10 недооцінених причин отримати MBA

MBA - це не тільки велика зарплата, а й інші унікальні можливості, які ви не відразу усвідомлюєте

10 недооцінених причин отримати MBA

Більшість людей вважає, що MBA означає більшу зарплату після отримання ступеня. Хоча це дійсно так, швидше за все, через десять-двадцять років ви будете згадувати зовсім не це.

Американське видання Forbes опублікувало список з десяти недооцінених аспектів отримання ступеня MBA. Швидше за все, якщо ви зараз вчитеся в бізнес-школі, то ви про них навіть не замислюєтеся. Але через кілька років вони будуть для вас багато значити.

1. Можливість зупинитися і подумати про деякі ділові проблеми. Віддавати рік-два на те, щоб просидіти в аудиторії, звучить як безумство в нашому світі, повному точних строків. Але з іншого боку, це сама справжня розкіш - ухилитися від повсякденної рутини і чогось навчитися, обміркувати свої проблеми. Багато хто не може собі такого дозволити, тому цінуйте і використовуйте таку можливість повною мірою.

2. Можливість знайти нових друзів, успішних в бізнесі. Саме про це говорить більшість випускників через кілька років після закінчення навчання. Поки ви працюєте над отриманням MBA, просто неможливо не завести нові знайомства. Ці друзі не просто хороші люди. Швидше за все, вони стануть ще більш успішними в своїй спеціальності. Вони будуть хорошими порадниками. Друзі їхніх друзів стануть потенційно важливими контактами для вас. Заводьте якомога більше нових знайомств і підтримуйте ці відносини.

3. Можливість зрозуміти як мало ви знаєте про світ і про себе. Вступивши до бізнес-школи, ви вважаєте себе кращим з кращих. У якійсь мірі, це так і є. Швидше за все, вам за двадцять, але ще немає тридцяти. Якщо ви закінчили школу з відзнакою, вчилися в хорошому виші, до бізнес-школи мали відмінну роботу, де заробляли купу грошей - є ймовірність, що ви - недалека людина. І це не ваша вина. Ви все ще кращий з кращих в своєму колективі. Просто у вас мало досвіду. Ви можете багато чого дізнатися про бізнес і про світ. Але є і хороша новина. У вас буде можливість знизити рівень свого незнання поки ви будете працювати над своїм MBA. Тож будьте уважні.

4. Можливість дізнатися як змусити працювати разом людей з різними характерами. У бізнес-школі у вас буде нагода попрацювати над командними проектами. І це дуже важливо. Ви всі кращі з кращих. Ви всі вважаєте себе геніями. І ви всі захочете стати лідерами у такому проекті. Це прекрасна можливість навчитися працювати разом і направляти таких же амбітних людей, як ви самі, в потрібному напрямку. Можливо, ви не дізнаєтеся, як зробити це ідеально, але у вас буде шанс цього навчитися.

5. Можливість думати про глобальну економіку, а не тільки про маленький світ, в якому ви раніше працювали. У хороших бізнес-школах ви побачите велику кількість студентів з інших країн. Деякі школи спробують використати міжнародний контингент учнів на свою користь. У наш час дуже важливо виходити за рамки свого маленького світу, який ви називали роботою. Ви повинні знати, що крім вас, є ще китайці, індійці, шведи і аргентинці, які також борються за ваш обід. Ви повинні зрозуміти, що наш світ великий, і вам потрібно навчитися отримувати прибуток на постійній основі.

6. Можливість спілкуватися з вимогливими професорами. Щоб досягти успіху в кар'єрі, швидше за все, вам потрібно буде почати і зберегти гарне спілкування з вашими наставниками. У бізнес-школах професора змусять вас добре задуматися про все. Ви почуєте про них від інших студентів. І якщо вам пощастить, ви потрапите до них на заняття. І якщо ви розумні, ви спробуєте побудувати відносини з викладачами та візьмете від них якомога більше знань і досвіду. Якщо хочете мати хороших наставників після закінчення навчання, навчитеся налагоджувати відносини зі своїми викладачами.

7. Можливість слухати лекції успішних керівників. Автор статті навчався в бізнес-школі при Колумбійському університеті в Нью-Йорку. Йому пощастило, він міг ходити на лекції відомих керівників практично кожен день. Але коли це стає повсякденним явищем, ми перестаємо цінувати ці виступи. Не робіть так. Якщо хочете бути успішним, ви повинні знати що зробило інших людей успішними. І у вас є така можливість, коли до вас приходять такі люди на лекції. Але одного слухання буде замало. Сідайте в перших рядах. І першими ставте запитання після лекції.

8. Можливість змінити себе. Хоча вам ще немає й тридцяти, час іде і ваші шанси на вдалу кар'єру тануть. Ви не можете перевчити себе в тридцять, потім в тридцять п'ять, і знову в сорок. Люди, які хочуть досягти успіху в бізнесі, дуже зосереджені. Скористайтеся своїм шансом в бізнес-школі. Якщо раніше ви працювали на виробництві, а зараз хочете зосередиться на фінансах, тоді працюйте над цим. Якщо ви займалися бухгалтерією, а зараз хочете зупинитися на прямому інвестуванні - тоді зробіть це. Чим раніше ви визначитеся зі сферою діяльності, тим більше ви зможете зосередиться на правильних заняттях, клубах і нетворкінгу.

9. Можливість дізнатися про управління персоналом. У вас буде кілька занять на тему управління персоналом. Вони можуть називатися інакше - лідерство чи мотивація, - але вам будуть розповідати про те, як управляти групою людей, яка працює на вас. До бізнес-школи у вас навряд чи була можливість управляти великою групою людей. Тому, можливо ви вирішите прогуляти ці заняття. Але ви навіть не уявляєте наскільки важливі ці лекції для вашої кар'єри. Досить сміятися - навчіться слухати те, що вам говорять. Через кілька років ви будете дякувати за це.

10. Можливість навчитися зв'язати кілька речень разом. Звучить безглуздо, але велика частина успіху залежить від того, як ви себе представите. Далеко не всі можуть встати і почати говорити про щось. Коли автору статті було двадцять, він відвідував заняття Дейла Карнегі. Тоді говорили, що більше людей боїться виголосити промову, ніж померти. Невже людям переважніше померти, ніж виголосити промову? Студентам MBA легше виступати перед іншими, ніж іншим студентам. Але й серед них є ті, у кого це насилу виходить. У вас будуть можливості поліпшити свої здібності. Ви будете здивовані, як це допоможе вам у житті.

Удачі, студенти. Насолоджуйтесь навчанням у бізнес-школах і використовуйте всі можливості повною мірою. Перед вами відкриті неймовірні можливості.

Ерік Джексон, Forbes

Освіта.ua
15.10.2015