Як зорієнтуватись у безлічі професій

Допомога в доленосному виборі майбутньої спеціальності, гарний настрій і купа нових вражень – усе це забезпечить відвідувачам «ПРОФ Fest 2013»

Як зорієнтуватись у безлічі професій

Випускникам непросто зорієнтуватися серед кількох уподобаних професій, особливо коли в повітрі носяться страшні слова «ЗНО», «іспити», «атестат», а кожен знайомий уважає за свій обов’язок поставити запитання про майбутнє. Однак нервувати зарано, до випускного ще є час, аби визначитися з кар’єрою своєї мрії.

«Сьогодні діти керуються не лише думкою родичів або інформацією з оточення, а і власною точкою зору, інтересами. Вони розуміють, що від цього залежить їхнє майбутнє. Раніше переважну більшість рішень щодо вступу приймали батьки», ‑ зазначає Ірина Тулякова, директор Департаменту з розвитку Університету "КРОК".

Ірина зазначає, що новоспечені випускники шкіл доволі часто помиляються при виборі майбутньої професії: «Сьогодні можна не розриватись між різними спеціальностями, а здобувати дві освіти паралельно, обравши для «запасного варіанту» заочну форму навчання. У вищих навчальних закладах навіть існують програми лояльності для таких абітурієнтів. У такому випадку, коли людина, подорослішавши, утрачає інтерес до спеціальності, вона може змінити покликання. Але якщо в Україні буде розвиватися система профорієнтаційних заходів, то кількість подібних помилок зменшиться».

«Краща робота – це високооплачуване хобі»


Роботодавці ж найбільше цінують ентузіастів, закоханих у власну справу. Та й саме по собі навчання нецікавій професії не буде ефективним: без інтересу до навчання та майбутньої професії студент навряд чи буде справно відвідувати заняття, шукати додаткову інформацію, творчо ставитись до завдань. Важливість зваженого рішення підкреслював ще Конфуцій: «Оберіть собі роботу до душі, і вам не доведеться працювати жодного дня в житті…».

Для визначення схильностей дитини в багатьох школах проводяться спеціальні тестування. Яскравим прикладом такого тесту є розробка психологів МДУ ім. М.В. Ломоносова, при цьому для учнів старших і середніх класів створені окремі тести. Окрім уподобань і здібностей дитини визначаються також її характерні особливості, мотивація, життєві установки – усі ці фактори мають далеко не останнє значення для майбутнього кар’єрного зростання.

Як не дивно, найбільші труднощі з вибором зазвичай мають усебічно обдаровані молоді люди, в яких усе виходить. Адже «типові» гуманітарії та технарі принаймні знають, в якій галузі шукати справу свого життя: мало хто піде вчитись на програміста щоразу плутаючи інтеграл із логарифмом. Українська система комплексної всебічної середньої освіти, з одного боку, розширює кругозір учнів, а з іншого – відволікає від поглибленого вивчення дисциплін, необхідних у майбутньому. На Заході можна обрати предмети самостійно, і це сприяє ранній профорієнтації, однак позбавляє людей загальної ерудиції.

Маскарад професій


Не просто обрати професію, а зробити це вчасно – ще у шкільні роки – закликає учнів студентська проектна група «SPG», яка заснована в Університеті «КРОК». Захід, що має назву «ПРОФ Fest» та організовується проектною групою, може стати в нагоді не лише випускникам, але й учням 9‑10-х класів, які серйозно ставляться до свого майбутнього, адже для вступу на певну спеціальність інколи необхідно «підтягнути» якийсь предмет або готуватись до творчого конкурсу. І робити це краще заздалегідь, чітко окресливши мету. Не забули і про батьків: спеціально для них у програмі є майстер-класи, що сприятимуть вибору вірного професійного шляху.

«ПРОФ Fest» ‑ це можливість на день відкласти підручники та без зайвого тиску, у цікавій формі гри або майстер-класу дізнатися про особливості різних спеціальностей від успішних фахівців. Приміряти „маски” різних фахівців, протягом кількох годин відчути себе логістом, підприємцем або адвокатом – хтозна, яка з понад двадцяти запропонованих професій сподобається більше? Окрім цього, дипломовані психологи допоможуть виокремити кар’єрні пріоритети на основі здібностей і схильностей школяра, а реальні історії успіху надихнуть на прийняття виваженого рішення.

«Якщо людині подобається її професія, то робота приноситиме і гроші, і моральне задоволення. Буває й так, що навчання здається нудним і хочеться все кинути. Але я раджу спробувати хоча б трохи попрацювати в обраній сфері, бо процес отримання теоретичних знань не збігається із практикою, ‑ уважає керівник проекту «ПРОФ Fest» Вікторія Лісовська.

Вона також зазначає, що деякі галузі перевантажені міфами. Наприклад, уважається, що економістів дуже багато й вони не можуть знайти роботу. Але класичні фінансисти потрібні скрізь. Також актуальними професіями є: програміст, логіст, психолог, HR-менеджер, маркетолог. «Такі майстер-класи на «ПРОФ Fest» приваблюють багатьох відвідувачів», ‑ зазначає Вікторія.

Фестиваль підтримують як державні органи (Департамент освіти і науки, молоді та спорту КМДА та Київський міський центр зайнятості), так і відомі компанії, такі як Ernst & Young, Global Logic, «Сбербанк Росії», аудиторська фірма «Аксьонова та партнери», страхова компанія «Омега», інформаційний телеканал «5 канал» та інші. До речі, саме представники цих компаній і проводитимуть майстер-класи.

У 2013 році «ПРОФ Fest» пройде вже втретє, він почнеться 2 березня о 9:45 в Університеті КРОК (вул. Лагерна, 30-32). Два попередні фестивалі мали неабиякий успіх серед школярів та їхніх батьків: за зізнанням 83% опитуваних відвідувачів, вони тепер знають, яку професію обрати.

Зареєструватись і знайти додаткову інформацію про захід можна на сайтах www.krok.edu.ua та http://www.prof-club.com.ua.

Освіта.ua
25.02.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів