Навчальні заклади фальшують дані про працевлаштування випускників

У Міносвіти просять керівників ВНЗ надавати достовірну інформацію про працевлаштування випускників, бо статистиці вже ніхто не вірить

Навчальні заклади фальшують дані про працевлаштування випускників

Міністерство освіти стало заручником власних управлінських рішень щодо вимог звітів від вищих навчальних закладів про рівень працевлаштування випускників, результатом чого стало надання недостовірних даних та тиск на випускників.

"Протягом останніх років до Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України надходять численні звернення випускників вищих навчальних закладів, їх батьків та органів студентського самоврядування щодо примусового зобов’язання випускників, які навчалися за кошти державного бюджету, надавати до вищих навчальних закладів довідки про працевлаштування", - йдеться у листі Міносвіти до керівників навчальних закладів.

У відомстві зазначають, що основним методом тиску на випускників з боку адміністрацій вищих навчальних закладів є затримка видачі їм дипломів, у результаті чого, випускники надають недостовірні дані про власне працевлаштування, а вищі навчальні заклади цю інформацію надають міністерствам та експертним комісіям Акредитаційної комісії Міністерства освіти і науки.

У Міносвіти підкреслили, що такі дії "викликають недовіру до статистичних даних у звітах вищих навчальних закладів щодо результативності працевлаштування випускників".

Також в освітньому відомстві повідомляють, що результати звітності вищих навчальних закладів з питань працевлаштування суперечать щорічним узагальненим даним, що надходять від Державної служби статистики, Міністерства праці і соціальної політики, регіональних центрів зайнятості.

"З метою отримання реальної оцінки збалансованості підготовки фахівців з вищою освітою з потребами регіональних ринків праці, МОНмолодьспорту наголошує на відповідальності керівників вищих навчальних закладів за об’єктивність наданих статистичних даних звітності з питань працевлаштування", - зазначають у Міносвіти.

У відомстві рекомендують керівникам навчальних закладів не застосовувати заходи адміністративного тиску на випускників, а для унормування роботи з працевлаштування випускників поліпшити роботу відповідних структурних підрозділів, які відповідають за сприяння працевлаштуванню випускників та підвищити ефективність співпраці з потенційними роботодавцями.

Варто зазначити, що у жовтні цього року керівники навчальних закладів отримали доручення міністерства у відповідності до якого їм було необхідно надати звіт про роботу підрозділів щодо сприяння працевлаштуванню студентів і випускників, в якому відобразити показники діяльності у відповідному напрямі.

Освіта.ua
27.12.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Demetri Kotlyar
"Cміх тай годі!" Эта практика давления на студентов уже лет как 10 работает, на сколько я знаю. Я заканчивал ВУЗ на бюджетной основе 3 года тому. И тогда нам говорили, что не выдадут дипломы пока справку не принесем о месте трудоустройства. Мы тогда отмазывались армией, типа заберают в армию (весенняя повестка). Естественно, что к концу 6-го курса только у ленивых нет работы и возможности где-то подрабатывать, справки брали любые: учился на енергетика - принес справку о трудоустройстве торговым агентом по презервативам или шоколадкам MARS, и без проблем, диплом твой. Не страна - сказка, правительственный дебилизм процветает. П.С. Как преподаватель скажу, нас ожидают впереди темные века: образование как пузырь - лопнуть, внутри ничего не будет. Университеты борются за количество студентов, а не за их образование. Правило один студент - один преподаватель. Нагрузка 1100 часов в уч.год за 1 ставку. Итог. Университеты скатываются до уровня офисов по выдачи дипломов.
Оленка
А якщо випускник державної форми не влаштується на роботу - повертатиме державі ...дцять тисяч гривень?
Катя
Для Оленка: ніби кажуть так, але весною справки про працевлаштування з являються у всіх. Їх ніхто не перевіряє.Жодного не знаю студента, хто б повертав кошти за навчання.
Коментувати