Навчання в мережі: 18 безкоштовних сайтів

Безкоштовні курси від іноземних мов до програмування, у тому числі від кращих університетів світу

Навчання в мережі: 18 безкоштовних сайтів

Освіта - це одна з найважливіших речей, яку ми отримуємо в житті. Це довгий і тернистий шлях, на якому знання, навички та цінності передаються від одного покоління до іншого за допомогою книг, викладання, обговорення, а в останні роки - й Інтернету. Зараз якісна освіта стає все більш і більш дорогою, і як вражають ті люди, які роблять її для нас абсолютно безкоштовною, щоб кожен мас можливість отримати ту якісну освіту, якої він вартий. Нижче наведені 18 безкоштовних освітніх ресурсів, які допоможуть вам у цьому.

The Khan Academy. Академія Хана створена в 2006 році американським викладачем Салманом Ханом, випускником Массачусетського технологічного інституту (MIT) і Гарварду (Harvard Business School). Академія надає сотні лекцій на YouTube і дає доступ до величезної колекції лекцій з математики, історії, охорони здоров'я та медицини, фінансів, фізики, хімії, біології, астрономії, економіки, космології, органічної хімії, основ американської громадянськості, історії мистецтва, макро- і мікроекономіки, інформатики.

TED Talks. Заявлена місія відомих конференцій TED складається у вільному поширенні унікальних ідей - «ідей, гідних розповсюдження». У свою чергу TED Talks - це більше 400 відеозаписів різних виступів та лекцій на конференції TED. Прослуховувати матеріал можна в будь-який час: у перервах на роботі, за миттям посуду. Багато відомих учених читають лекції з певних тем, починаючи від зміни клімату до мирних переговорів щодо соціальних проблем. Це і наукова тематика і мистецтво, політика, культура, бізнес, технології, глобальні проблеми та ін.

Education Portal. Education Portal - це безкоштовні курси, які дозволять вам скласти іспити для отримання реального освітнього кредиту коледжу. Ви можете дивитися відео уроки, щоб підготуватися до тестування, або вибрати курси, які допоможуть вполовину скоротити вартість отримання вами академічного ступеня.

Coursera. Coursera, як проект у сфері масової онлайн освіти, співпрацює з університетами та коледжами з усього світу, щоб надати широкій громадськості найкращі програми навчання. Всі онлайн-курси безкоштовні, вони абсолютно повноцінні і після успішного завершення передбачають отримання слухачами сертифіката про закінчення. Є й російськомовні курси. Безкоштовно зареєструвавшись, ви приєднаєтеся до більш ніж 10-ти мільйонів користувачів. Тематика різноманітна: фізика, інженерні дисципліни, гуманітарні науки і мистецтво, медицина, біологія, математика, інформатика, економіка і бізнес.

Documentary Heaven. Сайт Documentary Heaven дозволяє насолодитися 100 документальними фільмами різної тематики, практично з кожного предмета, завдяки чому ви просто забудете про свої вихідні і присвячуватимете час навчанню.

Wikipedia. Навіть якщо ваші викладачі і професори висловлюються на адресу Вікіпедії упереджено, вона є набагато кращим джерелом інформації, ніж вони думають. Вікіпедія містить мільйони сторінок більш ніж 280 мовами! Ви можете не тільки прочитати потрібну інформацію на Вікі-сторінці, але і додати щось цінне в свою курсову. Зверніть увагу і на літературні джерела - вони також можуть додати вам бал до оцінки.

Stack Exchange. Організований наприкінці 2000-х років, сайт Stack Exchange присвячений питанням і відповідям зі всіляких областей (аналог Yahoo, але відповіді краще). Кожне питання і відповідь можуть брати участь у голосуванні. Користувачі, беручи активну участь у житті сайту, можуть заробляти репутацію по конкретній темі, а також отримувати бали, які розширюють їх можливості на сайті. Теми варіюються від математики до англійської та конкретних програм, як Ubuntu.

WolfRamAlpha. WolfRamAlpha - це онлайн-сервіс, розроблений у 2009 році компанією Wolfram Research. Є, по суті, базою знань і набором обчислювальних алгоритмів, що діють за системою запитань і відповідей. Він обчислює відповідь, грунтуючись на власній базі знань, яка містить дані з математики, фізики, астрономії, хімії, біології, медицині, історії, географії, політики, музики, кінематографії, а також інформацію про відомих людей та інтернет-сайти. Ви можете запитати про одиниці вимірювання чи лінгвістичні нюанси, або навіть поставити біржові запитання, наприклад, про MSFT, AAPL, GOOG.

Udacity. Зараз люди у всьому світі вивчають інформатику, але університети не в силах задовольнити зростаючий попит на навчання. Тому і виник у 2011 році сайт Udacity в результаті розширення програми з інформатики Стенфордського університету. Сайтом запропоновані більше 20-ти безкоштовних дистанційних курсів з програмування і не тільки. По закінченні слухачі отримують сертифікат, підписаний викладачами.

MIT Open Courses. Массачусетський технологічний інститут (MIT) створив проект MIT Open Courses, який передбачає публікацію у вільному доступі в Інтернеті своїх курсів як рівня балалавріата, так і магістратури (більшість безкоштовні). А значить будь-яка людина, де б вона не була, може отримати безкоштовну вищу освіту від цього неймовірно престижного інституту.

Yale University Open Courses. Відкриті курси Єльського університету також є унікальною пропозицією. Університет не потребує представлення, він входить в «Лігу плюща» - спільноту найбільш престижних університетів США і надає безліч своїх курсів для широкої громадськості безкоштовно.

Code Academy. Якщо ви вивчаєте програмування, цей сайт буде дуже корисний для вас. Продовжуйте кодинг з Code Academy. Сайт пропонує безкоштовні заняття на Python, Ruby і JavaScript, а також інших мовах, таких як HTML і CSS. Використовуйте його як відеоігри, щоб проходити все більш і більш високі рівні навчання.

Think Tutorial. Think Tutorial надає безліч навчальних програм і підручників, що охоплюють різні аспекти популярного комп'ютингу (обчислення). На ньому завантажені актуальні питання та проблеми, з якими ви, ймовірно, стикаєтеся під час навчання програмування.

Duolingo. Duolingo - це безкоштовна платформа для вивчення десятків мов і краудсорсінгових переказів. При цьому вивчення мов побудовано на принципі Гейміфікація - просуванню від рівня до рівня, заробляючи бали. Для кожної мови є не менше 25 рівнів. Ви можете вивчати іспанську, французьку, італійську, німецьку, турецьку, японську та багато-багато інших мов. Є російськомовна версія.

Memrise. Memrise - це унікальна онлайн-платформа та інструмент для роботи з пам'яттю як короткочасною, так і довготривалою. На Memrise використовуються інноваційні техніки із запам'ятовування різних слів. Ви можете використовувати його для вивчення будь-якої з іноземних мов, а також для запам'ятовування наукової термінології. Memrise пропонує абсолютно безкоштовні версії для комп'ютерів, а також додатки для різних мобільних пристроїв.

iTunes U Courses. iTunes U Courses - це сотні подкастів різних університетів, коледжів та інститутів з різних предметів. Дозволяє відстежувати ваші завдання, мати доступ до матеріалів вашого курсу, робити різні замітки.

EDX. EDX є глобальним проектом онлайн навчання, розробленим лідерами світової освіти - Массачусетським технологічним інститутом (MIT) і Гарвардським університетом. Платформа пропонує університетські курси по всьому світу безкоштовно. Багато інших університетів підключені до проекту і беруть у ньому активну участь, щоб дати всім нам можливість отримати прекрасну освіту.

Live Mocha. Live Mocha - це мовна онлайн спільнота з більш ніж 12 мільйонами членів, що надають методичні та навчальні матеріали на 38 різних мовах, які допоможуть вам взаємодіяти і допомагати один одному у вивченні нових мов.

Освіта.ua
02.03.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
10_б
.
гавно
привет дибили блп бла бла бла ква ква блять блять
Гандон
Для гавно: чотко ++++....
Коментувати
Анонім
А де Прометеус? Написати в статі про все на світі, та при цьому не згадати про наше вітчизняне, яке наразіхоч і розвивається, але вже є достойною відповіддю іноземним аналогам. http://prometheus.org.ua/