Законопроект групи Згуровського має підвищити якість освіти

Віктор Балога заявив, що внесений ним законопроект про вищу освіту є результатом роботи громадськості та має інтегрувати українську освіту до єдиного європейського простору вищої освіти

Законопроект групи Згуровського має підвищити якість освіти

Як відомо, 21 січня проект Закону "Про вищу освіту", який було розроблено робочою групою під керівництвом ректора КПІ Михайла Згуровського було внесено на розгляд парламенту народним депутатом Віктором Балогою.

"Я вношу законопроект, над яким більше року працювала робоча група з освітян, вчених, ректорів і студентів. Він спрямований на підвищення якості української освіти та інтеграцію України до єдиного європейського простору вищої освіти. Крім того, законопроект передбачає спрощення механізмів визнання іноземних дипломів про вищу освіту. Це створює додаткові умови для повернення в Україну громадян, які отримали освіту за кордоном", - заявив Балога.

Політик зазначив, що враховуючи міжнародний досвід, законопроектом пропонується започаткувати Національну агенцію з якості вищої освіти, як незалежного, постійно діючого колегіального органу. Він відповідатиме за формування та діяльність системи забезпечення належного рівня вищої освіти.

Він повідомив, що документ також встановлює принцип рівності вишів усіх форм власності та їх професорсько-викладацького складу. Розширюються гарантії рівного доступу громадян до вищої освіти за рахунок вдосконалення ЗНО. Врегульовується процедура обрання ректорів ВНЗ, на основі вирішального права трудового колективу.

"Це результат роботи громадськості, а не влади, чи опозиції. Над документом більше року працювала робоча група з освітян, вчених, ректорів і студентів. Це люди, які дуже хочуть, щоб новий закон дав можливість освіті і науці розвиватися", - заявив політик.

"Законопроект є результатом праці робочої групи під керівництвом академіка Михайла Згуровського. Вона протягом цілого минулого року опрацьовувала цей документ, врахувавши понад 5000 пропозицій, поданих 120-ма установами, вищими навчальними закладами, недержавними вітчизняними та міжнародними професійними організаціями й багатьма фахівцями", - наголосив Віктор Балога.

Нагадаємо, напередодні президент НаУКМА Сергій Квіт заявив, що прем’єр Микола Азаров, з ініціативи якого створювалася робоча група, фактично дистанціювався від результатів роботи групи, а віце-прем’єр міністр з гуманітарних питань Костянтин Грищенко виступив проти законопроекту.

Освіта.ua
22.01.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів