Гриневич очікує відкликання законопроекту Ківалова

Голова профільного парламентського комітету Лілія Гриневич вважає, що існуючі законопроекти про вищу освіту поєднати неможливо

Гриневич очікує відкликання законопроекту Ківалова

Пропозиція міністра освіти Дмитра Табачника розробити єдиний законопроект про вищу освіту на базі трьох існуючих, не може бути реалізована, вважає глава парламентського комітету з питань науки і освіти, народний депутат Лілія Гриневич.

За її словами, законопроект депутатів від Партії регіонів Сергія Ківалова, Миколи Сороки та Григорія Калетніка та альтернативні законопроекти кардинально суперечать один одному.

"Неможливо розробити новий законопроект на основі провладного і двох альтернативних. Наступним кроком повинно стати відкликання цього законопроекту його авторами", - зазначила Гриневич.

При цьому вона позитивно оцінює пом'якшення позиції міністерства щодо законопроектів про вищу освіту, оскільки "протягом кількох попередніх місяців міністерство змушувало керівників вузів публічно підтримувати тільки один із законопроектів - авторства Ківалова-Калетніка-Сороки".

У той же час голова комітету вважає, що звести три законопроекти разом неможливо, оскільки в них закладені діаметрально різні цінності.

На її думку, законопроект депутатів від ПР фактично припускає ручне управління вищими навчальними закладами з боку профільного відомства, тоді як альтернативні документи - автономію вищих навчальних закладів та академічну свободу.

Лілія Гриневич також стверджує, що законопроект від опозиції та законопроект розроблений групою Згуровського, на відміну від провладного, забезпечують рівний доступ до вищої освіти, тому саме їх необхідно взяти за основу при створенні нової конкурентоздатної моделі вищої освіти.

Освіта.ua
06.03.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів