Завданням законопроекту про вищу освіту є підвищення якості освіти, - М.Луцький

Голова парламентського комітету з питань освіти Максим Луцький вважає, що урядовий законопроект не є ідеальним, але його можна було б приймати у першому читанні

Завданням законопроекту про вищу освіту є підвищення якості освіти, - М.Луцький

За його словами, головне завдання нової редакції закону – підвищення якості освіти і підвищення автономії університетів.

"Ми вивчили всі зауваження, які висловлювали студенти. Вони були занепокоєні питанням зростання вартості щорічно контрактної форми навчання і переживали за те, що ректори можуть особисто, на свій розсуд, визначати ціни за навчання. Ми цю норму прибрали. Тобто майже по всіх конфліктних питаннях ми знайшли порозуміння", - сказав депутат в ефірі "Радіо "Ера-Fm", повідомляє офіційний сайт Партії Регіонів.

За твердженням М. Луцького, урядовий варіант законопроекту - не ідеальний, але такий, який можна було б приймати у першому читанні і до другого читання спільними зусиллями доводити до рівня документу, який би влаштовував усі зацікавлені сторони: студентство та адміністрації вищих навчальних закладів.

"Я запросив лідерів громадських організацій на засідання комітету і вислухав усі їхні зауваження. Хочу сказати, що є досить конструктивні позиції. Справа в тому, що ми ухвалили досить революційне рішення - підняти рівень стипендії до мінімального прожиткового мінімуму, а це майже вдвічі збільшується стипендія, і вони занепокоїлись, щоб кошти були забезпечені не тільки в законопроекті, а й дійсно асигнуваннями загального фонду державного бюджету", - зазначив політик.

Що стосується підняття вартості навчання протягом терміну здобуття освіти на звання "бакалавр" чи "магістр", то, за його словами, це неможливо, адже вартість навчання чітко фіксується.

"Щодо питання про бал вищого навчального закладу. Чи може це призвести до корупційних схем при вступі абітурієнтів до вищих навчальних закладів? Як результат я не рекомендував приймати остаточне рішення своїм колегам по комітету до того часу, поки ми не владнаємо всі конфліктні питання щодо цього", - зауважив парламентарій.

У той же час, на переконання Максима Луцького, система вступу до вищих навчальних закладів, що існувала раніше, була корупційною, тому що талановиті діти не могли взяти участь у конкурсі на державне замовлення.

"Це був конкурс винятково серед пільговиків. І діти, які набирали найбільший бал, навіть не могли взяти участь у конкурсі… Тому сьогодні, коли ми обмежили кількість пільговиків до 25% і чітко визначили, що вступати треба за здібностями, а вже потім розглядати ті чи інші можливості отримання пільг, якщо дійсно людина потребує їх", - наголосив народний депутат.

На переконання парламентарія, обирати вищий навчальний заклад має не тільки абітурієнт, але й сам ВНЗ має обирати собі студента.

"Ми ліквідували корупційний безконкурсний вступ, який був раніше для переможців олімпіад. Сьогодні вони отримують бонус за те, що гарно навчалися і досягли гарних результатів, відповідно, за перше місце - 50 балів, за друге місце - 40 балів, за третє - 30 балів. От що мається на увазі стосовно "бала вищого навчального закладу". Але ні в якому разі не іспити, де рішення може прийматись суб’єктивно. Мова йде про чітко визначені олімпіади, про доуніверситетську підготовку і не більше", - заявив політик.

Як відомо, Микола Азаров має намір провести консультації з ректорами, студентами та експертами щодо проекту закону "Про вищу освіту", після проведення яких за словами прем’єра буде ухвалено остаточне рішення з цього питання. Обговорення відбудеться без участі представників Міністерства освіти.

"Я на наступному тижні збираюся провести консультації та детально обговорити з ректорами ВНЗ і представниками студентських організацій проект закону "Про вищу освіту". Причому без участі Міністерства освіти, щоб не було тиску на учасників дискусії. Я хочу почути всі "за" і "проти" щодо цього законопроекту", - зазначив прем’єр-міністр у п’ятницю 13 січня.

Освіта.ua
13.01.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Vq
Проблему качества ни один законопроект как раз и не решает. См., например, http://www.facebook.com/note.php?note_id=312724865433096. Поисками компромисса между студентами и администрациями вузов проблему качества вообще решить невозможно, поскольку игнорируются интересы преподавателей и, самое главное (с точки зрения качества), работодателей.
Sceptik
Сьогодні вони отримують бонус за те, що гарно навчалися і досягли гарних результатів, відповідно, за перше місце - 50 балів, за друге місце - 40 балів, за третє - 30 балів. От що мається на увазі стосовно "бала вищого навчального закладу"Знову мутняки. Хтось зрузумів зв'язок між олимпіадами і балом ВНЗ?
Serhiu
Слухав недавно Луцького по Радіо Ера.Враження не найкращі-слащаво.Все в освіті гарно і ще краще. Відірвана людина від реалій на всі 100.
Костянтин
Я так зрозумів, що під "балом вищого навчального закладу" розуміються курси довузівської підготовки, які зараз проводяться у багатьох ВУЗ-ах. Тобто в новому законопроекті говориться саме про них, а не про додаткові вступні екзамени, котрі будуть проводитися безпосередньо у вузах?
макс
Для Костянтин: ні...бал ВНЗ то будуть додаткові вступні іспити..а курси то просто додаткові бали.вони ж не на всі спец додаються
Коментувати