Міносвіти просить не політизувати процес реформування вищої освіти

У відомстві наголошують, що для ухвалення виваженого рішення щодо законопроектів про вищу освіту, необхідно щоб обговорення відбулося без політизації процесу та "навішування ярликів"

Міносвіти просить не політизувати процес реформування вищої освіти

Про це заявив перший заступник міністра освіти Євген Суліма, закликавши до конструктивного діалогу під час обговорення законопроектів про вищу освіту.

"Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України зацікавлене в прийнятті сучасного закону про вищу освіту, який врахує вимоги Європейського освітнього простору. Адже реформування зазначеної галузі є вкрай важливим і актуальними для студентів, викладачів та держави в цілому", - зазначив Суліма.

"Зрозуміло, що підходи до реформування системи вищої освіти у кожному з трьох законопроектів, які знаходяться на розгляді в профільному комітеті Верховної Ради, є різними та потребують узгодження шляхом прийняття найбільш оптимального в умовах сьогодення закону", - повідомив чиновник.

Він також наголосив, що для ухвалення виваженого рішення необхідно, щоб обговорення законопроектів відбулося без політизації процесу та "навішування ярликів".

"Необхідно залучати як вітчизняних експертів у сфері вищої освіти, так і зарубіжних фахівців. Окрім того, Міністерство підтримує необхідність залучення до опрацювання проектів законів представників системи вищої освіти України, органів студентського самоврядування, громадських об’єднань, роботодавців, профспілок та заінтересованих центральних органів виконавчої влади", - сказав він.

Суліма також закликав усіх небайдужих долучатися до вивчення законопроектів та їх обговорення.

"Не треба бути інертними, адже саме від вашої громадянської позиції залежить доля майбутніх студентів та конкурентоспроможність освітянської галузі нашої держави. Окремо звертаюся до студентів і тих, хто планує вступати до вищих навчальних закладів та їхніх батьків: не дозволяйте групці "галасливих молодиків", які час від часу під гаслами боротьби за долю студентства, а насправді, виконуючи чиюсь політичну волю, пікетують біля будинків органів державної влади, – лишити вас майбутнього", - йдеться в заяві першого заступника міністра освіти.

Він висловив переконання, що конструктивна і спільна робота над проектами законів про вищу освіту стане запорукою та підтвердженням взаємодії громадянського суспільства і держави на шляху розвитку демократії.

"Результатом цієї роботи має стати прийнятий Закон України "Про вищу освіту", який забезпечить високий та якісний рівень освіти для наших громадян і міжнародну конкурентоздатність України на ринку освітніх послуг", - наголосив перший заступник міністра Євген Суліма.

Як відомо, у середу 6 лютого прес-служба Міністерства освіти поширила текст заяви Ради ректорів Одеського регіону, в який керівники одеських навчальних закладів попросили колективи ВНЗ з інших регіонів підтримати законопроект, що був внесений депутатами від Партії регіонів Ківаловим, Калетніком та Сорокою.

Освіта.ua
07.02.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
ххх
Питання для розжумів. Засідання Верховної Ради відвівідують дві третини депутатів, а зарплату отримують усі. Чому ж тоді у всіх проектах лище дві третини студентів мають право претендувати на стипендію? Адже й далі ректорати тиснутимуть на викладачів, щоб ті ставили на екзаменах поменше четвірок та п"ятірок, а страждатимуть від цього ні у чому невинні студенти. Звідки взялася думка, що серед студентів не може бути більше, ніж дві третини розумних і працьовитих, які заслуговують, щоб їх труди були відзначені не такою вже й великою стипендією?