Під Кабміном мітингують студенти проти зниження стипендій

Біля будівлі Кабінету Міністрів Україні близько 100 осіб проводять акцію "Поверніть вкрадені стипендії!"

Під Кабміном мітингують студенти проти зниження стипендій

Учасники мітингу заявляють, що, згідно з рішенням Кабміну, розміри стипендій фактично зменшилися на 200 грн, і вже в липні студенти отримали менші суми, ніж у червні, повідомляє УНІАН.

Учасники акції вигукують гасла: "Віддайте студентам стипендії!", "Совість не купиш!", "Продайте Межигір'я, віддайте стипендію!". Також мітингувальники тримають у руках плакати, на яких намальовані міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник та віце-прем'єр-міністр, міністр соціальної політики Сергій Тігіпко. На одному з плакатів напис: "Стабільність подолана - руїна досягнута".

Ініціаторами акції виступили опозиційні молодіжні організації.

Нагадаємо, 25 липня віце-прем'єр-міністр С. Тігіпко повідомив, що Кабінет Міністрів підвищив рівень базової стипендії для студентів. Він пояснив, що рівень базової стипендії для студентів був визначений в 2008 році, і надалі цей рівень перераховувався в залежності від рівня інфляції, проте все одно розмір базової стипендії залишався незмінним.

Разом з тим, в Українській асоціації студентського самоврядування заявили, що у липні розміри стипендій студентам були знижені на 200 грн. Президент УАСС Єлизавета Щепетильникова заявила, що організація провела опитування серед студентів, результати якого показали, що на сьогоднішній день більше 30% опитаних отримали стипендію не в повному обсязі, а більше 20% студентів взагалі не отримали стипендію за липень.

30 липня в Міносвіти запевнили, що всім без винятку вузам витрати на виплату стипендії та індексації перераховані в повному обсязі. У міністерстві відзначили, що на сьогоднішній день розмір мінімальної академічної ординарної (звичайної) стипендії студента вищого навчального закладу ІІІ - IV рівнів акредитації становить 530 грн на місяць. Враховуючи, що така стипендія підлягає індексації на 36,7%, або на 194,51 грн, студент повинен отримати 530 +194,51 = 724,51 грн.

УНІАН
01.08.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Анютка
Агов!!!!!!!!! Де рейтингові списки?????????????Торгівельно-економічний