Чиновники Держінспекції навчальних закладів задоволені своєю роботою

В інспекції навчальних накладів підбили підсумки роботи установи в 2012 році, констатували виконання покладених на неї завдань та пообіцяли надалі підвищувати якість української освіти

Чиновники Держінспекції навчальних закладів задоволені своєю роботою

Під головуванням Голови Державної інспекції навчальних закладів України Михайла Гончаренка відбулося підсумкове засідання колегії ДІНЗ, повідомляє прес-служба відомства.

За словами першого заступника голови інспекції Юрія Дудника, в 2012 році контрольні заходи були здійснені у 274 навчальних закладах. "Інспектування навчальних закладів проводилося з питань дотримання умов прийому в 2012 році, якості підготовки, стану виконання нормативних актів з питань освіти, державних стандартів", - сказав Дудник.

У інспекції зазначили, що впродовж року також реагували на звернення батьківської громадськості, педагогічних працівників та студентської молоді.

"За звітний період більшість питань, які порушували громадяни, стосувалися порушень прав людини у навчальних закладах, відрахування студентів з вищих навчальних закладів, організації навчально-виховного процесу, неправомірних дій керівників навчальних закладів, недотримання ліцензійних умов надання освітніх послуг у сфері вищої освіти, видачі документів про освіту, порушення умов прийому до вищих навчальних закладів, діяльності приватних дошкільних навчальних закладів, правомірності стягнення керівництвом навчальних закладів плати з батьків під виглядом благодійної допомоги", - повідомили в інспекції.

Також у інспекції зазначили, що продовжують роботу над створенням єдиної системи рейтингового оцінювання навчальних закладів. "З метою підвищення ефективності управління системою освіти та забезпечення об’єктивності оцінки стану реалізації навчальними закладами єдиної державної політики в галузі освіти робота над створенням єдиної системи оцінювання навчальних закладів триває", - зазначив Михайло Гончаренко. Він також повідомив, що інспекцією вже підготовлені проекти відповідних критеріїв оцінювання результатів діяльності навчальних закладів.

Колегія констатувала виконання покладених на Інспекцію завдань у 2012 році, розглянула річний план роботи ДІНЗ України на 2013 рік та план роботи колегії на І півріччя 2013 року.

"Учасники засідання наголосили, що в подальшому ДІНЗ України здійснюватиме роботу щодо посилення та забезпечення на якісно новому рівні контролю за діяльністю навчальних закладів, удосконалення нормативно-правової бази та програмно-методичного забезпечення його проведення, створення умов для отримання громадянами якісної освіти", - запевнили в Державній інспекції навчальних закладів.

Освіта.ua
27.12.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів