Стипендії отримуватимуть 40-45% студентів

У 2022 році кількість одержувачів академічних стипендій становитиме 40-45%

Стипендії отримуватимуть 40-45% студентів

Цього року кількість одержувачів академічних стипендій становитиме 40-45%.

Про це повідомив міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

За його словами, відповідна пропозиція підтримана Міністерством економіки, Міністерством цифрової трансформації та Міністерством фінансів.

Наразі документ знаходиться на фінальній стадії погодження в Міністерстві юстиції.

За інформацією міністра, під час найближчого засідання Кабінету Міністрів питання буде врегульовано остаточно.

«Таким чином, кількість студентів-стипендіатів не зменшиться, а розмір стипендій – збільшиться. Щиро дякую колегам-урядовцям за підтримку студентства та розуміння важливості цього кроку. Кращі здобувачі освіти мають відчувати підтримку від держави», – наголосив Шкарлет.

У МІністерстві освіти і науки також зазначають, що востаннє збільшення розмірів академічних стипендій відбулося в 2017 році.

У 2022 році академічні  стипендії здобувачів вищої та фахової передвищої освіти зростуть у понад 1,5 рази, професійної (професійно-технічної) освіти – у понад 2,5 рази.

Освіта.ua
20.01.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
БОЙ
21 января 17.58 где моя стипендия?))).
Вагнер
Шкарлету потрібно вже трішки показувати зуби, щиро захищати своїх вчителів!! Менше танців - реверансів!! В атаку на сорособанду!!!
не "українець"
Для Вагнер: Ой, не для того таких гнучких і задньопривідних вибирали.
Коментувати
Педагог
а гроші хто на це дасть, нині 35-40 немає з чого заплатити, визначайтеся шановні Монівці і держава вцілому, гармидер страшний, освіту й надалі знищують
Якось так
Мені одному здається, що Шкарлет щось наплутав? Бо постановою КМУ від 2 грудня 2021 р. № 1256 "Про внесення змін до Порядку призначення і виплати стипендій" вже затверджено цей (40-45%) діапазон. А фактично відновлено після вересневого зниження до 35-40%. Ось цитата "... Цей показник встановлюється у відсотках (у діапазоні від 40 до 45) фактичної кількості студентів денної форми здобуття освіти, які навчаються за державним (регіональним) замовленням...". Тож, не дуже зрозуміло, що і чому Уряд знову приймати?
Наталія
Для Якось так: постанова 933, яка прийнята раніше, вступила в дію з 1 січня 2022 року, знову змінивши відсоток до 35-40. Як на мене, це якийсь хитрий хід, тому що не може документ виданий раніше змінювати документ, виданий пізніше.
Таня
як бачимо - може
Якось так
Для Наталія: це не хитрий хід, а "висока" кваліфікація МОН, Мінфіну, Мінекономіки, Мін’юсту та секретаріату КМУ (всі вони візують проект Постанови КМУ). Бо 1 грудня в Посланні Президента до ВРУ було сказано, що кількість степендіатів не зменшиться. І через тиждень КМУ вже врахував позицію Глави держави і виправив свій вересневий "зальот". Але виправив коряво (не скасувавши вереснево-січневе набуття чинності Постановою 933) і тепер знову змушений виправляти. Але замість того щоб чесно в цьому признатися Шкарлет пише про підтримку урядовцями студенства. Смішно і соромно водночас )
Коментувати