Януковича закликали зупинити тиск на студентів

Студенти Києва звернулися до Президента із закликом вжити заходів щодо припинення тиску на органи студентського самоврядування столиці з боку вищих навчальних закладів та Міністерства освіти

Януковича закликали зупинити тиск на студентів

В Українській асоціації студентського самоврядування повідомили, що он-лайн петиція пов’язана з тиском на студентів з боку адміністрацій вищих навчальних закладів та Міністерства освіти і науки, щодо виборів координатора Студентської Ради Києва, які відбулися 26 лютого.

"Останні роки відбувається активне обговорення реформи системи вищої освіти України. Водночас, визначення майбутнього освітньої галузі неможливе без врахування позиції студентства, яке завжди було каталізатором позитивних суспільних змін", - йдеться у зверненні до Януковича.

"На жаль, в Україні свобода вираження студентами власної думки та право на участь студентів в управлінні вищим навчальним закладом грубо порушуються через системний тиск з боку адміністрацій вищих навчальних закладів та представників Міністерства освіти і науки України", - зазначають представники студентського самоврядування.

Студенти повідомляють, що минулого місяця представники органів студентського самоврядування столичних вищих навчальних закладів стали об’єктом тиску з метою нав’язуванням останнім позиції Міністерства освіти щодо кандидатури координатора представницького органу студентства столиці - Студентської Ради Києва.

"Для цього напередодні виборів координатора Студентської Ради Києва у багатьох вищих навчальних закладах столиці були проведені, так звані, «виховні бесіди» адміністрації зі студентами, які були популярною технікою залякування в Радянському Союзі. Відомі випадки прямих погроз відрахуванням із вищих навчальних закладів, якщо студенти не пристануть на позицію Міністерства щодо кандидатури координатора", - зазначають автори звернення.

Студенти зазначають, що ситуація є типовою для всієї країни. Усе більшого поширення набуває практика тиску адміністрацій вищих навчальних закладів на студентів із вимогою беззастережної підтримки усіх ініціатив Міністерства освіти щодо реформи вищої освіти.

Україна, як країна, що задекларувала курс на євроінтеграцію, має на практиці утверджувати демократичні принципи та підтримувати розвиток автономії навчальних закладів, як вільних та демократичних установ, діяльність яких спрямована на розвиток вільного та свідомого громадянина.

"Ми, ті що нижче підписалися, звертаємося до Президента України з вимогою вжити активних дій, щодо зупинення тиску на студентів та органи студентського самоврядування, що здійснюється Міністерством освіти і науки України та адміністрацією вищих навчальних закладів", - йдеться у зверненні студентів.

"Ми вважаємо, що "виховні бесіди", які здійснюються адміністрацією вищих навчальних закладів з метою нав’язування позицій студентами є ганебною практикою, яка неприйнятна в демократичному суспільстві, та має залишитися виключно на сторінках історії радянської доби", - підкреслюють представники студентського самоврядування.

Освіта.ua
05.04.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ольга Ильницкая
Да, что вы киваете на Союз-то, вы родителей своих поспросите, как они учились, да сколько это стояло вашим бабукшкам-дедушкам. А вы сейчас у нас ооооочень дорогие, и не потому, что родные. А так к теме:а что вы хотите от страны, которой руководит зек? Это его зона и порядки устанавливает он. Вот и вам предлагают сейчас "чесать ему пятки". У вас два пути - повиноваться. или бороться. Вот так возвращаются на круги своя марксистские идеи. Советую перечитать. Кладезь!!!
Виталий Бабенко
вот она псевдодемократия!!! так при Союзе образование было бесплатным и доступным!! и к тому же, даже когда администрация ВУЗов кого-то рекомендовала, выбирали действительно достойных, отличников, активистов, а сейчас детей багатеньких родителей, мажоров!! поэтому не нужно делать такие громкие заявления, если знаете о прошлом только из учебников по истории!!!
антидот
Для Виталий Бабенко: Да ладно!Плавали-знаем!Кого,как и куда "выбирали".Как раз те,кого "навыбирали" и гнобят Украину,используя те самые методы.Мы в этой истории жили!
Коментувати
википедия
А представьте,что будет если пройдет КоСяк!!