Гриневич закликає звільнити освітян від міністерської бюрократії

Голова парламентського комітету з питань науки і освіти Лілія Гриневич звернулася до міністра освіти із закликом скасувати бюрократичний наказ про звітні документи для викладачів

Гриневич закликає звільнити освітян від міністерської бюрократії

Лілія Гриневич повідомила, що про відміну наказу просять українські викладачі й освітяни, які звернулися до неї по допомогу "захистити їх від міністерської бюрократії".

Вона нагадала, що в березні минулого року міністерство видало наказ № 384 "Про затвердження форм документів з підготовки кадрів у вищих навчальних закладах І-ІV рівнів акредитації", яким зобов’язало ректорів запровадити аж 64 форми звітних документів.

"Інформація, яка має бути у цих звітах, часто дублюється. Робота зі звітами забирає чимало часу, який викладачі та інші освітяни могли б ефективніше та змістовніше витрачати для навчального процесу" - наголосила голова профільного парламентського комітету.

За словами Гриневич, сьогодні з боку викладачів чи не найбільше обурення викликає ситуація з веденням журналу обліку їхньої роботи. Ця форма звітування є незрозумілою за своїм статусом, незручною для внесення відомостей, які ще й дублюються.

"Крім того, незрозуміло, чи є ця форма звітності обов'язковою, оскільки не передбачає підпис викладача, завідувача кафедри; чи може вказаний журнал вилучатися для перевірки, ким та в який спосіб; чи є матеріали журналу або їхня відсутність підставою до застосування службових чи матеріальних санкцій щодо викладача", - наголосила вона.

На думку голови профільного комітету, зважаючи на декларовану мету наказу – "поліпшення організації підготовки кадрів з вищою освітою й вдосконалення документообігу у вузах", він мав би спрощувати документообіг та сприяти організації навчального процесу.

"Та, як показує практика дії цього циркуляру, він не вдосконалює, а навпаки – ускладнює документообіг, вимагає від викладачів та працівників освітньої сфери неефективних витрат робочого часу, який би вони могли використовувати для навчальної і наукової діяльності", - наголосила Лілія Гриневич.

Освіта.ua
30.01.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Demetri Kotlyar
А у нас так вообще, и новые формы ввели, и старые оставили. Я не знаю как у учителей, но работникам вузов по мимо обучения студентов, и всей оформительской бюрократии, связанной с учебной нагрузкой, нужно вообще-то еще и наукой заниматься!!! 960 часов ставки, куча бюрократии, которая переносится на домашнюю работу, научная работа - на ночное время. И потом они спрашивают: - "а куда 1/3 ученых делась?". Ребята (министерские), харе в песочнице играться, а то скоро и песка не останется. Вот это надо было, 6 лет отучится, потом 3 года в аспирантуре написать диссертацию, что бы за 2200 грн это все делать. Ладно старшее поколение, пока еще за счет бывалых заслуг выезжают, подстригая молодых. Но а как же мы, молодые ученные? Крылатая фраза: "В университете было бы замечательно работать, если бы там не было студентов"
Виктор
Спекуляции это все. Нормальный документ, приводящий все к современному виду. Чем не угодили форма табеля почасовки, карточки ее учета, заявления о приеме на условиях почасовки и т.д. И по ГЕКам должен быть нормальный учет. А многим лишь бы был повод пропиариться. Не нравится - предложите свою форму документов.
Demetri Kotlyar
Для Виктор: Реально не знаешь о чем пишешь.
Коментувати
Віталій Шульга
А вам не интересно, что делается в средних школах. Там учителям дети просто мешают работать.
Вчителька моя
Для Віталій Шульга: 100%. Тільки й плодимо папірці - звіти, звіти, звіти..... А ще ж якось і дітей треба вчити. Хоч би рік дали нормально навчати і виховувати без зайвих бумаг. А щодо атестації - то наче упражняються в "извращении" над вчителями. Стільки бумаг, анкет, папок.....
Коментувати
євген
в жодному разі їх не можна вводити. Зараз застосовуємо їх у тестовому режимі - це жах. Тільки це й робимо, що заповнюємо ці документи. Абсолютне дублювання