самоврядування з боку чиновників.

Зокрема обурення європейської студентської спільноти викликав тиск, "виховні бесіди" та погрози керівникам студентського самоврядування з боку керівництва вищих навчальних закладів та профільного міністерства.

"Європейський союз студентів підтримує вимоги студентів до Президента України щодо припинення практики тиску та будь-яких інших форм контролю діяльності студентських організацій, зокрема Студентської Ради Києва", - заявляють у Європейському союзі студентів.

Голова Європейського союзу студентів Карина Уферт зазначає, що Україна є членом Європейського простору вищої освіти та Ради Європи, а влада має забезпечити належні умови для використання студентами та іншими громадянами своїх демократичних прав та свобод.

"Студенти є голосом позитивних суспільних змін. До їх позиції мають дослухатися та максимально залучати до процесів прийняття рішень. Замість цього в Україні представники виконавчої влади намагаються нав’язати студентам власну позицію, що суперечить принципам демократії та прав людини на котрих побудована Європа", - наголошує Голова Європейського союзу студентів Карина Уферт.

Європейський союз студентів вбачає в діях, вчинених представниками виконавчої влади, порушення міжнародних зобов’язань України та закликає владу до сприяння розвитку студентського руху та врахування інтересів всіх зацікавлених сторін.

В Європейському союзі студентів сподіваються, що міжнародна спільнота та такі організації, як Рада Європи сприятимуть виконанню Україною міжнародних зобов’язань.

"Студенти та молодь є однією з найбільш важливих верств населення в розвитку демократичного суспільства, тож їх права мають бути повноцінно захищені", - йдеться у заяві Європейського союзу студентів, що об'єднує 47 національних союзів студентів з 39 країн.

Як відомо, минулого тижня студенти Києва звернулися до президента Януковича із закликом вжити заходів щодо припинення тиску на органи студентського самоврядування столиці з боку вищих навчальних закладів та Міністерства освіти і науки. Студенти заявляють, що тиск пов’язаний з виборами координатора Студентської Ради Києва.

Освіта.ua
09.04.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Виталий Бабенко
"влада має забезпечити належні умови для використання студентами та іншими громадянами своїх демократичних прав та свобод", так это в демократическом государстве у граждан могут быть свои права и свободы, а в нашем олигархическом, это непозволительная роскошь!! еще при этом рассказывают, что в Союзе был тоталитарный режим, мы теперь видим какой у нас демократический!!!