Базовий розмір стипендії буде підвищено з 1 вересня

1 вересня 2012 року набере чинності постанова Кабміну про підвищення базового розміру стипендій. До цього часу всі студенти мають отримувати стипендію з урахуванням індексації

Базовий розмір стипендії буде підвищено з 1 вересня

Нові стипендії студентам будуть виплачуватись з 1 вересня – саме тоді набирає чинності урядова постанова №703 від 25 липня 2012 року, що передбачає зміну базового розміру стипендій.

Востаннє базовий рівень стипендій для студентів змінювався у 2008 році, після чого їх розмір індексувався на рівень інфляції.

Зазначені зміни суттєво не вплинуть на існуючий розмір стипендій, оскільки новий базовий рівень стипендій майже однаковий із рівнем стипендії, що фактично отримували студенти у цьому році за рахунок індексації базового рівня затвердженого у 2008 році.

Студенти також не мають отримувати меншу стипендію. Як зазначав раніше прем’єр-міністр України Микола Азаров, "новий розмір стипендії вищий, аніж нинішня базова стипендія з доданням інфляційних виплат і студенти не будуть отримувати менше, аніж отримували до цього".

За словами віце-прем’єр-міністра Сергія Тігіпка, відповідно до нової постанови уряду базовий рівень стипендій студентів з 1 вересня зросте в середньому на 37,5%.

Зокрема, для учнів професійно–технічних навчальних закладів з 200 грн до 275 грн, для студентів вищих навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації, які навчаються за освітньо-кваліфікаційним рівнем "молодший спеціаліст" або "бакалавр" з 400 грн до 550 грн.

Для студентів вищих навчальних закладів ІІІ-IV рівня акредитації, які навчаються за освітньо-кваліфікаційними рівнями "бакалавр", "спеціаліст" або "магістр" базовий рівень стипендії підвищиться з 530 грн до 730 грн.

Крім того, підвищення базового рівня стипендій передбачено і для дітей-сиріт. Так, для учнів з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також учнів, які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків, базовий рівень стипендій збільшується з 550 до 850 грн.

Для студентів вищих навчальних закладів з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також студентів, які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків, базову стипендію збільшено з 1160 грн до 1760 грн.

Нагадаємо, у липні студенти деяких вищих навчальних закладів отримали стипендію за базовим рівнем 2008 року через те, що 13 червня 2012 року постановою Кабінету Міністрів № 526 були внесені зміни до порядку індексації стипендій.

Водночас у Міністерстві освіти і науки, молоді та спорту наголошують, що зміни до порядку індексації стипендій, прийняті у червні, в жодному разі не мають призводити до зменшення стипендій.

"Наразі всі, хто отримував стипендію до цього, продовжують отримувати її в "старих" розмірах, тобто базову з доданням так званої "інфляційної надбавки", - зазначають у Міносвіти.

Крім того, розмір встановленої з 1 вересня 2012 року базової стипендії також має переглядатись щороку з урахуванням рівня цін. "Вже з першого вересня базовий розмір стипендії зросте, відповідно саме цей розмір стипендії згодом буде індексуватися", - підкреслили у Міносвіти.

Освіта.ua
07.08.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Андрій
яка степендія в сироти з 6 років в бурсу пішов з 9 класу???
Александр
Правда ли, что Славянский государственный педагогический университет лишают стипендии до декобря
Лена
студентам вузов III-IV уровня аккредитации из числа детей-сирот, имеющим по итогу сесии балл 3, выплачиваеться социальная или аккадемическая стипендия и какая точная ее сумма? заранее спасибо.
Володимир
Віталій. Підвищена стипендія для учнів ПТУ становить +25%, тобто, ви отримуватимете на 40 грн більше.
ната
Для Володимир: методом яких вирахувань ??? 275*0,25=343,76 (тобто це не 40грн?) підскажіть який розмір підвищенної стипендії ПТУ. дякую
55
ДЛЯ УЧНІВ ПТУ СУМА ПІДВИЩЕННЯ РЕГЛАМЕНТОВАНА 40ГРН ПУНКТ12-1 ЗГІДНО З ПОСТАНОВОЮ КМ №165 ВІД 05,03,2008
Коментувати
Мприя
Почему уменьшили стипендию сиротам??
Людмила
Пишут,что с января будет увеличена стипендия, но за январь начислили как обычно. Ну и где это обещанное повышение???
Евгений
Есть ли какие пункты которые указывают на то что до какого числа нужно закрыть сессию, что бы была стипендия?
Віталій
Якою повинна бути підвищена степендія?
Віталій
Я навчаюся в ПТУ у мене степендія 275 грн.. Якою повинна бути підвіщена?
Віталій
Я навчаюся ПТУ, степендія 275 грн. Скажіть будь-ласка, яка повинна бути підвищена степендія?
Світлана Гринів
якщо сесію в коледжі закінчив з 6-ми,то степендію за наступну сесію не нараховують???
Polina
я получаю стипендию, потому что я сирота. А если у меня по окончании сесии будет средний бал не 4, а 3, то я буду и дальше получать стипендию???
Катя
А когда будет стипендия у первокурсников?
Оля
Доброго дня. Цікаво, я навчаюсь у вищому навчальному закладі І-ІІ рівня акредитації, за освітньо-кваліфікаційним рівнем "молодший спеціаліст" або "бакалавр", і по ідеї мають підняти з 400 грн до 550 грн. Хм, усі студенти нашого коледжу вже десь рік отримують 550 грн... Як таке розуміти? То нам позапланово підняли стипендію, чи як?
Василь
Але навіщо брехати, якщо реально рівень стипендії впав( в мене особисто на гривень та 100-150 грн(з 850 до 720 гривень, про яке зростання ви там говорите, хто проголосує за вашу партію після цього????
Вікуся Косован
якщо я на 4 курсі, то який розмір стипендії я буду отримувати?
Olga
Для Вікуся Косован: Гадаю, що стільки, скільки і решта на 1, 2 і 3 курсах)) Дивлячись, у якому навчальному закладі ти навчаєшся)
Коментувати
Наталя
скажіть, будь ласка, заочники можуть отримувати стипендію якщо вони навчаються на бюджеті?
121
Для Наталя: net
Коментувати
татьяна
Стипендии отличникам с учетом индексации больше чем повышение с первого сентября.Согласно нового законодательства об индексации происходит повышение,а разница индексации остается фиксированной до следующего повышения.В итоге сумма стипендии для отличников будет не 790 грн.,а 806,53грн.?
Людмила
Я перейшла на 3 курс. З 1 курсу у мене стипендія була 720-730 грн. І тут пишуть, що стипедія буде 730? В чому різниця? Сказано було, що 730 грн це була стипендія з індексацією. А стане 730 без індексації. Скажіть яка різниця, якщо сума не зміниться?
Варя
підкажіть,будь ласка,якщо я в кінці жовтня хочу забрати документи з вишу в якому я на бютжеті,чи вплине це на отримання степендії за ці 2 місяці?