У парламенті зареєстровано законопроект Згуровського

Проект Закону "Про вищу освіту", що було розроблено робочою групою під керівництвом ректора КПІ Михайла Згуровського зареєстровано у Верховній Раді народним депутатом Віктором Балогою

У парламенті зареєстровано законопроект Згуровського

Про це повідомив президент Києво-Могилянської академії Сергій Квіт під час виступу на Днях науки НаУКМА у понеділок 21 січня 2013 року.

Зокрема президент Києво-Могилянської академії зазначив, що після невдалих спроб звернутися до Юрія Мірошниченка та Сергія Тігіпка з метою реєстрації законопроекту у Верховній Раді було вирішено звернутися до незалежного народного депутата.

"Наша робоча група намагалася звернутися з проханням внести на розгляд ВР готовий проект закону «Про вищу освіту» спочатку до народних депутатів України Юрія Мірошниченка і Сергія Тігіпка, оскільки з ними відбувалася досить плідна співпраця у минулому. Однак після того, як стало зрозумілим, що розшукати їх просто не вдасться, було вирішено звернутися до незалежного народного депутата України Віктора Балоги", - зазначив Квіт.

"Він погодився і сьогодні, 21 січня, зареєстрував у Верховній Раді наш законопроект. Цей документ має серйозні політичні переваги, оскільки він виходить з експертного середовища, не має жодної партійної чи фракційної приналежності й тому обіцяє бути компромісним у політичних баталіях. Таким чином, боротьба за університетську автономію, реформування вищої освіти та новий закон "Про вищу освіту" виходить на нові оберти", - повідомив президент НаУКМА.

Сергій Квіт також повідомив, що рішення про необхідність реєстрації "законопроекту Згуровського" у Верховній Раді було прийняте робочою групою через відсутність відповідної ініціативи з боку Кабміну.

"Після кількох нібито плідних консультацій з головою робочої групи Михайлом Згуровським, новий віце-прем’єр міністр з гуманітарних питань Костянтин Грищенко несподівано виступив проти нашого законопроекту", - зазначив Квіт.

"Дмитро Табачник намагався представити новому урядові сфальшований текст законопроекту від робочої групи, однак нам вдалося заблокувати це питання порядку денного КМУ", - підкреслив президент НаУКМА.

"За тих умов, що до Верховної Ради вже було внесено два нових законопроекти "Про вищу освіту" (від народних депутатів Партії регіонів Ківалова, Калетніка та Сороки, а також від групи депутатів від опозиції з лідером Лілією Гриневич), прем’єр-міністр Микола Азаров, з ініціативи якого створювалася робоча група, не проявив ніякої ініціативи", - підкреслив Квіт.

Нагадаємо, у грудні 2012 року попередній склад Кабінету Міністрів схвалив законопроект розроблений робочою групою під керівництвом ректора КПІ Михайла Згуровського.

Освіта.ua
21.01.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
John Browdy
Можна подробиці законопроекту?
Ельвира Гарькава
Для John Browdy: http://osvita.ua/vnz/news/32770
Коментувати