У Міносвіти не бажають вирішувати проблеми абітурієнтів

Навчальні заклади порушують права громадян на здобуття освіти, у Міносвіти на це свідомо не реагують

У Міносвіти не бажають вирішувати проблеми абітурієнтів

Щороку абітурієнти з числа учнів технікумів та коледжів стикаються з проблемою, коли адміністрації навчальних закладів не видають їм документи необхідні для реєстрації на ЗНО, що унеможливлює їх вступ до вищих навчальних закладів.

Варто зазначити, що передусім йдеться про студентів навчальних закладів другого року навчання, яким для реєстрації на ЗНО необхідно надати довідку про те, що вони отримають повну загальну середню освіту в 2013 році.

Відповідна довідка є обов’язковим документом для реєстрації на зовнішнє незалежне оцінювання, оскільки підтверджує факт отримання повної загальної середньої освіти вступником, однак адміністрації багатьох навчальних закладів безпідставно відмовляють у наданні такого документа.

У Міністерстві освіти про проблеми абітурієнтів знають, але свідомо замовчують факти порушень, намагаючись адміністративним впливом зупинити відтік учнів з коледжів та технікумів.

Зокрема міністерство не відповідає на відповідні запити Українського центру оцінювання якості освіти, про що свідчать повідомлення на сайті Центру, у яких зазначається, що "для отримання однозначної відповіді на це запитання Український центр звернувся до Департаменту вищої освіти МОНмолодьспорту". В УЦОЯО також повідомляють абітурієнтів, що офіційний коментар Міносвіти буде оприлюднено на сайті Центру.

Також міністерство не надало роз’яснення з цього питання і у своїй відповіді на запит редакції Освіта.ua. Відповідь Міністерства освіти містить ознаки небажання чиновників відомства помічати порушення прав абітурієнтів та надавати будь-які роз’яснення.

У свою чергу, в усному коментарі Освіта.ua чиновник Департаменту вищої освіти МОНмолодьспорту В.Вихор повідомив, що відомству відомі проблеми абітурієнтів та висловив припущення, що офіційне роз’яснення міністерства з цього питання "можливо буде надано впродовж тижня".

Варто зазначити, що минулого року відповідне роз’яснення МОНмолодьспорт, із "закликом" до ректорів не порушувати права громадян України на здобуття освіти, було оприлюднене за два тижні до кінця терміну реєстрації на ЗНО. Цьогорічна реєстрація завершується менше ніж за тиждень.

Освіта.ua
26.02.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів