Бібліотечні фонди Львівського університету під загрозою, - Гриневич

Голова освітнього парламентського комітету Лілія Гриневич повідомила Миколу Азарова про те, що через дії чиновників Міносвіти, робота бібліотеки ЛНУ опинилась під загрозою

Бібліотечні фонди Львівського університету під загрозою, - Гриневич

Лілія Гриневич звернулася до прем’єр-міністра з вимогою розібратися в ситуації з бібліотекою Львівського національного університету імені Івана Франка. За її словами робота установи опинилась під загрозою, більш ніж 50 її працівників мають бути звільнені, а унікальні фонди бібліотеки можуть зазнати безвідновних втрат.

«До такої ситуації найдавнішу українську книгозбірню довели дії Міністерства освіти і науки, молоді та спорту, - наголосила Гриневич.

Вона зазначила, що затверджений восени минулого року наказ міністерства № 1058 "Про затвердження типової структури та Типових штатних нормативів бібліотек вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації" не враховує кількість та унікальність фондів книгозбірень університетської бібліотеки.

"Нормативи штатного розпису, які визначили міністерські чиновники, є неефективними, розрахованими ще у 70-х роках минулого століття", - зазначає Гриневич.

За словами голови профільного парламентського комітету, наказ міністерства передбачає скорочення штату бібліотеки більш ніж на 50 ставок, змінює організаційну структуру бібліотеки, не дає їй ефективно, надійно зберігати книги та розвиватися бібліотечній справі. "Крім того, наказ суперечить іншим міністерським документам, згідно з якими мають створюватися електронні ресурси та реставраційні центри у бібліотеках вузів. Тільки хто ж цим має займатися, якщо усіх скоротити?" - зауважила депутат.

"Спроба дирекції бібліотеки обґрунтувати відміну наказу не знайшла підтримки та розуміння в міністерстві. Тому ми вимушені звертатися до прем’єр-міністра та вимагати розібратися у цій ситуації. Ставити під загрозу втрати бібліотечні фонди та позбавляти людей роботи – це антидержавницька позиція", - наголосила голова комітету ВР з питань науки і освіти Лілія Гриневич.

У свою чергу, у Міністерстві освіти, реагуючи на критику, зазначають, що навчальні заклади у разі виробничої необхідності, можуть вводити додаткові посади за рахунок спеціальних фондів.

"Виходячи з того, що згідно із законодавством України вищі навчальні заклади надають освіту студентам як за кошти державного бюджету, так і за кошти фізичних або юридичних осіб, Міністерство вважає, що здійснювати оплату праці бібліотечних працівників, загальну кількість яких визначено Типовими штатними нормативами, слід як із загального фонду, так і зі спеціального фонду бюджету", - повідомили у профільному відомстві.

Освіта.ua
30.01.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів