Закриття університетів взимку через брак коштів це ганьба

Микола Томенко зазначає, що пояснити закриття національних вищих навчальних закладів у зимовий період можна лише бездарністю влади

Закриття університетів взимку через брак коштів це ганьба

Закриття двох волинських університетів на півтора місяці через брак фінансування – це ганьба для центральної та місцевої влади. Про це народний депутат Микола Томенко заявив в Луцьку, відповідаючи на запитання щодо закриття найбільших волинських університетів – Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки та Луцького національного технічного університету – у зв’язку з відсутністю коштів на їх утримання.

"Урядовці та місцева влада вже так "дофінансувалися", що не тільки сільські школи та заклади охорони здоров’я "оптимізуються" шляхом закриття, але і два відомі університети, фактично закриті з кінця грудня до середини лютого через "недостачу фінансування", – зазначив Томенко.

"Якби йшлося про середньовічну або окуповану Україну, де би бракувало коштів на національну освіту і через це зимою зупинялося навчання, я б це міг пояснити. Але коли у ХХІ столітті влада декларує пріоритет підтримки освіти, і водночас два державні університети зі статусом національних закриваються на півтора місяці, то це є ганьбою, свідченням непрофесіоналізму і бездарності центральної та місцевої влади, яка опікується питаннями освіти", – зазначив політик.

Він повідомив, що буде ініціювати розгляд питання стану фінансування цих університетів та інших вищих навчальних закладів країни на засіданні парламентського комітету з питань науки і освіти, а у разі необхідності – ініціюватиме заслуховування інформації щодо цього питання у Верховній Раді.

Освіта.ua
23.01.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Demetri Kotlyar
А в нашем казначейские выплаты преподавателям расходуют на отопление. Вот так и ходим голодные и замерзшие, т.к. система отопления дремучая.
Вчитель
І не тільки волинські вузи. Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника теж більше місяця економив на "комуналці". Зате протягом семестру студенти вчилися ледь не кожну суботу, а сесія була скорочена практично до 10 днів на 4 екзамени, а у декого і на 5 екзаменів.
Анонім
Я студентка Східноєвропейського. Ганьба це чи не ганьба, а півтора місяця канікул студентам дуже навіть сподобались:)
Людмила
а як буде проводитись оплата за навчання? Адже зменшились витрати університету на оплату комунальних послуг, заробітної плати і т.д. Коли беде перерахунок?
Артем
Есть масса примеров, где ВУЗы не закрывали, а просто большинство преподавателей были отправлены в отпуска зимой, дабы экономить на коммуналке. Естественно не зависимо от желания самих преподавателей. Зато летом я так понимаю придется сидеть. Бардак полнейший без перспективы исправления ситуации.