Молоді вчені вимагають змінити порядок захисту дисертацій

Молоді українські науковці вимагають спростити процедуру захисту дисертацій, припинити фінансові побори з молодих учених та зупинити погіршення якості дисертаційних робіт

Молоді вчені вимагають змінити порядок захисту дисертацій

Про це йдеться у відкритому листі Рад молодих вчених провідних наукових центрів України до міністра освіти та голови Департаменту атестації кадрів, опублікованому в мережі Ukrainian Scientists Worldwide.

"Протягом більш як 20 років українські уряди декларують підтримку розвитку науки в Україні. На жаль, далі декларацій справа не йде. У цьому дусі діє і профільне міністерство, обіцяючи докласти зусиль для подолання всіх перепон до повернення української науки у світові лідери, але на ділі створюючи все нові й нові перешкоди для науковців", - йдеться у зверненні науковців.

Вони зазначають, що такою перешкодою є надзвичайна бюрократизованість процесу захисту дисертації.

"Молодий науковець має витратити значну кількість часу та своїх мізерних грошових коштів на зайві адміністративні дії, що відволікають його від основної роботи та, відповідно, погіршують якість його наукових результатів. При цьому, як показала справа псевдолікаря Слюсарчука, бюрократична складність процедури захисту не є перешкодою для зловживань нечесних громадян", - підкреслюють автори звернення.

Науковці також зазначають, що новий наказ МОНмолодьспорту №1112 "Про опублікування результатів дисертацій на здобуття наукових ступенів доктора і кандидата наук", що на перший погляд, покликаний покращити існуючу ситуацію, тільки збільшує для молодого науковця кількість паперової роботи сумнівної якості та наукової цінності.

"Схоже на те, що мовчазний протест науковців чиновники міністерства сприймають за підтримку існуючого стану речей", - йдеться у відкритому листі.

"Ми вимагаємо спростити процедуру захисту дисертацій, прибрати з неї застарілі норми, припинити фінансові побори з молодих вчених, зупинити погіршення якості дисертаційних робіт", - йдеться в листі до міністра освіти.

Для цього, Ради молодих вчених провідних наукових центрів України, вимагають від Міністерства освіти і Департаменту атестації кадрів Міністерства освіти негайно відмінити наказ "Про опублікування результатів дисертацій на здобуття наукових ступенів доктора і кандидата наук" у зв'язку із його шкідливістю для якості наукової роботи, здійснювати повідомлення про захист дисертацій лише в електронній формі абсолютно безкоштовно і відразу після подання тексту оголошення, дозволити написання дисертації англійською мовою, спростити підготовку документів до захисту тощо.

Також науковці вимагають від міністра участі молодих науковців у реформуванні правил підготовки до захисту дисертації.

Відкритий лист підтримали Ради молодих вчених Інституту фізіології ім. Богомольця, Міжнародного центру молекулярної фізіології НАН України, Інституту теоретичної фізики ім. Боголюбова, Ради молодих дослідників Інституту молекулярної біології і генетики, Інституту зоології ім. Шмальгаузена та інші.

Молоді вчені закликають своїх колег з інших наукових установ країни підтримати рух спрямований на модернізацію процедури захисту дисертацій.

Освіта.ua
29.11.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Славко
Оплата за кандидатські іспити здійснюється коли людина, наприклад, прикріплена здобувачем. Ціни приблизно такі як і вказано нижче. Ходити і просити оплатити мені конференцію мені не хочеться, бо це зайвий час і купа паперів, до того ж я не їздив так далеко, щоб це для мене дорого коштувало. Якщо добре пошукати, можна знайти де опублікуватися безкоштовно, але я достеменно знаю, що це не на всіх спеціальностях. На деяких взагалі нема де публікуватися, і там кошти беруть ДУЖЕ великі. Тема дуже довга, якщо розкривати її у повній мірі. Я цілком згоден із тим, що публікувати результати дисертації треба не в збірнику, який ніхто не читає (і витрачати на це купу грошей), а розміщувати в інтернеті, де це не коштуватиме нічого, а ознайомитися зможе кожен. До речі, така практика мається у деяких ВУЗах на заході.
Irina
Хочу добавить, что я ЗА упрощение процедуры защиты, за отмену обязательного количества страниц, списка литературы, ЗА отмену огромных и не оправданных плат за объявление, причем без возможности перевода денег через банк, ведь туда к ним в Киев нужно приехать лично, а это не всегда удобно и возможно!!! Да, кстати, по поводу кандидатских экзаменов. Сдавала я их абсолютно бесплатно, сама, и с первого раза. Как и все другие аспиранты любого года обучения на нашем факультете. Мне очень жаль, что где-то это не так, что где-то расцветает бюрократия и за все берут деньги. Но ведь это не повсеместно.
Irina
Я не знаю как защищались уже комментировавшие, расскажу о себе. Защищалась чуть больше 2х месяцев назад (по физ.-мат. наукам). Да, организация сего действа стоит прилично (я про печать автореферата, диссертации, организацию банкета и приезд/проживание оппонентов ), но! Мой ученый секретарь поставил 2 защиты в один день, чтобы, скооперировавшись, нам было дешевле заказать банкет. Плюс ко всему НИКАКИХ проблем в оформлении документов внутри универа у меня не было. Все подписывали, ставили печати и проверяли качественно и вовремя. За период учебы в аспирантуре я 3 раза ездила на конференции, при этом 2 раза их оплатили полностью и 1 раз в размере 70% (за счет на гос. темы, я работала мнс-ом). Ни за одну из своих 5-ти ВАК-овских публикаций я НЕ платила, правда, ждала выхода статей по 1,5 года. Две из них абсолютно бесплатно (для меня) были переведены на английский и опубликованы за границей. Объявление о защите я "купила" самое дешевое и ждала 3 месяца его публикации.
Larisa
Для Irina : де саме Ви начались і захищались?
Коментувати
Demetri Kotlyar
Двумя руками за!!! Не так сложно написать диссертацию, как предоставить ее к защите. Работая на пол ставки на нищенском окладе, попробуй оплатить публикацию в буклете о проведении защиты, которая стоит 1500-2000 грн за 4 строчки + участия в конференциях, публикации статей. А поляну накрыть, после защиты, той же комиссии, а если еще и в другом городе... Киеве. Печати, рассылки, поездки - чувствуешь себя не то что церковной мышей, а... (худший эвфемизм). Та хоть бюрократию уменьшите. Ходишь по вузу спрашиваешь о №1112, по реестру Uscope, все разводят руками. Представляете сколько будет стоить публикование в международном журнале??? Что опять сделаем науку уделом материально обеспеченных как во времена античности.
Алена Романова
Для Demetri Kotlyar: А вартість здачі кандидатського іспиту забули включити в реєстр?) Ще в минулому році це коштувало 800 грн, а в поточному-1200!(Київ) А обов*язкове наукове редагування дисертації не менш 1000 у. о., коли підкреслюють речення і говорять, "щось тут не те"))
Коментувати