Науковці пікетуватимуть Кабмін і Адміністрацію Президента

Профспілка працівників академії наук України 10 жовтня проведе пікетування біля Кабміну та Адміністрації Президента на знак протесту проти недофінансування діяльності НАНУ

Науковці пікетуватимуть Кабмін і Адміністрацію Президента

Про це на прес-конференції повідомили керівники профспілки, повідомляє Тиждень.

За словами голови профспілки Анатолія Широкова, акція протесту пов’язана з тим, що уряд не виконує досягнуту 24 травня домовленість про поступове підвищення державних витрат на діяльність НАНУ і, зокрема, заробітну плату її співробітників.

За його словами, у проекті держбюджету на 2013 рік фінансування НАНУ передбачене у розмірі 2 млрд 540 млн грн, але це становить лише 65% від потреб академії.

"У 2013 році передбачено на 18,3% підвищення зарплат у бюджетній сфері. Але виділений Мінфіном обсяг коштів дозволяє збільшити фонд оплати праці лише на 5,3%", - сказав Широков.

Через недофінансування в наступному році НАНУ постане перед необхідністю скоротити 7718 працівників або ж посилювати практику неповної зайнятості та відпусток за власний рахунок.

Під час акції протесту науковці вимагатимуть врахувати в проекті бюджету-2013 бюджетний запит НАНУ в обсязі 3 млрд 690 млн грн і "за будь-яких умов" забезпечити фінансування фонду оплати праці в розмірі 2 млрд 427 млн грн.

Нагадаємо, у травні цього року науковці Національної академії наук України пікетували Кабінет міністрів з вимогою забезпечити гідну зарплату в науковій галузі.

Освіта.ua
08.10.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів