У дітей-інвалідів при вступі вимагають документи, які неможливо отримати

Для підтвердження своєї пільги діти-інваліди повинні особисто пред’явити довідку медико-соціальної експертної комісії, яку неповнолітні вступники не можуть отримати

У дітей-інвалідів при вступі вимагають документи, які неможливо отримати

Про це повідомляє прес-служба Громадянської мережі ОПОРА, яка здійснює громадський контроль за проведенням вступної кампанії в Україні.

Зокрема у прес-релізі організації повідомляється, що серед осіб, які мають право на позаконкурсний вступ, є категорія дітей-інвалідів. В листі МОНмолодьспорту №1/9-461 від 20.06.2012 наводиться перелік документів, що можуть підтвердити факт наявності певної пільги. Так, визначено, що для підтвердження своєї пільги діти-інваліди повинні особисто пред’явити довідку медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) або посвідчення (пенсійне або отримувача державної соціальної допомоги).

Відповідно до положень Закону України "Про реабілітацію інвалідів в Україні" дитиною-інвалідом вважається особа віком до 18 років (повноліття) зі стійким розладом функцій організму, що при взаємодії із зовнішнім середовищем може призводити до обмеження її життєдіяльності, внаслідок чого держава зобов'язана створити умови для реалізації нею прав нарівні з іншими громадянами та забезпечити її соціальний захист.

Статус дитини-інваліда встановлюється на основі проведеної медичної експертизи, в результаті чого дитина отримує відповідний підтверджуючий документ.

Проте, на практиці скористатися правом на позаконкурсний вступ не так легко, як здається. Так, у ст. 7 Закону «Про реабілітацію інвалідів в Україні» чітко вказано, що експертиза для дітей (осіб віком до 18 років) проводиться лікарсько-консультативними комісіями лікувально-профілактичних закладів, а для повнолітніх - медико-соціальними експертними комісіями (МСЕК). Це означає, що неповнолітні вступники не можуть отримати довідку МСЕК (яку визначає лист Міністерства), оскільки проходять медичну експертизу в інших закладах.

У Громадянській мережі ОПОРА також наголошують, що в разі, якщо абітурієнт не в змозі пред’явити відповідну довідку чи посвідчення (наприклад, якщо воно заходиться на стадії обміну на посвідчення нової форми, чи виробляється дублікат у разі втрати чи непридатності для користування попереднього), його позбавляють можливості реалізувати своє право на пільговий вступ.

Освіта.ua
16.07.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Наталія
У мене дитина інвалід, чи має вона пільги при поступленні у медзаклад ( точніше медколедж)? Мені сьогодні повідомили, що вона ніякої пільги не має.
Вікторія
Доброго дня! Я дитина-інвалід(цукровий діабет 1 тип). Скажіть будь ласка які мені потрібно подавати докумети , бо наскітьки я знаю то маю право на державне місце.
Анна
Доброго времени суток! Подскажите, кто знает. Я ребёнок-инвалид. Подала в ВУЗ заявления на три факультета. Я и без льготы была на хороших позициях. На сайте vstup.info опубликовали списки уже с указанием льгот. Тут я почему-то резко опускаюсь вниз, а вверху оказываются ребята с количеством баллов на 150 меньшем, чем у меня. Хотя у меня и есть право на внеконкурсное поступление оно почему-то принимается во внимание только на одной специальности. А на остальных отображается, как будто я вступаю на общих условиях. Это закон такой, или нужно идти ругаться в приёмную комиссию?
aladdin85
Для Анна: хорош мультипостить. Я ответил Вам в комментариях к другой публикации.
Анна
Простите) не думала, что тут так быстро можно получить ответ.
Коментувати
old shubin
Доброго времени суток всем. Кто подскажет источник информации о количестве заявлений для поступления в ВУЗ вне конкурса, право льготного поступления реализуется подачей документов в ОДИН ВУЗ или же ПЯТЬ на 3 специальности в каждом? С сайта МОН (Умови прийому 2012) Наказ №1179 от 12.10.2011 скачал, но ничего о ограничении для льготников не нашел. В Горловском медицинском колледже директор заявил что льготой можно воспользоваться только в одном ВУЗе и на основании этого затребовал сдать в приёмную комиссию оригиналы документов. И это ещё не всё, вместе с бланком заявления абитуриентам вручают бланки контракта на оплату обучения физическим лицом.
HUGO BOSS
Для old shubin: Бред, колличество заявлений льготніх категорий тоже 15
Славік
Уточнюю: копій,а не оригіналів.
Коментувати
Tesla
Так пусть поступают на общих основаниях. Бесит эта халява для инвалидов.
Славік
Для Tesla: Ти розумник чи розумниця в них (інвалідів) набагато більше заслужених пільг від держави, ніж у тебе і не тобі їх судити.
Яровой
ой та знаем мы таких инвалидов, половина (если 70% считать половиной) справок покупаются, как и в случае с медалистами...Зато проходят эти "бедолаги" в первую очередь, с баллами 630+ в престижные ВУЗЫ, занимая места тех ребят, у кого 770+, а потом отчисляются после первой же сессии, так как не тянут программу. При этом тот человек, у которого "инвалид" забрал место, идёт в менее престижный ВУЗ, где качество образования может быть намного хуже. Спасибо вам, ребята ! Не в обиду сказано тем, у кого реально проблемы со здоровьем, но таких, увы реально мало...
Славік
В нашій державі можливо ВСЕ,на жаль, я це знаю. Поки не добєшся свого ніхто нічого не дасть і не подарує, тимпаче дітям-інвалідам.Реалії життя. Вибачайте за повтор попереднього коментаря
Коментувати
HUGO BOSS
Ооо вечная проблема - льготники (не обижайтесь леди и джентельмены). Категория инвалидов это только пол беды. Но вставлю пять копеек. Во первых абитуриент до подаи документов должен подготовиться заранее, узнать в ПК какие именно документы ему нужны и если нужно пересмотрение - процедуру можно инициировать и немного ранее согласно пункту 5.4 порядка установления МСЕК степени потери профпригодности он имеет на єто полное право, было бы желание. Просто улыбают случаи, когда приходит категория детей-инвалидов, а мама простите не следит за документами, и пенсионное удостоверение на ее ребенка просрочено уже не один год, или заполнено некорректно. Еще больше улыбают случаи, когда появляется несовершеннолетнее лицо а ему уже присвоили конкретную 3ю группу и абзац, хотя по логике вещей он еще должен быть ребенком-инвалидом. Реально жалко детей у кого нет удостоверения (потерял и прочее) и есть только заключение ЛКК, но тут уж опять же разные случаи бывают
Саша
А я подала в Одессе в уч.зав. по льготам с документами все хорошо,но неделю в списках была первая,а теперь 5,а дети выше имеют баллы ниже моих.как?? позвонила в вуз сказали ,что среди льготчиков есть категории,т.е. у них другая категория ,поэтому с меньшим баллом,они выше в списке.я ребенок -инвалид,есть ли такие категории??и что делать??
HUGO BOSS
Для Саша: Чес по ушам полный. Скачайте с сайта МОН (Умови прийому 2012) Наказ №1179 от 12.10.2011. Это тот базис на котором ВУЗы лепят свои правила. Берете распечатку и топаете к ответственному секретарю. Раздел 13 условий регламентирует принципы права на внеконкурсное поступление, в нем ничего не говорится о приоритетности одной категории над другой, в частности 2й абзац пункта 13.2 наоборот говорит о зачислении по КОНКУРСУ согласно конкурсному балу. Если начнет съезжать на раздел 15 "Формирование рейтингового списка", а именно пункт 15.3, не ведитесь - право первоочередного зачисления работает только при равенстве конкурсных баллов абитуриентов. И на последок, не бейте в нос ответственного секретаря, он лицо подневольное и только лишь выполняет распоряжения коллегиального органа - Приемной комиссии где балом правит председатель (он же ректор) и еще много различного люду, аля деканы и прочее
Саша
спасибо)уже вроде бы все хорошо,снова первая в списке,они говорили про сбои в программе что-ли .но буду знать,если что)
Коментувати
Вітлай
Сьогодні в Богомольца вмене запросили такі цікаві документи, виписку із картики Хірурга, Невропотолога. Сказали, що без ціх виписок ми тебе не приймемо і відмовили у подачі документів, хоча був зі всіма вище зазначиними документами які вимагае ВНЗ..
Славік
Для Вітлай: У знайомого така ситуація: він поступає в Житомирі в 2 коледжі і наш пед.універ і в кожному в нього попросили різні довідки.Звичайно, це можливо із-за того що, він не пройшов ЛКК на 18 років і поступає як дитина інвалід+повторюсь дуже багато довідок.
Коментувати
Славік
Ідіотизм не отримувати гарантовані пільги від держави
HUGO BOSS
Для Славік: наивный
Славік
В нашій державі можливо ВСЕ,на жаль, я це знаю. Поки не добєшся свого ніхто нічого не дасть і не подаарує, тимпаче дітям-інвалідам.Реалії життя
Nenson
Спасибо вам большое за поднятие такой темы!
Коментувати