Журналістику необхідно визнати творчою спеціальністю, - Міносвіти

Міністерство освіти і науки підтримує пропозиції щодо визнання журналістики як творчої спеціальності

Журналістику необхідно визнати творчою спеціальністю, - Міносвіти

"Аналіз нормативно-правових документів з питань професійної творчої діяльності показав, що чинним законодавством передбачено сприятливі умови для здійснення навчально-освітньої діяльності за всіма творчими спеціальностями, крім "Журналістика", - зазначають у Міністерстві освіти.

Так, наприклад, нормативи чисельності студентів денної форми навчання на одну штатну посаду науково-педагогічного працівника у вищих навчальних закладах III і IV рівня акредитації за напрямом підготовки "Мистецтво" - від 3,5 до 5,5, у той час, як для напряму підготовки "Журналістика" - 12.

У відомстві повідомили, що вчене звання професора та доцента присвоюється діячам культури і мистецтв та фахівцям фізичної культури і спорту, зокрема, тим, які удостоєні відповідно почесного звання "Народний артист України", "Народний художник України", "Народний архітектор України", "Заслужений діяч мистецтв України" та "Заслужений працівник фізичної культури і спорту України", але відсутнє звання "Заслуженого журналіста України".

Виходячи з вищезазначеного, Міністерство освіти пропонує, з метою визнання журналістики як творчої спеціальності, внести відповідні зміни до деяких урядових постанов, зокрема, передбачити нормативи чисельності студентів на одну штатну посаду науково-педагогічного працівника для освітнього напряму "Журналістика" на рівні 5 студентів до 1 працівника, можливість присвоєння вчених звань доцента та професора "Заслуженому журналісту України", а також за значні особисті творчі досягнення у сфері журналістики.

Освіта.ua
22.03.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Елена
Человек может быть творческой личностью, работать творчески или нет! Любая профессия предполагает творчество, даже слесаря. Не корректное название статьи.