Міносвіти хоче знати як вузи працевлаштовують випускників

Міністерство освіти звернулося до ВНЗ із проханням надати звіти про роботу підрозділів вузів, що сприяють працевлаштуванню студентів і випускників

Міносвіти хоче знати як вузи працевлаштовують випускників

Прохання профільного міністерства пов’язане з необхідністю виконання розпорядження КМУ, відповідно до якого вищими навчальними закладами мали бути створені підрозділи сприяння працевлаштуванню студентів і випускників.

У зазначених звітах, міністерство просить керівників вищих навчальних закладів вказати показники роботи відповідних підрозділів та зазначити стан створення бази даних студентів і випускників, які звернулися за допомогою щодо працевлаштування та стан накопичення банку потенційних роботодавців.

Також, відповідно до листа Міносвіти, керівникам необхідно відзвітувати про стан укладання договорів з роботодавцями, результативність налагодження ділових стосунків з потенційними роботодавцями та службами зайнятості, вказати ефективність запровадження інноваційних форм роботи зі студентами-випускниками тощо.

У міністерстві також просять доповісти про запровадження у ВНЗ навчальної дисципліни, метою якої є формування у студентів практичних навичок працевлаштування в умовах ринкової економіки.

Освіта.ua
19.10.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
мати випускника
Скажіть, будь ласка, на якій підставі ВУЗ не видає випускнику диплом, якщо той не приніс довідку про працевлаштування?
мати випускника
Шановний пане міністр освіти! У питанні, яке порушено в даній публікації, створилася ситуація аналогічна до казки Андерсена "...А король-то голий". Моя дитина зараз закінчує ВУЗ Полтави. Від випускників вимагають підписати угоди, відповідно до яких, вони зобов"язуються відпрацювати на державу 3 роки. Але при цьому від студентів вимагають самому знайти місце роботи й представити у деканат документи відповідного характеру, а ВУЗ за самостійно знайденим місцем видасть направлення. У разі непредставлення таких документів, дітям погрожують нездачею випускних іспитів - незахистом диплому. Студенти, які навчаються на бюджеті, раді відпрацювати 3 роки за напрвленням, не зважаючи на те, чи це міська чи сільська місцевість. У коментарях дехто пише, що ВУЗ - не біржа праці. Тому для чого держава фінансує місця в них? У державі зайві гроші? А якщо, шановні, фінансуєте, то дайте випускнику хоча б перше робоче місце. Сподіваюся на покращення даної ситуації. Збережіть кадри для країни.
fff
А шо тут спрашивать - основная форма спрыяння - невыдача диплома без справки с места работы.
2332
Для fff: +1000!
Коментувати
Дмитрий К.
Опять глупостями занимаются. Если студент контрактник, то это его проблема где работать, он знал что в государстве на него место не было заказано. Если бюджетник, то пускай ВУЗу предоставят информацию о заказчике рабочего места, которую ВУЗ будет распространять среди студентов через деканаты и выпускающие кафедры. Но ведь суть проблемы в другом, заказ то производят на сегодняшнее время, а студент учится 5-6 лет, спустя которые этих мест может и не оказаться. Вот здесь нужно думать, здесь нужно мудро подходить к строительству государства. А не разводить бюрократию и проблемы скидывать на ВУЗы. Делегировать ответственность это удел незрелой политики.
Скептик
Почему ВУЗы должны трудоустраивать?! ВУЗ – это высшее УЧЕБНОЕ заведение, а не биржа труда. Кстати, если ВУЗ все-таки трудоустроит выпускника, к примеру, медика в селе, согласится ли он, (выпускник), там работать?
Борг
Для Скептик: Було роз'яснення МОНу: http://www.kmu.gov.ua/control/publish/article?art_id=244201253 Це називається ліва рука не знає, що робить права.
Коментувати
Слава
Интересно,как ВУЗы в этой ситуации будут очередной раз изворачиваться, писать всякие отписки, словом врать.А почему бы министру не обратиться через соответствующие министерства и ведомства к всем работодателям Украины и попросить их указать сколько в прошлом 2011 году было принято на работу выпускников этого же года и из каких ВУЗов. А потом сравнить с теми отчётами, которые пришлют ему ВУЗы.Заодно и узнает кто из ректоров и директоров ему врёт.А когда министр увидит реальную картину трудоустройства выпускников тогда вместе и посмеемся.Так как деньги потратили зря.